Закарпатцям: чи зміниться вартість електроенергії для населення до кінця опалювального періоду?

Закарпатцям: чи зміниться вартість електроенергії для населення до кінця опалювального періоду?
Наталія Німець, директорка Закарпаттяенергозбут - про переваги електронних рахунків, вартість електроенергії та благодійництво.

 

Чи вплинуть графіки включень та відключень на вартість електроенергії? Як здійснюватимуться нарахування в тому разі, якщо через відсутність електроенергії не вдалося вчасно передати показники приладу обліку? Чи зміниться вартість електроенергії для населення до кінця опалювального періоду? На ці та інші актуальні питання, що цікавлять сьогодні багатьох українців, відповідає директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець.

Щодо вартості електроенергії

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою продовжується дія спеціальних обов’язків учасників ринку електроенергії. Це означає, що пільгові ціни на електроенергію для побутових споживачів не зміняться до 31 березня 2023 року включно.

Тобто, до квітня побутові споживачі сплачуватимуть за електроенергію так: 

  • 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт⋅год на місяць;
  • 1,68 грн за кВт-год при використанні понад 250 кВт⋅год на місяць.

Щодо передачі показів лічильника

Зараз об’єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати покази лічильників. У таких випадках нарахування будуть здійснювати так:

«Законодавством передбачена процедура передачі показів лічильників, але з огляду на нинішні реалії на початку грудня 2022 року було затверджено постанову, яка спростила нарахування середньодобового показника. Якщо споживач показники не передав, а оператор системи розподілу не зміг їх зняти, то обсяг середньодобового споживання буде розраховуватися із застосуванням понижуючого коефіцієнта», − прокоментувала Наталія Німець. 

Щоб не виникало проблем із оформленням платіжок, передати показники споживачі мають змогу через електронний кабінет. «Є можливість дистанційно передати покази приладів обліку, це не складно, і тоді обсяги споживання, які виставляються в рахунках,  будуть максимально точні», − додала директорка товариства.

Щодо отримання рахунків 

Через складну ситуацію з енергопостачанням на тлі воєнних дій виникають труднощі з друком та доставкою паперових рахунків. Щоб таких проблем не виникало, Наталія Німець рекомендує користуватися сучасними онлайн-сервісами: 

«Люди отримають рахунки, але ми вже неодноразово зверталися до людей: можна відмовитися від паперових рахунків, адже на офіційному сайті компаній Групи Tolk (ТОВ «Закарпаттяобленергозбут» та ТОВ «Волиньелектрозбут») є Електронна абонентська книжка/Особистий кабінет, через які можна побачити свій рахунок за спожиту електроенергію, оплатити його без комісії і відмовитися від отримання паперового рахунку». 

Щодо підтримки неплатоспроможних родин

Триває благодійна ініціатива Групи компаній Тolk «Робіть світлі справи». Всі, хто хоче і має можливість, можуть долучитися до підтримки родин, які через воєнні дії опинилися в скрутному становищі, накопичують борги, не мають можливості вчасно оплачувати рахунки за електроенергію. 

Серед таких − і багатодітні, і родини, які втратили годувальників, у тому числі сім’ї загиблих учасників бойових дій. Розуміємо, що цим людям складно, у них виникла заборгованість, і , ініціюючи програму підтримки, сподіваємося їм допомогти. Були сформовані списки таких людей за особовими рахунками і, без розголошення їхніх персональних даних, внесені в спеціальний модуль на сайті Тolk  під назвою «хочу допомогти», через який можна їх підтримати. 

Сплатити такі рахунки за інших людей можна повністю або ж частково. За перші тижні дії благодійної ініціативи добродії оплатили рахунки загалом на 130 тисяч гривень.

В енергопостачальних компаніях Групи Тolk вірять, що благодійників ставатиме більше, а боргів менше, адже маленькі, але світлі справи теж наближають нас до Перемоги.

Сюжет телеканалу «М-студіо» можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3CAEJWS

 

10 січня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів