Скільки і кого в Закарпатській обласній та Ужгородській міській радах

Згідно оприлюднених результатів в Закарпатській обласній раді буде наступний розподіл місць: "Наша Україна" - 30 БЮТ - 25 Партія Регіонів - 15 Блок Литвина - 7 КМКС - 5 СПУ - 4 Дем.партія угорців України - 4 Попередньо в Ужгородській міській раді перерозподіл місць наступний: БЮТ - 17 "Наша Україна" - 12 Блок Литвина - 8 Партія Регіонів - 6 ПОРА - 4 СПУ - 3

 

Результати виборів у найзахіднішій області України викликають двоїсте враження. З одного боку, якихось несподіванок вони не принесли, з іншого — для окремих учасників таки стали великим сюрпризом. Трійка лідерів до парламенту від Закарпаття виглядає таким чином: НСНУ — 25,7 відсотка, БЮТ — 20,2, ПРУ — 18,6, за ними зі значним відривом ідуть СПУ — 3,5 та Блок Литвина — 3,4 відсотка. Керівник обласного штабу "Нашої України" Ігор Кріль уже висловив задоволення результатами, заявивши, що на попередніх виборах у Ющенка не було такої високої підтримки, якою є сумарний результат помаранчевого сектора (І.Кріль "забув", що БЮТ ішов на вибори не з підтримкою, а жорсткою критикою влади). Утім, подібні заяви — лише непереконлива спроба зробити хорошу міну при поганенькій грі. У 2002 р. "Наша Україна", перебуваючи в опозиції й маючи набагато менше можливостей для агітації, отримала на Закарпатті 36,6 відсотка, тепер — менше 26, при тому, що абсолютна більшість районних керівників провладного блоку — голови райдержадміністрацій. Пояснення такого "обвалу" просте — крім загального розчарування владою київською на електорат не могли не вплинути дії влади обласної, котра, забувши про помаранчеві гасла, здійснила за минулий рік демонстративну "приватизацію" області представниками однієї комерційно-політичної структури. Серед трьох західних областей (де провладний блок посів перше місце) на Закарпатті НСНУ набрав найменше голосів, зате ПРУ — найбільше — понад 18 відсотків (порівняймо з Прикарпаттям, де регіонали взяли 1,9%, Тернопільщиною — 2,0, Львівщиною — 3,0, Буковиною — 12,7)…

Результати в обласну раду принципово не відрізняються від парламентських: НСНУ — 23,0%, БЮТ — 18,9, ПРУ — 11,3, Блок Литвина — 5,1. Специфічним для Закарпаття є проходження в облраду однієї з двох угорських партій — КМКС (3,3%), а також той цікавий факт, що блок "Не так!", постійно наголошуючи про найбільш організовану та розгалужену в області структуру, здобув усього 1,4 відсотка голосів.

Наведені цифри демонструють, що можливості сформувати більшість і обрати головою облради нинішнього міністра МНС Віктора Балогу у НСНУ хоч і набагато нижчі, ніж очікувалося (пригадується, будучи губернатором, В.Балога висловлював упевненість, що провладний блок набере понад п’ятдесят відсотків голосів), проте цілком реальні. Нашоукраїнці вже заявили про майбутнє блокування з близькими за ідеологією силами, проте дуже вірогідним виглядає їхнє об’єднання з ПРУ, яку очолює колишній заступник В.Балоги часів його першого губернаторства в 1999 — 2001 роках. Нинішня владна команда неодноразово доводила, що як тільки мова заходить про ключові посади, на ідеологію не дуже зважають. Так, у 2002 р. в результаті кулуарних домовленостей за кандидата на посаду голови облради від "Нашої України" у повному складі голосувала фракція СДПУ(о) (щоправда, це йому не допомогло). Нарешті, не варто забувати про певну специфіку закарпатських депутатів. За минулу каденцію обласна рада кілька разів різко змінювала свої уподобання, залежно від того, кого призначали губернатором. І сподівань, що теперішній депкорпус виявиться принциповішим, навіть попри пропорційну систему виборів, немає. Досвід вказує, що депутати (особливо з непровладних блоків, а також бізнесмени) йдуть у ради різних рівнів не для того, щоб відстоювати свої передвиборні декларації чи дотримуватися партійної дисципліни.

