Як вберегтися від шахрайських схем: поради від поліцейських Закарпаття

Як вберегтися від шахрайських схем: поради від поліцейських Закарпаття

 

Поліцейські звертають увагу громадян на один із видів шахрайства: зловмисники видають себе за представників національних чи міжнародних організацій та фондів, і обіцяють грошову підтримку постраждалим від війни.

Пропозиція так званої допомоги від шахраїв може надходити різними способами. Найчастіше це повідомлення в соціальних мережах, чатах, Telegram-каналах. Серед інших варіантів – дзвінки від так званих представників спеціальних фондів та пропозиції, які надходять на електронні пошти чи у вигляді смс-повідомлень на телефонні номери громадян тощо. Зазвичай адресатам пропонують перейти за певним посиланням, а потім ввести конфіденційні дані, які й дають доступ до банківських рахунків постраждалих.

  • Працівники поліції радять громадянам бути вкрай обережними під час подібних ситуацій і дотримуватися таких основних правил:
  • пам’ятайте, що виплати постраждалим здійснюються виключно державними установами;
  • щоб отримати офіційну інформацію про допомогу від держави, звертайтеся до органів місцевого самоврядування, де вам нададуть детальну інструкцію про всі варіанти допомоги та роз?яснять процедуру її оформлення. Також необхідну інформацію можна отримати і на офіційному порталі «Єдопомога»;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями, які ви отримали з невідомих номерів чи чатів;
  • перевіряйте офіційні сайти організацій, від імені яких до вас звертаються. За можливості, сконтактуйте з представниками організацій за їхніми офіційними номерами та уточнюйте, чи саме від них ви отримали пропозицію допомоги;

ніколи не передавайте дані своїх банківських карток чи рахунків стороннім особам та не вводьте їх на сумнівних онлайн-ресурсах. Це стосується CVV або пін-кодів ваших банківських карток. Будьте пильними та спостережливими. У випадку, якщо ви стали жертвою подібних шахраїв, одразу ж звертайтеся до поліції: на лінію «102» чи до найближчого відділення.

Поліція Закарпатської області

 

05 червня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів