Керівництво Закарпаття пояснило, чи будуть вітряки на Боржаві та курорт на Свидовці
«Ми рухаємося до ЄС. Є певні стандарти, які є вже прописані у ЄС, наша позиція - відповідати їм. Якщо на гірських річках ЄС є певні стандарти будівництва ГЕС, які оцінюють шкоду довкіллю і там є певний екологічний вплив на певні процеси, то якщо перевага від будівництва тої ГЕС переважає втрати, то, напевно, наша буде позиція - дозволити підтримати таке. Якщо ж екологічна шкода більша за вигоди економічної - то не підтримувати такі проєкт», - прокоментував Василь Іванчо5.
За словами Василя Іванча, 83-85% економічного потенціалу сконцентровано у трохи із 6-ти районів області. Це Ужгородський, Мукачівський та Берегівський. 17% - у інших трьох. «По території та населенню ці три райони майже нічим особливим не відрізняються від решти: 52% наших територій - це гори і ліси. У Хустському, Тячівському та Рахівському районах інвестори за ці роки не зайшли і вже, мабуть, не зайдуть. Населення у цих трьох районах сьогодні також заслуговує на достойне життя, на нормальні робочі місця із гарними заробітними платами, і ми чітко розуміємо, що туди не зайдуть компанії на кшталт "БМВ" зі своїми виробничими потужностями, звісно, що в цих районах майбутнє - за туризмом, за створенням сфери послуг та розвитком малого бізнесу. Тому бачення Закарпатської ОВА щодо економічного розвитку регіону - звичайно, із дотриманням всіх тих екологічних стандартів, європейських стандартів до розвитку цього бізнесу».
Василь Іванчо прокоментував також будівництво вітряків на Боржавському хребті: «Якщо говорити про будівництво вітряка на гірському хребті, в результаті якого буде знищена гора - то звісно, ми не будемо підтримувати такий проєкт. Також потрібно зважувати, в яких умовах та реаліях ми живемо: минулого року, коли в нас були блекаути внаслідок ураження енергетичної інфраструктури ворожими дронами та ракетами, постало чітке завдання - кожному регіону докласти максимум зусиль для децентралізації в енергетиці. Зараз це питання ще актуальніше. У нас працювали невеликі ГЕС і завдяки цьому 3-5 сіл могли не мати проблем із відключенням електроенергії в той період часу, коли більша частина області була без електропостачанням».
«Головна думка і позиція: екологія та всі стандарти, які зараз є в Європі, потрібно впроваджувати і у нас, і ми для цього готові працювати. Але також маємо враховувати розвиток економіки з огляду на особливості місцевості Закарпаття», - резюмував посадовець.
-->
До теми
- У Свалявській міській лікарні відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Близько 1100 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Незаконне переправлення до ЄС за $10 000 з можливістю оплати на криптогаманець: на Мукачівщині судитимуть одного з учасників схеми
- Закарпатські патрульні з початку року розшукали 150 водіїв, які покинули місце ДТП
- Закарпаття – лідер за запитом населення на встановлення сонячних електростанцій
- Виправдовувала російську агресію: СБУ повідомила про підозру жительці Берегівщини
- 14-річний закарпатець переводив ухилянтів, усіх затримали прикордонники
- Знайти роботу із зарплатою понад 12 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Дрони Закарпаття» – проєкт для всіх тих, хто давно мріяв опанувати пілотування БпЛА
- Триває вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів!
- Закарпаття займає другу позицію в країні за Індексом цифрової трансформації регіонів у першому півріччі 2024 року.
- Стріляв у авто з місцевими жителями через конфлікт – на Рахівщині чоловіка засудили за хуліганство
- Зручно і без черг – у понад 40 ЦНАПах Закарпаття завдяки сервісу «Я – ветеран» потрібні послуги отримують захисники та їхні рідні
- У Мукачівському прикордонному загоні новий керівник
- Судитимуть жителя Рахова, який за $2300 планував переправити військовозобов'язаного до Румунії
- На Закарпатті понад пів сотні ветеранів отримали безоплатні послуги із зубопротезування
- 26-річного закарпатця, який виїхав до росії і вступив на строкову службу у зс рф, засудили до 15 років позбавлення волі
- Слідчі СБУ в Закарпатській області викриличергових зрадників, які добровільно «служили» в рашистській катівні в Херсоні
- Відсьогодні, 17 липня, прикордонники вимагатимуть від чоловіків призовного віку військово-облікові документи під час перетину кордону
- Фінансові порушення на майже 39 мільйонів гривень за перші півроку 2024-го виявили закарпатські працівники Держаудитслужби
До цієї новини немає коментарів