У інших політичних гравців шансів поставити свого голову облради набагато менше. Обласний БЮТ не має для цього ні досвіду, ні впливу, а в давнього опонента нашоукраїнців Сергія Ратушняка, котрий ішов у облраду під першим номером блоку Литвина, з огляду на набрані 5,1 відсотка занадто обмежений депутатський ресурс. Нинішня нашоукраїнська команда сподівається зберегти за собою й крісло губернатора (при тому, що очолювана головою ОДА, а за сумісництвом — кумом В.Балоги Олегом Гаваші ПРП набрала аж 0,8 відсотка голосів), і якщо це їй вдасться, ніяких різких змін на обласному олімпі в найближчому майбутньому не очікується.

Не стали несподіванкою й результати виборів мера обласного центру — прогнозовану перемогу з 38,4 відсотка тут здобув народний депутат С.Ратушняк, котрий не має в Ужгороді конкурентів із 1994 року. На другій позиції з 21,6 відсотка — директор коньячного заводу Володимир Гісем, котрого підтримувала СПУ, натомість Віктор Погорєлов, що виконував повноваження міського голови до останнього часу, зайняв аж четверте місце з десятьма відсотками голосів. Істотно меншою виявилася підтримка С.Ратушняка на рівні міськради — блок Литвина посів лише третє місце, набравши 9,2%. На першому місці — БЮТ (20,3%), на другому — НСНУ (13,9%), на четвертому — ПРУ (7,1%), а за ними розташувалися "Пора" (4,3%) та СПУ (4,1%). Очевидно, що йти в міськраду під чужим брендом було для С.Ратушняка стратегічною помилкою, блок під його власним ім’ям як на рівні міста, так на рівні області міг принести набагато серйозніший результат. Утім, створити в ужгородській міськраді більшість вдавалося кожному з попередніх мерів, і те, що вдасться й С.Ратушняку, сумнівів практично немає. Налаштувати депкорпус проти себе здатен лише сам міський голова, відомий своєю імпульсивністю та непередбачуваністю.

З огляду на результати виборів подальші події на Закарпатті, найвірогідніше, розгортатимуться за таким сценарієм. Як ужгородській міській, так і обласній виконавчій владі без особливих потрясінь вдасться створити вигідну для себе більшість у своїх радах. Зате конструктивних стосунків між мером Ужгорода та головою облради й губернатором очікувати не слід. У те, що С.Ратушяк та В.Балога (чи його ставленики) знайдуть порозуміння і зможуть домовитися, сподівань практично немає. Обидва політики — досвідчені й амбітні лідери, що формально хоч і відійшли від бізнесу, проте мають до нього безпосередній стосунок, тому знають, за що боротися; обидва прагнуть тотального контролю над ввіреною територією, обидва відчувають одне до одного особисту неприязнь. Для Закарпаття протистояння Ужгород — обласна влада здатне принести й свої плюси. Можна не сумніватися, що С.Ратушняк ефективно протидіятиме спробам перетворити область в удільне князівство одного комерційно-партійного клану. А комерційно-партійний клан зі свого боку робитиме все, щоб не допустити аналогічного стану речей в обласному центрі.

