Тимошенко боротиметься за посаду прем’єра

Екс-прем’єр України, лідер виборчого блоку БЮТ Юлія Тимошенко в черговий раз підтверджує, що її кандидатура буде висуватися на посаду глави уряду, передає Інтерфакс-Україна.

 

Про це Тимошенко заявила в п’ятницю під час прямого ефіру на "5" каналі.

"Наша політична сила, розуміючи, що змінилася Конституція, абсолютно чесно на цих виборах йшла і говорила, що це фактично вибори прем’єра. І ми відразу, як будь-яка нормальна європейська партія на європейських виборах, чітко називали, хто буде прем’єр-міністром. Я знаю, що крім мене глибокі реформи в Україні ніхто не проведе", - заявила вона.

Разом з тим лідер БЮТ підкреслила, що може твердо сказати, "що брати відповідальність і йти до влади я можу лише у тому випадку, якщо я зможу сформувати ту політику, яку відстоювали на Майданах, і в другу чергу - на парламентських виборах".

Окрім того, Юлія Тимошенко зазначила, що не тримається за посади, оскільки посади є інструментом для досягнення мети, а "мета - це святе". "Я взяла відповідальність перед людьми. Або я буду мати такий інструмент як влада, або, якщо я не матиму такого інструменту, то я чесно скажу людям, що такі інструменти я не отримала", - пояснила вона.

Відповідаючи на запитання про те, чи є її прем’єрство умовою коаліції, лідер БЮТ сказала: "Ні, умовою "помаранчевої" коаліції є те, що ми спільно бачимо ті самі принципи". "І в меморандумі про створення коаліції зазначено, що саме та сила, яка у "помаранчевій" коаліції отримає більшість голосів, буде висувати свою кандидатуру прем’єр-міністра", - підкреслила вона.

БЮТ на парламентських виборах посів 2-е місце з 22,27% голосів (не остаточні дані). Новий парламент України після набуття чинності конституційної реформи одержує право призначати прем’єр-міністра. Відповідно до Конституції, кандидатуру для призначення на посаду прем’єра України вносить до парламенту президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій.

Попередні підсумки виборів показують, що жодна з політичних сил, яка подолала 3% бар’єр, не може сформувати більшість самостійно.

Проста більшість у Верховній Раді складає не менш 226 голосів, конституційна - не менше 300.

Партія регіонів може отримати 186 місць у Верховній Раді, Блок Юлії Тимошенко - 129, блок "Наша Україна" - 81, Соцпартія - 33, Компартія - 21.

 

03 квітня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів