«Зігріємо захисників»: в ужгородському ліцеї «Лідер» започаткували акцію на підтримку ЗСУ
Про нереальні речі, які роблять нині на передовій захисники України, говорили сьогодні в стінах ужгородської школи. Бійці підрозділу «Карпатська Січ» ССО України знайомилися з учнями та ученицями кількох класів школи, відповідали на їхні численні питання (ліс рук стояв майже під час усієї зустрічі) та говорили про те, наскільки важливою є фахова підготовка військових, які завдання виконують спецпризначенці, як рятувати життя під градом куль і заради чого щодня ризикують своїми життями українські військові.
«Якою була ваша найкоротша та найдовша операція?» - спитав один із присутніх учнів. «Найдовша тривала 30 годин – це було на Бахмутському напрямку, коли нам довелося евакуювати з поля бою поранених та нашого полеглого побратима, - розказав Тарас Деяк. – Найкоротшу навіть не пригадаю, бо коротких, напевно, й не буває, бо кожна операція – це тривалий час на підготовку, вивчення обстановки, диспозицій, ретельне опрацювання деталей, виконання самого завдання – все це триває годинами і там, на передовій, ніхто ці години не рахує…»
«Чи були у вас такі моменти, коли ви залишалися без зв’язку, їжі, запасів? Буває, і часом справді доводиться працювати в екстремальних умовах, особливо тоді, коли потужно працюють ворожі засоби радіоелектронної боротьби, так звані РЕБи – в таких випадках справді важко працювати, але спецпризначенці знаходять виходи із ситуацій.
«Як працюють медики на передовій? Як це взагалі – рятувати життя під обстрілами, під свист ворожих куль?» - серія питань, які не вщухають. Бійці кажуть, медики на передовій роблять нереальні речі. Зокрема, з підрозділом «Карпатська Січ» тривалий час працюють польські лікарі, яким військові безмежно вдячні за їхню роботу, їхні подвиги. Загалом завдання медика підрозділу надати першу допомогу порененому, стабілізувати його і евакуювати до евакуаційних машин, де нададуть кваліфіковану допомогу, а в разі потреби доставлять до найближчого госпіталю.
«Чого вам бракує?» – питали учні. Бійці кажуть, що мають кілька ліній забезпечення, зокрема, по військовій вертикалі підрозділ забезпечують Сили спеціальних операцій ЗСУ – це озброєння, техніка, засоби ураження тощо. Значною є підтримка підрозділу на рівні Закарпатської обласної військової адміністрації, допомагають волонтери, різноманітні фонди, громадські організації. Особливо важливою ж є допомога рідних бійців та дітей. «Нещодавно в одному інтервю я казав, що приємно вражений тим, як нас підтримують діти, тільки уявіть: учні кількох шкіл Закарпаття провели низку патріотичних акцій і зібрали за останні місяці для нашого підрозділу понад 200 тисяч гривень! Тож я щиро вдячний всім за підтримку і допомогу – і ту, яка триває, і ту, яку завдяки вам та всім українцям, впевнений, ми ще отримаємо», - зазначив Тарас Деяк.
Саме після цього питання класний керівник 9-Г Галина Ярославівна Пащук і сказала, що з цієї зустрічі й стартує в ліцеї «Лідер» м. Ужгорода збір теплих речей для підрозділів ЗСУ.
«Проєкт під умовною назвою «Зігрій захисників» стартував із нашої з вами зустрічі, - зазначила Галина Ярославівна. - У його рамках плануємо орагнізувати збір теплих речей на передову. Збираємо все, що може зігріти: теплі шкарпетки, рукавички, шапки, бафи, термобілизну, пледи.... Навіть енергетичні батончики, чай та кава зігрівають! Ініціатива починається з нашого 9-Г, сподіваємося, її підтримають всі класи нашої школи. Закликаємо всіх долучатися і підтримувати всім, чим можете – речами, коштами, репостами в Фейсбуці. Все зібране адміністрація ліцею передасть на передову!»
Поміж питаннями із багатьох рук час від часу дівчата чи хлопці просто встають і кажуть: «Вдячні вам за захист!» - і ці слова вражають до глибини душі. А ще більше тішить, що після зустрічі, яка промайнула як одна мить, всі учні схотіли зробити фото з захисниками, потиснути їм руки, особисто подякувати за їхній подвиг.
«Слава Україні!» - зривається вигук на прощання.
«Героям слава!» – звучить так у стінах актової зали школи, що вікна дрижать, і немає сумніву, що з таким настроєм Перемога буде за Україною!
До теми
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
- Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер: "На Закарпатті встановлять складений із уламків прикордонний стовп із острова Зміїний"
- Ужгородці Марії Мартин сьогодні - 100 років!
- Відмовтеся від штучних квітів під час Днів пам'яті - закликає закарпатців компанія АВЕ
- Із початку року закарпатські надзвичайники врятували 99 життів під час пожеж
- «Канікули в горах»: табір для сімей загиблих військових працює на Закарпатті
- "+ 1 Volkswagen T4 для Збройних сил України!" - ужгородці продовжують підтримувати ЗСУ
- Невицький замок знову у власності Оноківської територіальної громади
- Майже 20 маленьких закарпатців із з вродженими та набутими вадами отримали шанс на повноцінне життя
- З початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ на Закарпаті занедужало понад 10,5 тисяч людей
- Мукачівська школярка отримала стипендію Президента України
- "Добрі справи Закарпаття" придбали ще одну автівку для ЗСУ
- «Живі книги» в Ужгороді розповіли, як вберегти дітей від інтернату та подарувати сімейне тепло
- 582 тисячі гривень для ЗСУ зібрали на благодійних ярмарках та концерті у Міжгір'ї
- Автокемпер надрукували на 3D-принтері в Ужгороді
- У Мукачеві відбувся перший на Закарпатті летунський вишкіл для юнацтва
- Закарпатська обласна бібліотека – найкращий заклад за програмою «Ти як?» у сфері культури, молоді, спорту
- 24 фахівці БФ "Дерево Мого Життя" надають психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам в Ужгороді, Мукачеві і Сваляві
- 300 тисяч ВПО фіксують на Закарпатті мобільні оператори
- Цьогоріч понад 70 іноземних громадян отримали змогу працювати в Закарпатті
До цієї новини немає коментарів