Закарпаття: турбуючись про долю виборців краю "помаранчеві" полюбили "голубих"

УГОДА ПРО СТВОРЕННЯ КОАЛІЦІЇ ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ

 

ПРЕАМБУЛА

Представляючи інтереси територіальної громади Закарпатської області, турбуючись про долю виборців краю, для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у Закарпатській області, ми, депутати Закарпатської обласної Ради – представники депутатських фракцій, заявляємо про створення Коаліції демократичних сил в складі депутатських фракцій:
Блоку “Наша Україна”;
Партії Регіонів;
Групи депутатів Блоку Юлії Тимошенко;
КМКС;
Демократичної партії угорців України;
Соціалістичної партії України
(далі за текстом – Коаліція).
Учасники Коаліції узгодили мету, головні принципи та основи її формування.

1.МЕТА КОАЛІЦІЇ

Коаліція створюється з метою:

1.1.Забезпечення, вираження і захисту інтересів територіальної громади (села, селища, міста чи їх громад), спрямування зусиль учасників коаліції на виконання передвиборних програм.

1.2.Визначення загальних принципів соціально-економічного, культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

1.3.Створення більшості у Закарпатській обласній Раді (далі за текстом – Рада).

1.4.Узгодження кандидатури голови Ради, заступників голови Ради та голів постійних комісій Ради.

2.ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ КОАЛІЦІЇ

2.1.Коаліція формується на основі єдності політичних, ідеологічних поглядів депутатських фракцій, за спільністю соціально-економічних, етнографічних, культурних проблем, які вони вирішують.
2.2.Учасниками Коаліції є депутатські фракції, членами яких є депутати Ради, які прийняли рішення створити Коаліцію.

2.3.Коаліція утворюється на строк повноважень обласної ради.

3.загальні засади:

3.1.Коаліція є добровільним об’єднанням депутатських фракцій, яке формується у Раді за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій.

3.2.Коаліція приймає і виконує свої рішення на підставі Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування”, Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, інших нормативно-правових актів та цієї Угоди, виходячи з інтересів територіальної громади (села, селища, міста чи їх громад) і принципів розбудови України як правової, демократичної європейської держави.

3.3.Будь-який тиск на Коаліцію, членів депутатських фракцій - учасників Коаліції в зв’язку з їх депутатською та політичною діяльністю є неприпустимим. Будь-який факт такого тиску одержить адекватну реакцію Коаліції.

3.4.Коаліція самостійно визначає основні засади своєї діяльності, напрямки розвитку і діє на принципах самоврядування.

3.5.Будь-які угоди з іншими депутатськими фракціями, які мають на меті насильницьке повалення державного ладу, устрою, обмеження суверенітету, зменшення існуючих прав і свобод громадян для Коаліції є неприпустимими.

3.6.Припинення членства депутатської фракції у Коаліції відбувається на основі рішення, прийнятого більшістю депутатів відповідної депутатської фракції.

4. Основоположні засади діяльності КОАЛІЦІЇ

Основоположними засадами діяльності Коаліції є:

4.1. Демократичне обговорення і прийняття рішень з усіх питань, що є предметом діяльності Коаліції, в поєднанні з особистою відповідальністю кожного за їх виконання.

4.2. Узгодження та дотримання спільної (єдиної) позиції учасниками Коаліції з основних питань, що вносяться на розгляд Ради і визначені такими більшістю Коаліції. Член депутатської фракції, яка є учасником Коаліції, не може діяти від імені Коаліції, якщо він на це спеціально не уповноважений рішенням Коаліції. Дії депутата, на які він відповідним чином не уповноважений, або вчинені із перевищенням таких повноважень, є особистою позицією депутата. У цьому випадку Коаліція не несе відповідальності за дії депутата.

4.3. Відстоювання організації роботи Ради на засадах дотримання депутатами, керівництвом Ради норм та положень Конституції України, законодавства України, Регламенту Ради.

5. регламентні положення

5.1.Учасниками Коаліції є депутатські фракції, які підтримують політичні, ідеологічні засади та позиції Коаліції, зобов’язуються виконувати рішення Коаліції.

5.2.У своїх діях, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень, а також при публічних виступах (у тому числі й у засобах масової інформації) усі члени депутатських фракцій – учасників Коаліції керуються програмними та організаційними принципами Коаліції, прийнятими нею рішеннями.

