СПУ проти того, аби посади спікера і прем’єра виносилися за рамки коаліційної угоди

Соціалістична партія України виступає проти того, аби посади голови Верховної Ради та прем’єр-міністра України виносилися за рамки коаліційної угоди, йдеться в уточненні прес-служби СПУ.

 

Прес-служба зазначає, що 21 і 22 травня деякими ЗМІ було розповсюджено інформацію про те, що СПУ нібито пропонує винести за межі коаліційної угоди посади прем’єр-міністра та голови Верховної Ради.

У повідмленні прес-служби партії йдеться, що, більше того, соціалісти вже наголошували, що у розділі "Розподіл сфер відповідальності між суб"єктами коаліції" проекту коаліційної угоди, погодженому СПУ і БЮТ, зазначається, що "учасник коаліції, який здобув найбільшу кількість голосів серед інших учасників коаліції, вносить кандидатуру на посаду прем’єр-міністра України. Інші учасники коаліції та Президент України не мають права вето на цю кандидатуру". Крім того, у цьому ж розділі передбачається, що "голова Верховної Ради України визначається за окремим політичним погодженням між керівниками суб’єктів коаліції та Президентом України".

Лідер СПУ Олександр Мороз неодноразово наголошував, що розподіл даних посад "має бути предметом більш широких політичних консультацій, оскільки тут закладається баланс інтересів влади і партій", повідомляє прес-служба СПУ.

21 травня перший секретар політради СПУ Йосип Вінський в ексклюзивному інтерв’ю агентству повідомив, що БЮТ і СПУ пропонують винести домовленості про посади прем’єр-міністра і голови Верховної Ради за рамки коаліційної угоди.

Пізніше того ж дня на прес-конференції у Києві Мороз підтвердив, що проект угоди пропонує винести зі списку посад, які розподілятимуться угодою, посади прем’єра і спікера. "Це має бути предмет більш широких політичних консультацій. Оскільки тут закладається баланс інтересів влади і партій", - сказав він.

[b]Кількість парламентських комітетів[/b]

Представники БЮТ покинули засідання Депутатської групи з підготовки першої сесії новообраної Верховної Ради, протестуючи проти збільшення кількості парламентських комітетів до 29.

"Наша фракція змушена покинути засідання групи", - повідомив представник БЮТ Олександр Турчинов.

За його словами, зараз у групі обговорюються питання створення парламентських комітетів, при цьому "Наша Україна" підтримує пропозиції Партії регіонів про збільшення їхньої кількості.

Турчинов підкреслив, що спільне голосування "Нашої України" і Партії регіонів свідчить про наявність у них домовленостей.

Турчинов також зазначив, що Партія регіонів пропонує створювати нові комітети, яких не було в Раді попереднього скликання, причому під визначених людей.

17 травня Партія регіонів запропонувала збільшити кількість комітетів Верховної Ради України з 25 до 28.

У свою чергу представник блоку "Наша Україна" Юрій Ключковский спрогнозував, що в парламенті будуть створені 23-25 профільних комітети.

"Уже викристалізовується питання - які комітети об’єднати, а які - розділити", - зазначив він.

Сьогодні БЮТ заявив, що, зокрема, виступає категорично проти ліквідації парламентського комітету зі справ пенсіонерів, ветеранів і інвалідів.

За матеріалами УНІАН, Українські новини

 

24 травня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів