"Пора": В Україні розпалюють міжнаціональну ворожнечу
Громадянська партія "Пора" заявляє, що новообрані органи місцевої влади у низці регіонів України несуть відповідальність за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та потурання сепаратизму в Україні, передає УНІАН.
Як ідеться у заяві "Пори", рішення Харківської та Севастопольської міськрад, Луганської обласної ради щодо використання російської мови у межах свого адміністративного підпорядкування є прямим порушенням законів та Конституції України. Ці рішення засвідчили, що окремі депутати "готові жертвувати міжнаціональним миром в Україні заради вдоволення своїх сумнівних політичних амбіцій", зазначає "Пора".
Громадянська партія "Пора" звертається до Партії регіонів, яка має значний вплив у вказаних органах місцевої влади, з пропозицією негайно ініціювати скасування незаконних рішень низки місцевих рад і таким чином довести, що для цієї партії суспільна стабільність є важливішою за короткочасні сумнівні політичні вигоди.
"Пора" також пропонує депутатам новообраної Верховної Ради внести поправки до Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", виключивши російську мову з переліку мов, які потребують захисту, оскільки ця мова не є регіональною або мінотарною, тобто такою, що перебуває на межі зникнення. Відповідна поправка поклала би край спекуляціям навколо використання Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин безвідповідальними українськими політиками, переконані автори заяви.
У заяві також наголошується, що захист прав національних менших та громадян України був завжди пріоритетом для Громадянської партії "Пора", і такий захист є можливим лише в умовах миру та міжнаціональної злагоди.
"Пора" переконана, що захист стабільності українського суспільства - це насамперед справа громадян України, а тому партія звертається до громадян ініціювати позови до відповідних органів місцевої влади, які своїми рішенням грубо порушують закони і права громадян України.
6 березня за надання російській мові статусу регіональної в Харкові проголосували депутати Харківської міської ради.
25 і 26 квітня Луганська обласна рада і Севастопольська міськрада, відповідно, ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної, відповідно, в області і місті.
18 травня сесія Донецької обласної ради ухвалила рішення про надання російській мові на території області статусу регіональної.
Президент України Віктор Ющенко дав доручення Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі вивчити питання про відповідність законодавству рішень ряду місцевих рад про надання російській мові статусу регіональної.
10 травня Міністерство юстиції оприлюднило юридичний висновок, відповідно до якого рішення місцевих органів самоврядування про надання російській мові статусу регіональної суперечать Конституції та законам України.
До цієї новини немає коментарів