5.3.У випадку грубого чи систематичного (2 рази і більше) порушення учасником Коаліції програмних або організаційних принципів та положень, ухвалених Коаліцією, він може бути виключений з її складу рішенням, за яке проголосувало не менше 2/3 присутніх на засіданні Коаліції, на підставі висновків, що надаються спеціально створеною для перевірки таких фактів комісією із членів депутатських фракцій – учасників Коаліції. Комісія створюється за рішенням Голови Коаліції у складі депутатів, які є членами депутатських фракцій – учасників Коаліції (по одному депутату від кожної депутатської фракції, що є учасником Коаліції).

5.4.Коаліція виступає гарантом забезпечення прав депутатів — членів учасників Коаліції у Раді, відстоює їх честь та гідність.

5.5.Коаліція проводить свої засідання у сесійні тижні Ради перед пленарними засіданнями Ради, визначеними для голосування, а також у разі необхідності Коаліція проводить позачергові засідання - за рішенням Коаліції чи її Голови, якщо більшістю членів депутатських фракцій – учасників Коаліції не буде прийнято інше рішення.

5.6.Коаліція проводить свої засідання відкрито і гласно. За рішенням Коаліції може бути проведено закрите засідання.


5.7.Засідання Коаліції є чинними якщо у ньому бере участь не менше ніж 1/2 загального складу депутатів – членів депутатських фракцій, які є учасниками Коаліції.

5.8.Усі рішення Коаліції приймаються на її засіданні.

5.9.На засіданнях Коаліції ведеться протокол. Рішення, що приймаються без протоколу, вносяться до протоколу наступного засідання.

5.10.Рішення Коаліції є правомочним і обов’язковим для всіх учасників Коаліції, якщо воно прийнято 2/3 присутніх на її засіданні членів депутатських фракцій – учасників Коаліції, за винятком випадків передбачених цією Угодою.

5.11.Рішення, прийняті більше, ніж 1/3, але менше, ніж 2/3 присутніх на засіданні Коаліції членів депутатських фракцій – учасників Коаліції, носять рекомендаційний характер для всіх учасників Коаліції.

5.12.Організація роботи Коаліції здійснюється на основі перспективного та поточного планування з урахуванням пропозицій депутатів, які є членами депутатських фракцій - учасників Коаліції.

6. Права та обов’язки членів КОАЛІЦІЇ

6.1.Учасники Коаліції зобов’язані суворо дотримуватись Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування”, Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, інших нормативно-правових актів, а також цієї Угоди.

6.2.Учасники Коаліції зобов’язані брати участь у засіданнях та роботі Коаліції, Ради, а також її комісій.

6.3.Учасники Коаліції мають право:
на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях;
попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує Рада;
на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Ради з кожного питання порядку денного сесії ради;
здійснювати інші права, передбачені нормативно-правовими актами України та цією Угодою.




7. Керівництво та організація роботи коаліції

7.1.Керівними органами Коаліції є:
Засідання Коаліції;
Рада Коаліції;
Голова Коаліції.

7.2. Виключно на Засіданні Коаліції приймаються рішення:
про прийом та виключення зі складу Коаліції;
про обрання і звільнення Голови Коаліції;
про внесення змін та доповнень до рішень Коаліції;
про внесення змін та доповнень до цієї Угоди;
про розпуск Коаліції.

7.3.Для вирішення питань оперативного характеру створюється Рада Коаліції, до якої входять Голова Коаліції та представники кожної із депутатських фракцій – учасників Коаліції: по одному представнику від кожної п’ятірки членів кожної депутатської фракції – учасника Коаліції. Якщо під час голосування стосовно певного питання голоси членів Ради Коаліції поділилися навпіл, Голова Коаліції має додатковий голос.

7.4.Голова Коаліції обирається (звільняється) на її засіданні із числа депутатів Ради - членів депутатських фракцій, які є учасниками Коаліції, шляхом прямого відкритого голосування 2/3 присутніх на засіданні депутатів відповідної Ради - членів депутатських фракцій, які є учасниками Коаліції.

7.5.Голова Коаліції:
скликає позачергові і проводить чергові Засідання Коаліції;
без доручення представляє Коаліцію в інших депутатських об’єднаннях, керівних органах Ради, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських та міжнародних організаціях;
має право підпису від імені Коаліції;
робить заяви від імені Коаліції;
здійснює інші повноваження, передбачені цією Угодою.

