Центвиборчком отримав 243 скарги
Центвиборчком отримав 243 скарги від суб’єктів виборчого процесу, повідомляють Українські новини.
Голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович повідомив про те, що загалом від дня голосування 26 березня ЦВК одержала близько 2 тис. документів. Таким чином, скарги складають близько 12% від загальної кількості. Зокрема, комісія вже розглянула і прийняла 21 постанову щодо цих скарг, з них 6 стосуються місцевих виборів і 15 - парламентських.
За словами Давидовича, блок Наталі Вітренко "Народна опозиція" подав до ЦВК 42 скарги, Народний блок Литвина - 39, партія "Віче" - 14, блок Юрія Кармазіна - 11, ще 52 скарги надійшли від кандидатів у депутати, 20 від окружних виборчих комісій, 34 - від громадян і 20 - від інших суб’єктів.
Як відомо, "Віче", блок НДП, "Пора-ПРП" і блок Литвина просять Верховну Раду зобов’язати Центральну виборчу комісію організувати перерахунок бюлетенів.
Водночас Партія регіонів - 32,09%, БЮТ - 22,29%, "Наша Україна" - 13,95%, СПУ - 5,68% і КПУ - 3,66% проходять до Верховної Ради за 99,94% оброблених протоколів.
Ярослав Давидович також проінформував, що на даний момент ЦВК отримала оригінали протоколів з голосування на виборах до Верховної Ради від 224 окружних виборчих комісій з 225. У вівторок вранці, 4 квітня Центвиборчком розраховує отримати протокол про голосування від окружної виборчої комісії №29 Дніпропетровської області.
За словами Давидовича, зараз у ЦВК створені робочі групи, що звіряють оригінали протоколів з електронними варіантами, що прийшли раніше, і перевіряють їхню коректність щодо кількості бюлетенів, виборців і голосів.
Ярослав Давидович зазначив, що в деяких випадках зустрічається відхилення від отриманих раніше оперативних даних на 0,01%, зокрема зараз це простежується в 5 суб’єктів виборів.
Голова Центвиборчкому також заявив, що вважає вимоги перерахунку голосів спробою зірвати вибори до Верховної Ради. "Я можу це розцінювати як спробу зірвати вибори в Україні", - сказав Ярослав Давидович.
За його словами, усі заяви з вимогою перерахунку голосів в окружній і дільничній виборчій комісіях через фальсифікації на цьому рівні - політичні заяви тих, хто програв. У зв’язку з цим він відзначив, що звичайно у світовій практиці, сторона, що програла, визнає свою поразку на виборах і починає працювати на перспективу.
Ярослав Давидович підкреслив, що нинішня заява деяких політичних сил про інсинуації під час встановлення результатів виборів - тиск на ЦВК і на окружні виборчкоми.
Глава ЦВК закликав усіх незадоволених подавати свої скарги до Вищого адміністративного Суду.
Він підкреслив, що окружні і дільничні виборчкоми враховуючи свої можливості і технічне забезпечення на досить високому рівні організували виборчий процес.
За словами Ярослава Давидовича, важко організувати перерахунок голосів в усій країні: члени окружного виборчкому не можуть перерахувати 300-400 тис. голосів у своєму окрузі, а така робота на рівні дільничних комісій становитиме, як мінімум, 3 дні, при цьому необхідно буде знову зібрати їх членів і заплатити їм за цю роботу. "Це ще 100 млн. грн.", - сказав він.
При цьому Давидович зазначив, що у випадку, якщо будуть конкретні факти порушення процедури підрахунку голосів на окремих дільницях і суд винесе постанову перерахувати голоси, то ЦВК наполягатиме на виконанні такого рішення. "Навіть, якщо член ЦВК сам буде змушений їхати і перераховувати голоси", - сказав Ярослав Давидович.
До цієї новини немає коментарів