Ужгородці приєдналися до заходу «Надія вдалині від дому. Світ, де біженці та ВПО завжди залучені»

Участь у заході взяли переселенці, які зараз проживають в Ужгороді, заступник міського голови Вадим Борець, виконавча директорка ГО «НЕЄМІЯ» Тетяна Мачабелі, офіцер із оперативних питань Представництва Агентства ООН у справах біженців у Закарпатській та Івано-Франківській областях Юсиф Хассо, директор Ужгородського міського центру соціальних служб департаменту соцзахисту Іван Фленько, представники Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області, громадських організацій, які опікуються внутрішньо переміщеними особами, містяни.
Розпочали зустріч перформансом театральної студії «Провокатор». Актори продемонстрували епізод із життя внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено залишили свої оселі й приїхали в Ужгород після 24 лютого 2022 року.
Під час заходу учасники наголошували на важливості залучення переміщених і постраждалих від війни людей до ініціатив, які сприяють їхньому пошуку довготермінових рішень у тій громаді, де вони проживають.
Офіцер із оперативних питань Представництва Агентства ООН у справах біженців у Закарпатській та Івано-Франківській областях Юсиф Хассо наголосив: із початку повномасштабного вторгнення змушені були покинути домівки понад 11 мільйонів українців – частина з них виїхали за кордон, а решта перемістилися в безпечніші регіони. Якщо звернути увагу саме на Закарпаття, каже Юсиф Хассо, станом на травень офіційно зареєстровані в області понад 142 тисячі ВПО, з них 27 тисяч – в Ужгороді.
Особливу подяку висловив Юсиф Хассо міській владі та партнерам за підтримку постраждалим від війни ВПО й за те, що продовжують докладати зусиль, щоб створити комфортніші умови для життя переселенців.
Заступник міського голови Ужгорода Вадим Борець висловив вдячність ужгородцям за прихисток, харчі, речі й загалом усе, що вони роблять для внутрішньо переміщених осіб у нашому місті, подякував громадським організаціям, іноземним партнерам за допомогу, яку вони спільно надають із 24 лютого для українців.
На завершення присутні висадили у Боздоському парку 26 туй, які символізують, за словами виконавчої директорки ГО «НЕЄМІЯ» Тетяни Мачабелі, згуртованість і укорінення надії у переселенців, які живуть в Ужгороді. 25 смарагдових туй присвячені кожному регіону нашої держави, а одна – міжнародній спільноті – як символ згуртованості, залученості й довготривалих рішень.
До теми
- НПП «Синевир» став місцем проведення ретриту психологічної підтримки для родин Захисників України
- Інструктор «Устім» - про навчання майбутніх операторів ССО
- "Я не міг загинути, коли мене чекала така дівчина": історія чопського прикордонника Євгенія
- В Ужгородському перинатальному центрі у листопаді з’явилися на світ 162 малюки
- “Дитина кожного дня просить тата”: історії жінок, чиї рідні зникли безвісти
- Ще одна родина з Дніпропетровської області знайшла прихисток на Закарпатті
- «Ремонтуємо навіть натівську зброю, до якої немає інструкцій…» Історія бійця 128-ї бригади Івана
- Від роботи в газовій службі на Сумщині до проєкту про видатних жінок Закарпаття: історія майстрині Галини Комендант
- Сила землі та спільноти: три історії переселенців, які знайшли новий дім у Нижньому Селищі на Закарпатті
- 1000 гігієнічних наборів хочуть зібрати для військових на Закарпатті до свята Миколая
- «У мене помінялося ставлення до росіян. На початку повномасштабки була ненависть, а тепер з’явилося презирство…» Історія бійця 128-ї бригади Роланда
- Позивний «Трамп» - Віктор з Страбичова пройшов шлях від солдата до капітана у 101-й окремій бригаді територіальної оборони Закарпаття
- «До війни я випікав у ресторані «Наполеони» й «Медовики», а зараз у нас найпопулярніший – вафельний торт зі згущонкою». Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Роботи, що рятують життя: історії поліцейських Закарпаття з лінії вогню
- Троє військових із інфарктом за добу: у Закарпатському кардіоцентрі показали, як надають допомогу нашим захисникам
- Між закордоном і армією 22-річний “Шкіпер” обрав ЗСУ!
- "Стала набагато простішою": як змінилася процедура оформлення відстрочок від мобілізації з 1 листопада
- У жовтні в Ужгородському перинатальному центрі народилися 90 дівчаток і 90 хлопчиків
- Війна спричиняє безсоння українців: результати наукового дослідження
- Світло пам’яті на Пагорбі Слави в Ужгороді

До цієї новини немає коментарів