В Ужгороді вже 5 місяців діє проєкт «ВільноХаб» в головній бібліотеці краю
У квітні до нашого краю прибула рекордна кількість ВПО. Щодня бібліотекарі та волонтери працюють з великою кількістю дорослих та дітей, для яких проводяться лялькові вистави,заняття з акторської майстерності, підготовки до НМТ, арт-терапія, музична терапія, йога та саундхілінг. Організовані розмовні клуби з вивчення англійської та японської мови. Відвідувачі із задоволенням беруть участь в інтерактивних п’єсах, 3D-графіці, майстер-класах з бісероплетіння, малювання,інтуїтивних танців та інших активностей.
З метою комфортної соціалізації та інтеграції ВПО в місцеві громади щотижня організовуються творчі заходи. До прикладу, на День вишиванки проведено майстер-клас з вишивки оберегів у національних кольорах для близько 30-ти учасників та учасниць з Краматорська, Харкова, Києва, Дніпра, Бахмута, Чернігова, Запоріжжя та Ужгорода. Дорослі і діти вишивали національні символи України, обереги-ангелів та відомого песика Патрона. Усі ці обереги поїхали з волонтерськими посилками на фронт для захисників та захисниць.
У роботі з дітьми використовували інтерактивні форми - бібліоквести та флешмоби. Учасники виконували різноманітні завдання, пов’язані з літературними героями, усною народною творчістю, шукали підказки в різних локаціях бібліотеки, зокрема у дворику та в бібліотечному підземеллі.
Знаходили скарби, які використовували для творчості, намалювали свої малюнки-побажання захисникам та захисницям.
Всі ці заходи стали можливими завдяки підтримці проєкту«ВільноХаб»,що втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Завдяки цьому проекту, книгозбірня поповнилися значною кількістю матеріалів для творчості та розвитку – малювання, ліплення, майстрування, вишивання, а також настільні ігри для дітей, молоді та дорослих. Протягом занять користувачі розвивають свої комунікативні навички, емоційно-вольову саморегуляцію, вчаться відновлювати свій психоемоційний стан, звертатися по допомогу ,в разі надскладної ситуації та допомагати іншим.
Команда бібліотекарів та залучених помічників з когорти ВПО щомісяця проходить навчальні онлайн-тренінги, отримує консультаційну та менторську підтримку щодо послуг, які є нагальними, а також отримує методичну підтримку у вигляді друкованих та електронних матеріалів з таких тематик як психосоціальна підтримка, протимінна безпека, протидія торгівлі людьми, творчість та креатив, медіаграмотність, кібергігієна, працевлаштування, діалог та порозуміння, тощо і застосовують отримані знання у щоденній роботі. Так було організовано й проведено тренінг з медіаграмотності для молоді спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО, а також спільно з Міжнародною організацією міграції проводено обласну інформаційну кампаію з протидії торгівлі людьми.
Як бачимо, в сучасних жахливих умовах цієї жорстокої війни бібліотеки першими миттєво зреагували на потреби й культурні запити людей. Вони стали для українців просторами безпеки та затишку. Ми не знаємо коли закінчиться війна, проте ми продовжуємо жити, працювати, допомагати й підтримувати один одного. В умовах воєнного часу бібліотеки, як і раніше, залишаються відкритими для співпраці та допомоги усім, хто цього потребує. А проект „ВільноХаб” ще більше розширив можливості сучасної бібліотеки.
Євгенія Напуда, координаторка проєкту «ВільноХаб»
До теми
- На Ужгородщині сьогодні працює форум «Роль жінок у відновленні та розвитку Закарпаття і країни: бізнес, влада, громадський сектор»
- В Ужгороді рятувальники тренувалися ліквідовувати пожежі у висотних будівлях
- В Ужгороді сьогодні, у День гідності та свободи, вшанували пам'ять усіх, хто захищав і захищає Україну
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полегим захисником Михайлом Шишкою
- Війна без сценаріїв: в Ужгороді відбувся показ кінострічки «Довга доба» з особистими історіями українців
- Батькам полеглого Героя-прикордонника з Ужгорода вручили державну нагороду
- Сьогодні та завтра, 20-21 листопада, в Ужгороді проводитимуть навчання сил цивільного захисту. Містян просять зберігати спокій
- Фотовиставку, які асоціює 1000 днів війни зі стійкістю, незламністю та мужністю усіх українців, розгорнули в Ужгороді
- ДТП на Ужгородщині – рятувальникам довелося деблокувати постраждалих
- 1000 днів від початку повномасштабної війни. В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих Героїв
- Завтра, 20 листопада, в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу захисника Михайла Шишку
- Трагедія на Ужгородщині: 89-річна жінка підпалила себе і загинула
- Поліція затримала зловмисника, який «мінував» драмтеатр в Ужгороді
- Автопарк Ужгородського муніципального транспорту поповнився новими автобусами
- 130 картин дружин та матерів полеглих захисників можна буде побачити в Ужгороді до 21 листопада
- 36470 водіїв, які порушили швидкісний режим, притягнули до відповідальності закарпатські патрульні з початку року
- На Закарпатті уперше з робочим візитом голова НАЗК України
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 36-річним полеглим воїном Володимиром Бондаренком
- Ужгород сьогодні попрощався із 41-річним солдатом Романом Лабою
- В Ужгороді притягнули до відповідальності нетверезого водія, який позбавлений права керування
До цієї новини немає коментарів