Грушівські вибори
Село Грушево, що на Тячівщині, уже увійшло в історію нашої держави на президентських виборах 2004 року. Тоді в цьому селі пройшла найбільша фальсифікація в Україні з побиттям на дільниці народного депутата Ю.Оробця.
А ініціатором цієї комедії був сільський голова М.Мельник, член СДПУ(о), який сьогодні знову хотів іти „не так”, як інші кандидати. Це за його наказом, на виду у всієї громади, в урну цілими пачками вкидували бюлетені за В.Януковича. Це за його наказом біля урни в Грушеві зібралися всі бандити Закарпаття, щоб провести цю акцію. Але, слава Богу, все минулося. Президентом був обраний В.А.
Ющенко, а наш славнозвісний п. Мельник за свої дії пустився в біги. Майже чотири місяці переховувався в келії одного з монастирів Закарпаття. І лише рішення про недоторканність депутатів усіх рівнів, підписане президентом, повернуло грушівського голову знову на старе місце роботи, відмінило кримінал, під яким ходив цей сільський князьок разом зі своїми друзями, кумами, сватами. Прийшовши знову до влади, п. Мельник став тихіше трави, але свої темні діла продовжував робити так, як і раніше. Під боком у нього Тересвянський базар, який давав і дає добрі прибутки, в руках влада і закон.
2006 рік приніс на Україну нові парламентські вибори, а разом з ними і вибори до міських та селищних рад. Почалася реєстрація кандидатів і в селі Грушеві, де на цей раз на голову села висунули свою кандидатуру 5 грушівчан. Головним претендентом на цю посаду був старий голова Микола Мельник та Іван Зубач. І все було б спокійно, якби не переміг у цьому двобої Іван Зубач. На вибори гріх жалітися, бо на цей раз вони у селі пройшли на досить високому рівні – без будь-яких перипетій чи комедій. І переміг у цьому виборі І. Зубач з відривом у 400 голосів. Не вірилося М.Мельнику в те, що він програв, хоча факт був незаперечний. Подав заяву до Тячівського районного суду, в якій просив, зауважте ( І.К.), не перерахувати голоси виборців, а відмінити вибори як незаконні. Грушівчанам уже сидять у печінках протиправні дії старого голови. Та й врешті-решт, кожний з нас має право на своє волевиявлення. Крім того, люди вже втомилися від політики, від постійного зомбування, від тих ігор, які ще вчора велися окремим партіями, блоками або кандидатами на голову міста чи села.
Дурна звістка про те, що в селі будуть перевибори, прокотилася як грім серед ясного неба і застала всіх зненацька. Ще колись моя мати говорила, що грушівчани та бедевлянці є своєрідний нарід і не дай Бог комусь його образити. На захист підуть усім миром, бо надоїло їм бути уже бидлом, яким потурають. Я добре пам’ятаю про те, як ще півроку тому у цьому ж таки селі захищали директора школи. На вулицю вийшли не тільки батьки, але й самі діти. Як їздили вони в Ужгород, щоб добитися правди, мітингували у Тячеві, але тоді їх обманули. Людина, яка б вона не була, скочивши один раз у халепу, наступного разу задумається над тим, що і як.
Біля 300 грушівчан приїхало в Тячів, щоб захистити ними обраного голову села Івана Зубача. Відвідали суд, прокуратуру та міліцію і заявили про перекриття траси Ужгород-Рахів, яка проходить через їх село.
Суд тягнувся біля трьох годин, розпалюючи і так непросту ситуацію. А коли засідання суду було перенесено на наступний день, люди вирішили піти на крайні міри – перекриття дороги. У вівторок о шостій годині ранку, під’їжджаючи до села Тересва, а це сусіднє село з Грушевом, я побачив велике скупчення машин, що стояли на обочині. Спочатку не зрозумів, що коїться, але проїхавши три кілометри, зупинився і запитав у водія жигулів, який дрімав у машині, що сталося? „Грушівчани перекрили дорогу, – відповів він мені сонно, – тому що не згідні на перевибори”. Під’їхавши ближче, я побачив велику кількість людей, біля 1500 чоловік, які стояли на вулиці і чекали відповіді з 16-ї години понеділка до 16-ї години вівторка. Майже цілу добу простояли люди на дорозі, не поступаючись своїми принципами, не вірячи ні міліції, ні судам, ні керівництву району. Сьогодні я хотів би подякувати всім тим людям, які пліч-о-пліч стояли на дорозі, захищаючи майбутнє своїх дітей. Їх багато і їх не подолати. Не затоптати те, що народилося сьогодні у цих душах, бо вони хочуть жити чесно, по Божих законах, бо закони району їм не підходять.
Як нам стало відомо, І.Зубач уже приступив до роботи, а М.Мельник знову виїхав з Грушева. Побажаємо новообраному голові доброго здоров’я для служіння тому народу, який його обрав.
Іван Кричфалушій, Грушево
Трибуна
До цієї новини немає коментарів