В освітніх закладах Закарпаття встановлюють захист для учнів
1-го вересня в освітніх закладах області — розпочнеться новий навчальний процес. Від того, як він буде організованим, залежить насамперед від захисту шкільних споруд. Аби школи та садки, врешті, змогли запрацювати із вересня, їх готовність має оцінити спеціальна комісія із фахівців цивільного захисту, рятувальників та місцевого управління освіти. До 29 серпня освітні заклади мають отримати дозвіл на проведення навчання. Якщо ж укриття до того часу не буде, то школа чи дитсадок не запрацюють Наразі у всіх школах області йдуть активні роботи з облаштування укриттів. Вони мають бути готові до початку нового навчального року. В тих освітніх закладах, де не має належних підвалів, аби їх можна було використати у якості надійних й безпечних укриттів, облаштовують приміщення всередині освітніх закладів.
На Перечинщині наразі теж активно готують приміщення в освітніх закладах до початку нового навчального року. Насамперед убезпечують класні приміщення для першачків. Задля безпеки найменших здобувачів освіти на перших поверхах освітніх закладів замуровують вікна та двері та забивають дошками. Також для надійного захисту класні приміщення обставляють знадвору заготованими наперед мішками з піском. Барикади з піском розміщають у кілька рядів, таким чином формуючи своєрідну стіну захисту на момент непередбачуваних ворожих дій.
Періодично інформацію із ходом робіт з облаштування освітніх закладів до навчання в умовах повномасштабної війни в Україні, розпочатої країною агресором, виставляють в мережі Фейсбук. Наразі ідуть активно роботи із цього приводу і у гімназії села Сімер. Долучитись до нелегкого процесу із будуванням захисних барикад навколо освітнього закладу закликають усіх небайдужих, у тому числі й батьків учнів.
Укриття, звісно, добре, та вистачає і песимізму із цього приводу. За словами поодиноких, в момент непередбачуваного ворожого прильоту, мішки із піском не забезпечать надійного захисту дітям.
У школах Турянщини безпека учнів також на першому місці. Наразі в освітньому закладі Тур'я-Ремети облаштовано для захисту учнів перший поверх. Тут, за попередніми рекомендаціями комісії місцевої ОТГ, замурували два вікна, а двері заклали мішками з піском. На черзі - проведення зборів з батьками учнів, аби почути їх думку із приводу того, як вони налаштовані на відновлення звичного режиму навчання з нового навчального року. Нагадаємо, напередодні ми писали про моніторинг серед батьків, щодо їх настроїв із приводу організації навчального процесу під час війни. Думки батьків учнів істотно різняться. Одні за очне навчання, а інші - за "дистанційку", мовляв війна в Україні досі триває й ніхто не знає, куди у подальшому поцілить ворог.
До теми
- Роботодавці мають звернутися до Держпраці щодо медогляду працівників до 1 грудня
- Закарпаття прийняло близько трьох сотень релокованих підприємств
- Перспективи відпочинку на Закарпатті українських дітей, які навчаються в українсько-угорській школі у Будапешті, обговорили в ОВА
- У Берегові триває реконструкція гуртожитку у житло для переселенців
- На Закарпатті відбувся форум «Міжрегіональний діалог: щаслива дитина в турботливій родині»
- На Закарпатті працюють над розробкою електроживлення в режимі «острів»
- Перспективи співробітництва Закарпаття та графства Корнуолл у Великобританії обговорили під час онлайн-наради - Мирослав Білецький
- На Закарпатті реалізовуватимуть проєкт, спрямований на запобігання стихійних лих у басейні Тиси
- До кінця року Закарпаття отримає понад 42 млн грн на житло для родин захисників
- Голова Закарпатської ОВА провів нараду із виробниками електроенергії
- Мирослав Білецький зустрівся із Консулом Румунії у Солотвині Граціаном Флоріном Пирву
- Закарпаття має тісну і плідну співпрацю з угорськими партнерами - Мирослав Білецький
- В ОВА обговорили можливість запустити автівки через пішохідний пункт пропуску «Малі Селменці – Вельке Слеменце»
- Закарпатські аграрії можуть отримати фінансову підтримку на розвиток овочівництва і ягідництва
- Мирослав Білецький: "Сьогодні – перший робочий день у новому статусі"
- Із листопада базова підготовка для українських військових збільшена до 1,5 місяця
- Президент призначив голову Закарпатської обласної державної адміністрації
- 41,4 млн грн пільгових кредитів отримали жителі Закарпаття за програмою "Власний дім"
- ДроваЄ: чи вистачить дров усім закарпатцям?
- Закарпаття відвідали представники Ради Європи
До цієї новини немає коментарів