На Закарпатті з початку року зафіксували 1143 випадки шахрайства. Як діють шахраї?

На Закарпатті з початку року зафіксували 1143 випадки шахрайства. Як діють шахраї?
1143 кримінальні правопорушення за шахрайство зафіксували поліцейські за 5 місяців 2023 року в Закарпатській області. Про це на брифінгу розповів заступник начальника слідчого управління Нацполіції Закарпаття Володимир Пукман.

 

За його словами, у порівнянні з 2022 роком кількість заяв збільшилася на понад 500.

Які діють шахраї на Закарпатті

На Закарпатті розслідують справи щодо різних видів шахрайства, — розповів начальник відділу дізнання Петро Дідик.

"Перший вид — це шахрайства, вчинені шляхом створення фіктивних оголошень про продаж товарів в інтернет-магазинах, соціальних мережах. Другий вид — це телефонні дзвінки від шахраїв, у яких останні представляються представниками банку або СБУ і повідомляють про спроби здійснення атаки на карткові рахунки, викрадення з нього коштів, необхідності продовження дії кредитної картки з подальшою перспективою отримання реквізитів цих банківських карт та пік-кодів", — розповів Петро Дідик.

За його словами, також на Закарпатті зустрічається фішинг — вид шахрайства, який здійснюється з використанням фішингових сайтів, коли зловмисники копіюють сайти, використовуючи схожі імена, аналогічний дизайн.

"Це можуть бути платформи оголошень, сервісу, обміну валют, служб доставки тощо, на яких користувачі вводять дані карток для оплати. У 236 справах ми вже завершили досудове розслідування і обвинуваченні у вчиненні дій постали перед судом. У нас є успішні затримання шахрайських груп, які обманювали людей на продажі військової амуніції. Разом з тим у нас є встановлені близько 180 кримінальних проваджень, у яких дзвінки здійснювалися з інших областей і ці кримінальні провадження вже будуть скеровуватися за підслідністю у зв'язку з тим, де шахраї перебувають, на території якої області", — підсумував Петро Дідик.

 

18 червня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів