Новий рік, Великдень, Різдво та Трійцю буде вилучено з переліку державних свят?
Міністерство юстиції України пропонує вилучити з переліку державних свят Новий рік, Великдень, Різдво, Трійцю, а також День Солідарності трудящих, передає УНІАН.
Про це йдеться у проекті закону "Про державні свята України", розміщеному на офіційному сайті Міністерства юстиції.
Як зазначається у пояснювальній записці, проект закону розроблений на виконання Плану роботи Кабінету Міністрів України в 2004 році, затвердженого урядовою постановою "Про підсумки соціально-економічного розвитку України у 2003 році та хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України". Пояснювальна записка датована квітнем 2006 року та підписана міністром юстиції Сергієм Головатим.
Проектом закону пропонується встановити наступні державні свята в України:
[b]22 січня - День Соборності України;
9 березня - Шевченківський день;
9 травня - День Перемоги у Другій світовій війні;
15 травня - День Матері;
28 червня - День Конституції України;
16 липня - День проголошення державного суверенітету України;
24 серпня - День Незалежності України;
1 грудня - День національної єдності. [/b]
Як зазначається в проекті, "державними святами України є ті, які встановлені цим законом та які з огляду на їх надзвичайно важливе місце у розвитку українського суспільства та держави завдяки особливому значенню стали національними цінностями".
У грудні 2003 року Міністерство юстиції виносило на публічне обговорення проект Закону України "Про державні свята України", яким передбачалося встановити перелік державних свят в Україні та визначити саме поняття "державне свято". Як зазначав тоді міністр юстиції Олександр Лавринович, державними святами пропонувалося вшановувати події, які з огляду на їх роль у розвитку держави та суспільства мають національні цінності, особливе історичне або суспільно-політичне значення для країни та традиційно відзначаються українцями.
Проектом пропонувалося встановити 10 державних свят: 1 січня - Новий Рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 березня - День Матері, Пасха (Великдень), 1 травня - День праці, 9 травня - День перемоги, Трійця, 28 червня - День Конституції, 24 серпня - День незалежності та 1 грудня - День національної єдності.
На сьогодні в Україні державними святами визначено: 1 сiчня - Новий Рік, 7 сiчня - Рiздво Христове, 8 Березня - Жiночий день, 1-2 травня - День солiдарностi трудящих, Пасха (квiтень, травень, за мiсячним календарем), 9 травня - День Миру і Перемоги, Трійця (Зеленi свята) — через 40 днiв пiсля Пасхи, 28 червня - День Конституції, 24 серпня - День Незалежностi.
Прочитайте уважно статтю 1 законопроекту: "Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов’язані з відзначенням професійних, релігійних свят, пам’ятних дат..."
Новий рік, Різдво, Великдень та Трійця залишаться святковими днями, просто не матимуть статусу ДЕРЖАВНИХ свят.
8-березня точно потрібно викинути.
2-травня також.
Статус 9-травня як вихідного дня потрібно змінити. Тут причин декілька.
Пасха та Різдво як державні свята це досить "ніжна тема" з огляду на багатоконфесійність та відокремленість релігії від держави. Щодо Нового року, то схиляюся до думки, що необхідності надання йому статусу державного - маразм.
Полный бред. Это издевательство над украинским народом.
marazm....
v Germaniji navitj Strastna Pjatnycja derzhavnyj vyxidnyj denj...