"Укрзалізниця" побудує гілку в обхід Придністров’я до 2007 року
Як повідомив генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця" Василь Гладкіх, залізнична гілка "Ізмаїл-Рені" в обхід території Придністров’я буде добудована до кінця 2006 року, передають Українські новини.
"Це дуже важливий стратегічний об’єкт. Ми обов’язково його побудуємо в цьому році", - сказав Гладкіх.
Він також підкреслив, що будівництво даної залізничної гілки дасть великі можливості для транзитних перевезень в цілому.
Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Юрій Єхануров доручив Міністерству транспорту і зв’язку прискорити початок будівництва залізничної гілки "Ізмаїл-Рені" (Одеська область) в обхід Придністров’я.
"Керівник уряду Юрій Єхануров під час робочої поїздки в Одеську область доручив Міністерству транспорту і зв’язку якнайшвидше почати будівництво нової ділянки залізничного сполучення "Ізмаїл-Рені", - сказано в повідомленні прес-служби Кабміну, з посиланням на доручення Єханурова, віддане під час його робочої поїздки в Одеську область 14-16 квітня.
Прем’єр доручив передбачити відповідні засоби у фінансовому плані "Укрзалізниці" на 2006 рік.
Прес-служба відзначає, що спорудження нової ділянки залізничного сполучення між Ізмаїлом і Рені дозволить значно збільшити товарообіг порту Рені.
Довжина нової гілки складе близько 80 км.
Раніше Мінтрансзв’язку заявляло про намір побудувати нову внутрішню залізничну гілку "Ізмаїл-Рені" в обхід території Придністров’я до 2010 року.
За попередніми даними, будівництво цієї ділянки залізниці оцінюється в 3,2 млрд гривень, при цьому 875 млн гривень необхідні для реконструкції залізничної ділянки "Одеса-Ізмаїл".
Передбачалося, що реконструкція буде здійснюється за рахунок коштів "Укрзалізниці", решту грошей планувалося одержати з держбюджету.
Будівництво залізничної гілки "Ізмаїл-Рені" передбачено "Комплексною програмою розвитку України як транзитної держави в 2002-2010 роках".
14 березня міністр транспорту України Віктор Бондар повідомив, що Україна і Молдова домовилися про будівництво залізничної гілки в обхід Придністров’я.
3 березня 2006 року Україна ввела в дію пункти спільної заяви прем’єр-міністрів України і Молдови від 30 грудня 2005 року, що передбачає пропуск товарів з території Придністров’я тільки за умови наявності документів, що мають печатку молдавської митниці.
Після введення нового митного режиму, за повідомленнями української сторони, влада самопроголошеної Придністровської Республіки почала блокувати пропуск товарів за межі республіки, а також оформлення їх у молдавській митниці.
На 30 березня загальні втрати Придністров’я після введення Україною нових митних правил склали 61,905 млн доларів.
Відповідно до прес-центру міжвідомчої координаційної ради, створеного при президенті невизнаної республіки, щодня втрати зростають у середньому на $5 мільйонів.
Президент України Віктор Ющенко повідомив, що через контрабанду з Придністров’я Україна недоодержує 400-450 млн гривень у рік.
До цієї новини немає коментарів