8.РОЗПУСК КОАЛІЦІЇ
8.1.Розпуск Коаліції відбувається на підставі відповідного рішення Коаліції.

9.ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО УГОДИ

9.1. Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться виключно на засіданні Коаліції шляхом прийняття додаткової угоди.

10. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

10.1. Угода набирає чинності з моменту її підписання депутатами Ради – уповноваженими представниками кожної із депутатських фракцій, які вирішили створити Коаліцію. Уповноваженим на укладення(підписання) даної Угоди представником депутатської фракції є депутат відповідної депутатської фракції, стосовно якого остання прийняла рішення про наділення його повноважень щодо укладення (підписання) цієї Угоди.

10.2. Коаліція вважається створеною з моменту підписання цієї Угоди усіма уповноваженими на те представниками депутатських фракцій.


Уповноважені представники депутатських фракцій:


Блоку “Наша Україна” В.Балога

Партії Регіонів О.Ледида

Групи депутатів Блоку Юлії Тимошенко М.Мартин

КМКС М.Ковач

Демократичної партії угорців України Е.Кевсегі

Соціалістичної партії України О.Пристая




16 квітня 2006 року


До відома.
Кількісний склад фракцій, які підтримали стаорення цієї коаліції:
Блок "Наша Україна" — 30.
Група депутатів Блоку Юлії Тимошенко — 12.
Партія Регіонів — 15.
КМКС — 5.
Демократична партія угорців України — 4.
СПУ — 4.
Усього стаорення Коаліції підтримали 70 депутатів обласної ради.

Прес-служба ЗОО НСНУ.

 

19 квітня 2006р.

До теми

Коментарі:

  1. Юра 2006-04-19 / 15:33:00

    Бютівці - розслабтесь. Те все лайно, що не увійшло в коаліцію БЮТом називати не можна. Це все кньюктура. Сьогодні вона відпочиває. І відпочивати буде довго.

  2. еміл 2006-04-19 / 14:56:00

    я повністю згідний з сергієм, що продажність тих депутатів які використовуючи і дескридитуючи блок БЮТ, будуть скоріш за все позбавлені мандатів!Все вирішує політрада партії, в тому числі і виключення з членів цих байстрюків, що приведе до втрати депутатства! Ще напевно не всі навчились політикувати при пропорційній системі виборів.

  3. cjc 2006-04-19 / 14:23:00

    КРОСАВЧЕГИ!!!

  4. Сергій 2006-04-19 / 14:22:00

    Аноніму: По-перше регіони - 15 чол,- це друга найбільша фракція в коаліції, тому саме коаліцію створили НСНУ та Регіони. Що стосується БЮТ. Від БЮТ до облради пройшло 25 чол, якщо з них 12 (тобто меншість) приєдналась до розподілу посад, то ці люди вже ніяк не можуть представляти БЮТ, оскільки всі рішення на фракціях приймаються більшістью. Це значить, що ці 12 чоловік жодним чином вже не можуть бути членами фракції БЮТ.

  5. 2006-04-19 / 14:15:00

    Диба да не переживай ти так. Не переживай за свій "Акваріум". Не переживай суд виправдає тебе перед сусідами. Не переживай що язичок вже коричневий від лизання попки в ОДА. Не переживай "мадам за викликом" ти наша. Не потрібен ти Балозі - просто таких ублюдків як ти в області мало - Федченко, Ладижець, Темнов, а тепер і ти - не переживай ти на потрібен. Треба ж порівняти лайно з нормальними людьми і показувати пальцем на гівно - таке як ти, і на нормальних. Не в Балозі справа, а в таких гівнюках як ти, що за спиною великих дядьок творять чорні справи. Не переживай.

  6. 2006-04-19 / 13:55:00

    Угоду укладали НУ, більша частина БЮТу,соціалісти і дві угорські партії. А Регіони - це лише один із шести учасників коаліції. Не найбільший і ненайзначущіший. А "полюбили" на першій сесії Ратушняка із бродськівцем Сербайлом ( не БЮТ, до якого у всіх учасникфв коаліції ставлення нормальне).Оці двоє і вийшли з сесії "полюблені". От нехай тепер і кохаються, "голубки"