Володимир МАРТИН
(Ужгород)
ДТ

***

Відповідно до Протоколу територіальної комісії про підсумки голосування та результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Закарпатської обласної ради від 31 березня 2006 року депутатські мандати отримали:
Блок „Наша Україна”:
1. Балога Віктор Іванович, 1963 р.н., член НСНУ, Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
2. Вегеш Микола Миколайович, 1962 р.н., член НСНУ, ректор УжНУ.
3. Сухан Олександр Васильович, 1964 р.н., член НСНУ, член параолімпійської збірної України.
4. Гороховська Галина Романівна, 1959 р.н., член НСНУ, директор ВАТ "Мукачівська трикотажна фабрика "Мрія".
5. Смоланка Володимир Іванович, 1961 р.н., безпартійний, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії УжНУ.
6. Біров Єлизавета Іванівна, 1959 р.н., безпартійна, головний лікар обласної дитячої лікарні.
7. Ящищак Віталій Степанович, 1959 р.н., безпартійний, головний редактор газети "Новини Закарпаття".
8. Діміч Марія Олексіївна, 1942 р.н., член НСНУ, керівник виконкому Рахівської районної організації НСНУ.
9. Трикур Віктор Федорович, 1964 р.н., член НСНУ, директор ДП "Ужгороднафтопродукт".
10. Ткаченко Оксана Андріївна, 1964 р.н., безпартійна, радник голови Закарпатської обласної державної адміністрації.
11. Жупан Євген Євгенович, 1951 р.н., безпартійний, завідувач реанімаційним відділенням обласної дитячої лікарні.
12. Улинець Ернест Михайлович, 1959 р.н., безпартійний, начальник державного департаменту пожежної безпеки МНС України.
13. Гурзан Василь Васильович, 1963 р.н., член КУНу, голова правління КС "Сяйво Карпат".
14. Турянчик Михайло Іванович, 1951 р.н., член НСНУ, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА.
15. Каламуняк Мирослава Михайлівна, 1957 р.н., член НСНУ, голова правління ЗАТ "Ужгородська швейна фабрика".
16. Зелінський Антон Франтішкович, 1958 р.н., член НСНУ, консультант Закарпатської обласної організації Політичної партії НСНУ.
17. Лукіта Федір Васильович, 1953 р.н., член НСНУ, начальник управління Закарпатського ЛВУМГ.
18. Палешник Іван Іванович, 1965 р.н., безпартійний, начальник Виноградівської митниці.
19. Кічковський Михайло Михайлович, 1947 р.н., член НСНУ, старший інспектор-радник голови Закарпатської ОДА.
20. Чубірко Володимир Володимирович, 1976 р.н., член НСНУ, генеральний директор ТОВ "Калина - Закарпаття".
21. Воронич Михайло Іванович, 1957 р.н., безпартійний, голова Свалявської районної державної адміністрації.
22. Балога Іван Іванович, 1966 р.н., член НСНУ, голова правління ТОВ "Барва".
23. Туріс Іван Андрійович, 1962 р.н., безпартійний, заступник директора СФГ "Сазан".
24. Ленд’єл Золтан Золтанович, 1946 р.н., член НСНУ, голова Тячівської РДА.
25. Дряшкаба Василь Петрович, 1939 р.н., член НСНУ, лікар-травматолог Рахівської районної лікарні.
26. Станко Петро Іванович, 1971 р.н., член НСНУ, заступник голови Закарпатської обласної ради.
27. Петеї Юдіта Оттівна, 1963 р.н., безпартійна, директор СП ТзОВ "Мікаланд".
28. Андріїв Андрій Євстахович, 1968 р.н., член ПППУ, приватний підприємець.
29. Брецко Мирослав Михайлович, 1964 р.н., член НСНУ, голова Великоберезнянської РДА.
30. Шкріба Володимир Іванович, 1967 р.н., член НСНУ, керівник виконкому Закарпатської обласної організації політичної партії "НСНУ".

