Народний «ленд-ліз»: Порошенко з волонтерами за півроку передав у ЗСУ допомоги на 46 млн доларів

За півроку після початку широкомасштабного вторгнення російської армії Фонд Порошенка, компанія «Рошен» та волонтери ГО «Справа Громад» передали у ЗСУ допомогу на суму майже 46 млн доларів США. Порошенко каже – попереду нові масштабні закупівлі для фронту.
«З 24 лютого ми зосередили свої зусилля на трьох напрямках. У парламенті наша команда неухильно дотримується принципу внутрішньої єдності. Ще один пріоритет – зміцнення міжнародної підтримки України. І найголовніше – зробити все для постачання озброєння, засобів захисту, бронетехніки та безпілотників для ЗСУ», – пояснює Порошенко.
Починали 24 лютого з оснащення всім необхідним батальйонів київської тероборони, в тому числі і створених на базі «Євросолідарності». На початку весни не було нічого – ні бронежилетів, ні касок, форми і навіть білизни, нагадав Порошенко: «ручні кулемети, гранати, радіостанції, – все, що потребували з перших днів бійці територіальної оборони Києва та Збройних сил, ми знаходили, викуповували, постачали».
Для медичного забезпечення у війська було передано аптечок натівського зразка на 330 млн грн, а також ліки та машини швидкої, у тому числі броньовані.
«Броня на фронті потрібна скрізь. Броня – це ключ до контрнаступу і очищенню наших земель від ворога. Ми отримали контракт, закупили, доставили в Україну і вже передали десантникам 11 сучасних італійських броньовиків «Шилд». А будуть ще британські БМП «Спартан», на них вже отримані ліцензії і вони вже викуплені. Це вже не кажучи про сотні повнопривідних військових вантажівок, десятки пікапів, тягачі для перевезення надважкої бронетехніки – всі це механізми і коліщатка нашого наступу і перемоги», – зазначає Порошенко.
Зараз у Порошенка працюють над оснащення ЗСУ сучасною технікою – безпілотниками і військовими роботами. «Проект «Посейдон» з оперативними безпілотниками, який називається «Очі Арти», дозволяє нашій артилерійській розвідці по всьому фронтові бачити і знищувати російські склади боєприпасів, російські скупчення техніки і живої сили, російські штаби», – нагадав він.
Вже у бригадах і понад 350 дронів Autel – це маленькі робочі «пташки», що допомагають воїну орієнтуватися довкола своїх позицій.
Найголовніше – рятувати життя українських воїнів, наголошує п’ятий Президент. Саме тому ще один важливий проект реалізується спільно з батальйоном парамедиків «Госпітальєри». «Проект називається «Журавель», він буде присвячений можливості евакуації з переднього краю», – розповів Порошенко про нового безпілотного робота THeMIS. «Ми зараз його бронюємо. Ми вдосконалюємо систему управління. Я дуже дякую «Госпітальєрам», які зголосилися стати нашим партнером у цьому проекті», – говорить Порошенко.
THeMIS – це естонська платформа, яка вже викликала справжню істерику в росіян – за те, щоб «захопити» безпілотного робота в полон, за поребриком навіть оголосили винагороду у мільйон рублів. «Не дочекаються» – говорить Порошенко.
«Ми будемо завозити і броньовані ambulance – евакуатори. Перша машина вже законтрактована і надійде до «Госпітальєрів», – повідомив п’ятий Президент.
80% проектів постачання техніки у ЗСУ непублічні з огляду на питання безпеки – наголошує журналіст та громадський активіст Віталій Гайдукевич. Він також зазначає, що майже 46 млн доларів, які спрямовані на ЗСУ Фондом Порошенка спільно з волонтерами, – це співставна сума із допомогою Україні деяких європейських держав-членів НАТО.
«Ми маємо величезний комплекс співпраці, включно з тим, про що я не казав і поки що говорити не буду, з підтримкою наших Сил Протиповітряної оборони. Ми це робимо з 2014 року без зайвого розголосу. Але це залишається серед наших пріоритетів», – говорить Порошенко.
Петро Порошенко подякував усім, хто перераховує кошти на підтримку армії.
«Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Я хочу подякувати тим сотням і тисячам людей, які залучені в організацію системи допомоги від «Справи Громад». І подякувати тим десяткам тисяч людей, які відгукуються на наші заклики і включаються в цю допомогу – грошима, волонтерською працею. Разом ми переможемо ворога», – наголошує Порошенко.
«Ключове слово для нас – контрнаступ. Саме контрнаступ ЗСУ визначить подальший хід війни. А для успіху потрібне ще більше ресурсів. Тому нам зараз належить підтримати наших бійців у критично важливих точках: і в місцях найгарячіших боїв, і у вузлах логістичних проблем. Це наше завдання. Завдання «Справи Громад», завдання «Братів по Зброї», вони зосередяться на його вирішенні. Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб зміцнити ЗСУ перед вирішальними боями», – наголошує Порошенко.
Долучитися до підтримки ЗСУ можна на сайті ГО «Справа Громад» https://spgr.org.ua/uk/
До теми
- На Закарпатті вносять зміни до містобудівної схеми через новий адміністративний поділ
- Три тижні залишилось для проходження ВЛК військовозобов'язаним з обмеженою придатністю
- 28 із 658 не пройшли перевірку. Закарпатським підприємствам нагадали про ризики втрати статусу «критично важливих»
- Із початку року на Закарпатті 48 ветеранів отримали гранти на відкриття та розвиток бізнесу у межах програми «Власна справа»
- Підтримка людей з порушеннями зору: уряд розширив доступ до допоміжних засобів реабілітації
- Міжнародний день сім’ї: в Закарпатській ОВА розповіли про допомогу родинам
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 4,9 тисячі шукачів роботи
- Чоловіки 25–60 років з обмеженою придатністю мають з’явитися на повторну ВЛК
- У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запрацював рентгенотелевізійний інтроскоп
- Закупівлі на 436,5 мільйонів гривень охопили контролем і на майже 358 мільйонів знайшли порушення – результати перевірок за 4 місяці
- МОЗ: Люди з інвалідністю - хто має пройти повторний огляд з квітня 2025 року
- Між УжНУ та Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні запрацювала програма подвійних дипломів
- Закарпаття бере участь у грантовому конкурсі від ПРООН «Партнерство задля відновлення»
- 20 МВт додаткової потужності на Закарпатті згенерували сонячні, вітрові електростанції та когенераційні установки за перші чотири місяці цього року
- У Центрі легеневих хвороб в Ужгороді запрацювало оновлене відділення анестезіології та реанімації
- Реформа старшої школи: що чекає на закарпатських учнів із 1 вересня?
- Підприємці Закарпаття можуть оцінювати якість держпослуг на платформі «Пульс»
- Понад 800 переселенців отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Повернути кожного: працює Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених і незаконно позбавлених волі
- Нові правила оплати лікарняних: що змінилося з 4 квітня 2025 року?
До цієї новини немає коментарів