Інклюзивна сцена в Ужгороді: драмтеатр отримав грант Українського культурного фонду

Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв здобув перемогу в конкурсному відборі програми «Стійкість суспільства через культуру» від Українського культурного фонду.
Проєкт має назву «Спільна сцена: театр – простір самовираження без бар’єрів». Він спрямований на створення інклюзивного культурно-мистецького продукту та формування безбар’єрного середовища у сфері театрального мистецтва.
Як зазначають у театрі, основною метою проєкту є інтеграція людей з інвалідністю у професійне театральне середовище через їхню безпосередню участь у створенні вистави, а також підвищення доступності культурних продуктів для різних груп населення.
У межах реалізації проєкту передбачено:
- постановку інклюзивної вистави, проведення прем’єри та подальших показів;
- організацію трьох майстер-класів (з акторської майстерності, сценічної мови та пластики) за участі митців з інвалідністю, що сприятиме розвитку їхніх навичок і залученню до театрального процесу;
- технічне та просторове вдосконалення театру (впровадження аудіодискрипції, встановлення екранів для субтитрування, використання тактильних елементів, адаптація окремих зон для маломобільних груп);
- реалізацію інформаційної кампанії, спрямованої на популяризацію інклюзії та привернення уваги до важливості рівного доступу до культури.
«Важливість проєкту полягає в тому, що він працює на кількох рівнях одночасно. З одного боку – це створення якісного культурного продукту, з іншого – інструмент соціальних змін. Через мистецтво ми формуємо нове бачення суспільства, де люди з інвалідністю сприймаються не через обмеження, а через їхній потенціал і внесок», – пояснюють автори.
До слова, це вже не вперше Закарпатський драмтеатр стає переможцем грантових програм Українського культурного фонду. Нагадаємо, минулого року колектив реалізував за підтримки УКФ проєкт «Чути серцем – театр рівних можливостей та творчості», а позаторік – проєкт «Гра в правду – вистава, що змінить світ».
Те, що третій рік поспіль експерти підтримують проєкти театру, свідчить про довіру до колективу, який послідовно працює над створенням безбар’єрного культурного простору.
«Інклюзія в нашому розумінні – це не разова ініціатива, а системний підхід. Ми прагнемо не просто реалізувати окремий інклюзивний проєкт, а закласти сталі практики безбар’єрності у діяльності театру та культурної сфери регіону загалом».
Про деталі реалізації проєкту Закарпатський драмтеатр інформуватиме на своїх сторінках.
До теми
- «Барви та краса Карпатських вершин» – виставку художніх робіт відкрили в атріумі облдержадміністрації
- «Crossover Muzic» – в Ужгороді відбувся концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія
- В обласному музеї ім. Й. Бокшая триває виставка творчості Івана Кавалерідзе
- Обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького запрошує відвідати підземелля Ужгородського замку
- Naruto при світлі сотень свічок. Сьогодні в Ужгороді прозвучить музика культового аніме. Ще є квитки
- На поціновувачів мистецтва завтра чекає відкриття одразу двох виставок в Ужгороді
- До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства
- «Українська музична мозаїка» – концертну програму представлять на сцені обласної філармонії
- Перший фольклорний фестиваль-конкурс «Шовкова косиця» став визначною культурно-мистецькою подією краю
- Концерт «Музика великого кіно» пройшов у філармонії
- На Закарпатті відзначили діячів міжнаціональної єдності, серед них – Івана Латка
- Концерт «Музика великого кіно» пройшов у філармонії
- Концерт «Музика великого кіно» пройшов у філармонії
- В Ужгороді відбувся великий гала-концерт та нагородження переможців фестивалю "Шовкова косиця"
- В Ужгороді відбулася святкова хода та гала-концерт учасників фестивалю-конкурсу "Шовкова косиця"
- В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- Перший Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс культурного розмаїття «Шовкова косиця» стартував в Ужгороді
- В Ужгороді виступить унікальний театр українського фольклору «Берегиня» з програмою «ЖИВОТОКИ»
- «Академія молодих: Ужгород-Львів»: в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт
- В Ужгороді відкриють фотовиставку Євгена Котляра «Український штетл. Повернення до місць сили»

До цієї новини немає коментарів