Блок Юлії Тимошенко:
1. Кеменяш Олександр Михайлович, 1965 р.н., позапартійний, народний депутат України.
2. Мікловда Василь Петрович, 1946 р.н., позапартійний, декан економічного факультету УжНУ.
3. Мартин Михайло Михайлович, член ВО „Батьківщина”, помічник народного депутата України.
4. Лінтур Василь Петрович, 1944 р.н., член ВО „Батьківщина”, начальник відділу Асоціації міжнародних автоперевізників.
5. Курах Іван Ілліч, 1953 р.н., позапартійний, головний лікар Ужгородської ЦМКЛ.
6. Марина Нуцу Михайлович, 1945 р.н., член ВО „Батьківщина”, виконавчий директор.
7. Тягур Юрій Михайлович, 1969 р.н., член УСДП, голова правління кредитної спілки „Святий Мартин”.
8. Шекета Андрій Андрійович, 1983 р.н., член ВО „Батьківщина”, студент УжНУ.
9. Рішко Микола Васильович, 1954 р.н., позапартійний, лікар обласного кардіоцентру.
10. Сербайло Андрій Андрійович, 1959 р.н., член ВО „Батьківщина”, генеральний директор підприємства.
11. Ланьо Михайло Іванович, 1964 р.н., член ВО „Батьківщина”, віце-президент ТОВ „Універсал-М”.
12. Чейпеш Іван Іванович, 1971 р.н., член ВО „Батьківщина”, генеральний директор ТОв „Агро дім”.
13. Гецко Юрій Михайлович, 1950 р.н., позапартійний, президент клубу „Віжибу 3000”.
14. Солонтай Олександр Гейзович, 1980 р.н., позапартійний, керівник всеукраїнських проектів громадської організації „Фундація регіональних ініціатив”.
15. Удворгелі Євген Оттович, 1964 р.н., позапартійний, заступник голови Асоціації промисловців і підприємців „Свалява ХХІ ст”.
16. Біркович Віктор Іванович, 1970 р.н., член ВО „Батьківщина”, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.
17. Попович Михайло Андрійович, 1961 р.н., член ВО „Батьківщина”, в.о. заступника голови Закарпатської ОДА.
18. Качур Михайло Васильович, 1973 р.н., позапартійний, головний економіст ВАТ „Турбогаз”.
19. Ластівка Євген Іванович, 1967 р.н., член ВО „Батьківщина”, директор Міжнародного фонду інвалідів.
20. Яцканич Олександр Олександрович, 1962 р.н., позапартійний, офіцер діючого резерву УМВС України в Закарпатській області.
21. Йовбак Іван Іванович, 1960 р.н., член ВО „Батьківщина”, директор МП „Колосок”.
22. Постолакі Віталій Андрійович, 1965 р.н., член ВО „Батьківщина”, заступник голови ЗОО партії „ВО „Батьківщина”.
23. Гецянин Іван Васильович, 1948 р.н., позапартійний, начальник відділу персоналу обласної державної податкової адміністрації.
24. Кручаниця Василь Васильович, 1965 р.н., член ВО „Батьківщина”, головний лікар обласного наркодиспансеру.
25. Фединець Михайло Ілліч, 1961 р.н., член ВО „Батьківщина”, заступник голови Ужгородської РДА.

