“Я – Україна”: як футболки, розмальовані закарпатками, транслюють країну за кордоном (ФОТО)
![“Я – Україна”: як футболки, розмальовані закарпатками, транслюють країну за кордоном (ФОТО)](/images/news/2023/1/max/546456465.jpg)
— Ці футболки — ідеальні для подарунку комусь закордоном, хто нас підтримує, — розповіла Аліса Varosh. — Вони ідеальні для того, щоб “транслювати” Україну. Майки з тризубом чи “Рускім воєнним кораблем” іноземці носити не будуть, вони трошки інакше це бачать. Я завжди шукала майки з принтом, де є жінка, українка. Мене трошки болить, що наша роль трошки заменшена і нас ніби не видно. Ми такий невидимий фронт. Це зрозуміло, бо герої наші — це ЗСУ, це переважно хлопці.
Я на собі пережила те, що чоловік, воюючи, тижнями не виходить на зв’язок, пережила те, що дитина була не зі мною (на певний час Аліса відіслала свою доньку до друзів за кордон, — ред.), я волонтерила, я забула, що я — жінка, я постаріла за ці місяці, і мені не вистачає розуміння суспільством ролі жінки в ці часи. Я подумала, що треба би цю українку зобразити і “винести в світ” і найкращою платформою для цього, в моєму сприйнятті, стала футболка.
Це мав бути не суто український символ, а такий, щоб іноземці теж могли їх носити, — каже Аліса Смирна. Вона накупила футболок і задумала щось на них намалювати. Та оскільки сама не малює, попросила допомогти знайомих, які готові підтримувати її проєкти. Відтак, майки розмальовували її сусідки, подруги, донька, а сама жінка годувала їх та створювала атмосферу. Ці майки вийшли, за словами Аліси, настільки глибокі і красиві, що вона була просто в захваті від них. Усі вони вже надіслані закордонним друзям та людям, які щоразу підтримують проєкти волонтерки.
— Потім я купила знову майки і попросила сусідку, щоб вони продовжили розмальовувати їх, бо я мусила їхати. І уявіть: у нас відключають світло, а вона зібрала жінок, чоловік однієї з них уже 9 місяців на війні, і вона дуже важко це переживає і її потрібно відволікати. Словом зібралося жінок немало. І всі вони сиділи і при світлі свічок оце все малювали… Вони навіть не питали, для чого мені ці майки? Я попросила намалювати на майці Україну, бо я і є Україна. Я жінка, і я і є Україна.
Готові майки здебільшого йтимуть на подарунок і на продаж за кордон, щоб роль жінки в житті України ширилася світом. На виручені гроші Аліса Смирна хоче зібрати жінок, які чекають синів, чоловіків, які їй допомагають і подарувати їм гарний тур по Закарпаттю, чи за кордоном.
— Щоб вони відволіклися на деякий час, щоб вони сміялися, щоб відчули себе, свою роль і свою важливість у тому, що вони роблять зараз, — сказала жінка.
Varosh
Фото зі сторінки Аліси Смирни у Фейсбуці
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- 21678 закарпатців порушили швидкісний режим на дорозі
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
До цієї новини немає коментарів