В АКіМ вшанували творчість відомої поетеси краю Олени Пекар
![В АКіМ вшанували творчість відомої поетеси краю Олени Пекар](/images/news/2023/5/max/349279719_777379060493285_7282113188611198273_n.jpg)
В АКіМ відбувся яскравий творчий вечір. Цього разу студенти та викладачі вшанували творчість відомої поетеси краю Олени Пекар, яка відзначає благословенний ювілей – 70-ліття від Дня народження.
Olena Pekar народилася на Міжгірщині, закінчила УжНУ. Працює учителем-методистом Ужгородської лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка, викладає українську мову та літературу. А ще вона – відмінник народної освіти, голова міського товариства імені Олени Теліги, член міжнародного жіночого клубу "ЗОНТА", член крайової Просвіти.
Нагороджена багатьма відзнаками різного рівня та є лауреаткою премії ім. Августина Волошина та Петра Скунця.
Окремі її вірші покладено на музику.
У рамках ювілейної дати, поетеса презентує нову збірку «Розмальовую будні у лірику» .
Розпочалось святкове дійство мелодією трембіт, які зазвучали на її честь у виконанні студентів 3 курсу СМ (кер. Куцик О.П.). Після чого студенти 2 курсу ( кер. Михайло Микулець) читали зворушливу поезію ювілярки.
Вітальні промови виголосили ректорка Академії культури і мистецтв – докторка педагогічних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України Наталія Шетеля та директор департаменту культури ОВА, заслужений артист України Євген Тищук.
Наталія Ігорівна наголосила на тому, що Олена Василівна – це взірець поєднання багатьох талантів, які вона майстерно реалізує в житті як на літературній, так і на педагогічній нивах. Побажала їй творчого довголіття та вручила вишуканий букет квітів. А Євген Віталійович – відзнаку департаменту ОДА.
Відтак студенти виконали низку літературно-музичних композицій, пісень, танців, віршів.
Приміром, тематичну композицію «Мій рідний край» підготували студенти 3 курсу ВТЗ (кер. Шип О.В.).
Вокально-інструментальний ансамбль «Мелодія» (кер. Олександр Карбованець) презентував ніжну пісню на слова Олени Пекар «Ти прилинь» на муз. Миколи Попенка.
Прозвучала також хітова пісня «Зорепад» у виконанні студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності музичне мистецтво Драгули Івана та Ряшко-Драгула Альони.
Подарували вихованці АКіМ і хореографічну композицію «Незламні, бо єдині!» (кер. Ярова Л.В.). Рухами і пластикою відтворили реалії дня: війна прийшла в наш дім і в нас нема вибору, як його захищати – єдиним подихом, бажанням, прагненням.
Особливої теплоти святу додали виступи викладачів. Анастасії Вишневська-Маркович і Мар'яна Матейко стильно та милозвучно виконали українську народну пісню «Цвіте терен». Відтак Анастасія Вишневська-Маркович заспівала улюблену пісню багатьох із нас «Ой, у лузі червона калина», яка звучить нині у всьому вільному світі.
Не обійшлося на зустрічі, звісно, і без поезії. Вірш «Доля» прочитала студентка 3 курсу ВТЗ Гендей Даніелла (кер. Оксана Шип) та Руслан Міовканич – студент 3 курсу СМ (кер. Олександр Куцик).
Приємним сюрпризом був вихід на сцену поета-початківця – студента 3 курсу бакалаврського рівня сценічного мистецтва Михайла Мокрянина (кер. Оксана Шип), який прочитав поему про дивовижний Синевир.
Відомі митці краю – письменники, поети, перекладачі, педагоги також прийшли на зустріч. Серед них – Павло Федака, Сергій Федака, Василь Густі, Юрій Шип, Марія Грицан та ін. Вони виголосили вітання, в яких відзначали талант Олени Василівни та майстерне володіння словом, бажали нових успіхів і поетичної наснаги на нові збірки.
Олена Пекар подякувала за зворушливий святковий вечір, розповіла про свій творчий шлях і аромат фарб, якими вона розмалювала останню збірку поезії – глибоку, емоційну, щиру. Ділилась планами на майбутнє. І знову дякувала родині, друзям, колегам по творчому цеху та ЗСУ, які дають нам можливість працювати і творити.
Вечір був сповнений ліризму, поезії, тепла і любові!
Тож до нових зустрічей, дорогі митці!
Департамент культури Закарпатської ОДА
![](/f/wmz.php?src=202305251721561007.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721561083.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721561107.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721561090.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721561068.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721561004.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721551063.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721551088.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202305251721551033.jpg)
До теми
- Академія культури і мистецтв: триває реєстрація на вступні випробування до магістратури
- Академія культури і мистецтв: умови вступу, бюджетні місця, пороговий бал, дати та алгоритм подачі документів
- В Академії культури і мистецтв в Ужгороді розпочалася рєстрація на вступні випробування для вступників на бакалавра
- До уваги випускників 9 класів! З 1 по 13 липня - прийом заяв до Академії культури і мистецтв
- Три дні театру «УЖіК» аплодували у королівському Шекспірівському театрі
- Закарпатський облмуздрамтеатр представив в Ужгороді 12-ту прем’єру
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- «ЛІНІЯ. КОЛІР. ФОРМА» – виставку дипломних та курсових робіт студентів презентували в галереї «Ужгород»
- Викладачі та студенти Академії культури і мистецтв влаштували грандіозний концерт в Ужгороді
- «Маріупольську драму» з успіхом показали в Києві
- Донецький академічний обласний драматичний театр представить у Києві "Маріупольську драму"
- В Академії культури і мистецтв – перший випуск магістрів
- Завтра в Ужгороді презентують закарпатську різдвяну повість Олександра Гавроша
- Зближення Сату-Маре та Ужгорода: як румунсько-український проєкт розвиває культуру, співпрацю та дружбу
- Маріупольський театр запрошує завтра в Ужгороді на святкову прем'єру "Листоноші святого Миколая"
- В ужгородському скансені відкриється виставка художника Артура Тиводара
- Театр драми та комедії покаже завтра в Ужгороді перформанс про Дмитра Креміня
- Горе, надія та відновлення — театральна вистава “Троянки” від чеського театру відбудеться в Ужгороді 17 листопада
- Святковий концерт «continuo»: запрошує «Сon-temp trio»
- В Ужгороді відкриється персональна виставка Любові Матіко
До цієї новини немає коментарів