Партія Регіонів:
1. Ледида Олександр Олександрович, 1957 р.н., член Партії Регіонів, голова спостережної ради АТЗТ „Між гірський лісокомбінат”.
2. Качур Іван Іванович, 1965 р.н., член Партії Регіонів, голова Перечинської райради.
3. Бушко Іван Іванович, 1969 р.н., член Партії Регіонів, приватний підприємець.
4. Харута Федір Григорович, 1957 р.н., член Партії Регіонів,радник голови правління ВАТ „Закарпатінтерпорт”.
5. Адамчук Олег Іванович, 1970 р.н., член Партії Регіонів, радник голови правління СЦА „Україна”.
6. Ігнатко Василь Степанович, 1965 р.н., член Партії Регіонів, приватний адвокат.
7. Хмелєвцов Володимир Вікторович, 1960 р.н., член Партії Регіонів, президент компанії „Кристал”.
8. Лакатош Михайло Михайлович, 1955 р.н., член Партії Регіонів, директор Свалявського державного лісового господарства.
9. Баранюк Олексій Васильович, 1964 р.н., член Партії Регіонів, віце-президент ТОВ „Універсал-М”.
10. Туркевич Орест Богданович, 1963 р.н., член Партії Регіонів, заступник начальника державного департаменту — Адміністрація зони відчуження.
11. Швардак Василь Васильович, 1963 р.н., член Партії Регіонів, спеціаліст по реалізації путівок ДП санаторій „Синяк”.
12. Бунтушак Михайло Михайлович, 1958 р.н., член Партії Регіонів, директор ТОВ „Апогей”.
13. Ботош Іван Михайлович, 1961 р.н., член Партії Регіонів, лікар-стоматолог ДЛ с.Н.Апша Тячівського району.
14. Свищо Ігор Йосипович, 1969 р.н., член Партії Регіонів, заступник генерального директора ТОВ „АБО МІКС”.
15. Уліганинець Георгій Петрович, 1968 р.н., член Партії Регіонів, директор реабілітаційного центру „Професіонал”.

Народний блок Литвина:
1. Ратушняк Сергій Миколайович, 1961 р.н., член Народної партії, народний депутат України.
2. Святиня Михайло Лукович, 1957 р.н., член Народної партії, народний депутат України.
3. Височанський Юліан Миронович, 1953 р.н., позапартійний, завідувач кафедрою фізики напівпровідників УжНУ.
4. Гойс Петро Барнабашович, 1965 р.н., позапартійний, головний редактор газети „РІО”.
5. Антал Олександр Петрович, 1965 р.н., позапартійний, головний спеціаліст юридичного відділу Закарпатської облради.
6. Бережник Юрій Юрійович, член Народної партії, депутат Рахівської райради.
7. Мателешка Омелян Іванович, 1961 р.н., член ВОЛ „Справедливість”, депутат Закарпатської облради.

КМКС:
1. Ковач Микола Миколайович, 1967 р.н., член КМКС, викладач Закарпатського угорського інституту.
2. Орос Ільдіко Імриївна, 1960 р.н., позапартійна, президент Закарпатського угорського інституту.
3. Брензович Василь Іванович, 1964 р.н., член КМКС, викладач Закарпатського угорського інституту.
4. Мілован Шандор Йожефович, 1941 р.н., член КМКС, пенсіонер.
5. Гулачі Гейза Людвигович, 1957 р.н., член КМКС, вчитель Мукачівської ЗОШ ім.Ф.Ракоці.

Демократична партія угорців України:
1. Гайдош Іштван Ференцович, 1971 р.н., член ДПУУ, народний депутат України.
2. Кевсегі Елемір Зігмундович, 1960 р.н., позапартійний, головний редактор газети „Карпаті Ігор Со”.
3. Дупко Юрій Юрійович, 1952 р.н., член ДПУУ, директор Ужгородської філії ДСУУ.
4. Кочіш Марія Іванівна, 1971 р.н., позапартійна, заступник директора Брегівської гімназії.

Соціалістична партія України:
1. Гісем Володимир Васильович, 1949 р.н., позапартійний, директор Ужгородського коньячного заводу.
2. Пристая Олексій Дмитрович, 1958 р.н., член СПУ, директор Закарпатської філії науково-дослідного економічного інституту.
3. Русин Василь Іванович, 1949 р.н., позапартійний, завідувач кафедрою госпітальної хірургії УжНУ.
4. Деркач Степан Тіберійович, 1974 р.н., член СПУ, не працює.

 

02 квітня 2006р.

До теми

Коментарі:

  1. Шуберт 2006-04-07 / 15:05:00

    Не Попович М.А. і не тупий...Думай, дурню, думай! Через стіл від тебе сиджу!!!

