В Ужгороді вже 5 місяців діє проєкт «ВільноХаб» в головній бібліотеці краю
![В Ужгороді вже 5 місяців діє проєкт «ВільноХаб» в головній бібліотеці краю](/images/news/2022/8/max/32134556.jpg)
У квітні до нашого краю прибула рекордна кількість ВПО. Щодня бібліотекарі та волонтери працюють з великою кількістю дорослих та дітей, для яких проводяться лялькові вистави,заняття з акторської майстерності, підготовки до НМТ, арт-терапія, музична терапія, йога та саундхілінг. Організовані розмовні клуби з вивчення англійської та японської мови. Відвідувачі із задоволенням беруть участь в інтерактивних п’єсах, 3D-графіці, майстер-класах з бісероплетіння, малювання,інтуїтивних танців та інших активностей.
З метою комфортної соціалізації та інтеграції ВПО в місцеві громади щотижня організовуються творчі заходи. До прикладу, на День вишиванки проведено майстер-клас з вишивки оберегів у національних кольорах для близько 30-ти учасників та учасниць з Краматорська, Харкова, Києва, Дніпра, Бахмута, Чернігова, Запоріжжя та Ужгорода. Дорослі і діти вишивали національні символи України, обереги-ангелів та відомого песика Патрона. Усі ці обереги поїхали з волонтерськими посилками на фронт для захисників та захисниць.
У роботі з дітьми використовували інтерактивні форми - бібліоквести та флешмоби. Учасники виконували різноманітні завдання, пов’язані з літературними героями, усною народною творчістю, шукали підказки в різних локаціях бібліотеки, зокрема у дворику та в бібліотечному підземеллі.
Знаходили скарби, які використовували для творчості, намалювали свої малюнки-побажання захисникам та захисницям.
Всі ці заходи стали можливими завдяки підтримці проєкту«ВільноХаб»,що втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Завдяки цьому проекту, книгозбірня поповнилися значною кількістю матеріалів для творчості та розвитку – малювання, ліплення, майстрування, вишивання, а також настільні ігри для дітей, молоді та дорослих. Протягом занять користувачі розвивають свої комунікативні навички, емоційно-вольову саморегуляцію, вчаться відновлювати свій психоемоційний стан, звертатися по допомогу ,в разі надскладної ситуації та допомагати іншим.
Команда бібліотекарів та залучених помічників з когорти ВПО щомісяця проходить навчальні онлайн-тренінги, отримує консультаційну та менторську підтримку щодо послуг, які є нагальними, а також отримує методичну підтримку у вигляді друкованих та електронних матеріалів з таких тематик як психосоціальна підтримка, протимінна безпека, протидія торгівлі людьми, творчість та креатив, медіаграмотність, кібергігієна, працевлаштування, діалог та порозуміння, тощо і застосовують отримані знання у щоденній роботі. Так було організовано й проведено тренінг з медіаграмотності для молоді спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО, а також спільно з Міжнародною організацією міграції проводено обласну інформаційну кампаію з протидії торгівлі людьми.
Як бачимо, в сучасних жахливих умовах цієї жорстокої війни бібліотеки першими миттєво зреагували на потреби й культурні запити людей. Вони стали для українців просторами безпеки та затишку. Ми не знаємо коли закінчиться війна, проте ми продовжуємо жити, працювати, допомагати й підтримувати один одного. В умовах воєнного часу бібліотеки, як і раніше, залишаються відкритими для співпраці та допомоги усім, хто цього потребує. А проект „ВільноХаб” ще більше розширив можливості сучасної бібліотеки.
Євгенія Напуда, координаторка проєкту «ВільноХаб»
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- Закрила двері на балкон і не могла відкрити: в Ужгороді патрульні допомогли 5-річній дитині
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді сьогодні, 12 липня, попрощалися із полеглим захисником – старшим солдатом Юрієм Черяником
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Мешканця Чопа затримали за торгівлю наркотиками. Зловмисника помістили в ізолятор тимчасового тримання
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Пірнув у воду та не виплив - трагічний випадок на кар'єрі в Ужгороді
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
- Ужгородські поліцейські встановлюють обставини автотрощі, внаслідок якої травмовано 5 людей
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого захисника Володимира Сатмарі
- Увірвався в будинок пенсіонерів та пограбував: поліція Ужгородщини затримала підозрюваного у грабежі
- В Ужгороді 4 квартири уже кілька днів без газу через безвідповідальні дії одного з мешканців будинку
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 37-річним військовослужбовцем Олегом Ващенком
До цієї новини немає коментарів