  2. 2006-04-05 / 13:13:00

    Шуберт, державний службовець четвертого рангу, а попростому Попович М.А. ти тупий!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. 2006-04-04 / 23:36:00

    односторонняя демократия

  4. 2006-04-03 / 15:34:00

    шуберт звідки така осведомлённость. Ти ХУ? кдб, ода чи особисто попович. Га? до виборів на цьому сайті всі кричала - слава аллаху що виключили з партії козлів, а тепер пишуть що сербайло поганий і т.д. Хтось дасть пояснення без заангажованості?

  5. 2006-04-03 / 15:27:00

    У БЮТі є докази фальсифікації місцевих виборів. Партія Гайдоша не мала проходити. Нашоукраїнці у певних районах позичили ім голоси, а в загалом по області зменшили більше 2000 голосів тих хто проголосував, за рахунок чого пройшли социки. Побачимо як підуть торги. Балога фореве

  6. ха-ха 2006-04-03 / 11:24:00

    Анонім(10:39) Якого Лінтура? Бютівці розслабтесь. Він ще живий прадід? Це що нове майбутне в стилі "а-ля БЮТ"? Хто його призначить? Бред сирбейла!

  7. реаліст 2006-04-03 / 11:08:00

    Даже писати нічого не хочеться. Пішли ви всі на

  8. 2006-04-03 / 10:56:00

    Не хочете знову опублікувати свій "Ймовірний депутатський склад Ужгородської міської ради після 26 березня"? Де в новій міськраді 11% Литвина-Рати, де його "Рідне місто моє", де підстелені під Рату Чучка зі Щадеєм, де Погорєлов? Соціологи хренові... Тобто-Ратині...Що, втім, одне і те ж...

  9. 2006-04-03 / 10:39:00

    Все нормально, не хвилюйтесь, Балога стане головою обл ради. Вже 28 квітня Гаваші відправлять у відставку, і призначать Лінтура головою ОДА. З ним Балога має давні звязки. Барва форевер...

  10. Пашка 2006-04-03 / 10:11:00

    Незалежно від голосів зрозуміло в кого буде більшість. Нічого не заважає БЮТу створити коаліцію та працювати з НУ, але частина БЮТу (яка прилипла до партії недавно), фінансово залежна від сРати з Камишем, немає досвіду, зате має безпідставно завищені амбіції, тому намагається зробити блок з маргіналами Литвина-Рати.Але це путь в нікуди. Ніколи, нікому невдавалось довгий час нормально працювати з Ратом, завжди це приводило до великих розчарувань та ворожнечі! Якщо вони це незрозуміють то на БЮТ чекають великі потрясіння та внутрішній розкол!

  11. Іван 2006-04-03 / 09:57:00

    Хлопці! У Балоги ще буде половина БЮТу, яких кинув Каменяш з Ратушняком. А в суд подавати, треба мати підстави. А не лише язиками тріпатися

  12. Братрура 2006-04-02 / 21:11:00

    А що, чор побери, роблять штабісти БЮТу та регіонали? Чому не подають у суд???

  13. Velemyr 2006-04-02 / 21:08:00

    Фальсифікація виборів - сто процентна! Як змогли попали до обласної ради соціалісти та демократичні угорці - не зрозуміло! Це повна та остаточна фальсифікація з боку обласної державної адміністрації, щоб відібрати голоси від деяких партій, і в першу чергу від БЮТу.
    Дивіться - 8 голосів відлетіло: 4 від Нашої України; 3 - від БЮТу; 1 - від регіоналів.
    Зрозуміло, що пан Балога разом з Нашою Україною, умовно "втративши" 4 голоси, реально одержав 8: ні для кого не є сектером, що СПУ та ДПУУ "лягли" під Балогу.
    Що маємо? Обрання Віктора Івановича головою облради перетворюється в просту арифметику.
    30 НУ + 15 Регіони + 5 КМКС + 4 Соцпартія + 4 ДПУУ = 58 (а достатньо 46). Чітко, ясно і без проблем. БЮТ та Партія Литвина можуть спокійно йти в опозицію...