Керівництво Закарпаття пояснило, чи будуть вітряки на Боржаві та курорт на Свидовці
«Ми рухаємося до ЄС. Є певні стандарти, які є вже прописані у ЄС, наша позиція - відповідати їм. Якщо на гірських річках ЄС є певні стандарти будівництва ГЕС, які оцінюють шкоду довкіллю і там є певний екологічний вплив на певні процеси, то якщо перевага від будівництва тої ГЕС переважає втрати, то, напевно, наша буде позиція - дозволити підтримати таке. Якщо ж екологічна шкода більша за вигоди економічної - то не підтримувати такі проєкт», - прокоментував Василь Іванчо5.
За словами Василя Іванча, 83-85% економічного потенціалу сконцентровано у трохи із 6-ти районів області. Це Ужгородський, Мукачівський та Берегівський. 17% - у інших трьох. «По території та населенню ці три райони майже нічим особливим не відрізняються від решти: 52% наших територій - це гори і ліси. У Хустському, Тячівському та Рахівському районах інвестори за ці роки не зайшли і вже, мабуть, не зайдуть. Населення у цих трьох районах сьогодні також заслуговує на достойне життя, на нормальні робочі місця із гарними заробітними платами, і ми чітко розуміємо, що туди не зайдуть компанії на кшталт "БМВ" зі своїми виробничими потужностями, звісно, що в цих районах майбутнє - за туризмом, за створенням сфери послуг та розвитком малого бізнесу. Тому бачення Закарпатської ОВА щодо економічного розвитку регіону - звичайно, із дотриманням всіх тих екологічних стандартів, європейських стандартів до розвитку цього бізнесу».
Василь Іванчо прокоментував також будівництво вітряків на Боржавському хребті: «Якщо говорити про будівництво вітряка на гірському хребті, в результаті якого буде знищена гора - то звісно, ми не будемо підтримувати такий проєкт. Також потрібно зважувати, в яких умовах та реаліях ми живемо: минулого року, коли в нас були блекаути внаслідок ураження енергетичної інфраструктури ворожими дронами та ракетами, постало чітке завдання - кожному регіону докласти максимум зусиль для децентралізації в енергетиці. Зараз це питання ще актуальніше. У нас працювали невеликі ГЕС і завдяки цьому 3-5 сіл могли не мати проблем із відключенням електроенергії в той період часу, коли більша частина області була без електропостачанням».
«Головна думка і позиція: екологія та всі стандарти, які зараз є в Європі, потрібно впроваджувати і у нас, і ми для цього готові працювати. Але також маємо враховувати розвиток економіки з огляду на особливості місцевості Закарпаття», - резюмував посадовець.
До теми
- На Закарпатті тривають оперативні заходи з протидії незаконному переправленню через кордон військовозобов'язаних
- Центр рекрутингу української армії в Ужгороді - консультація, допомога та супровід на шляху до війська!
- Податкові зміни для підприємців із 1 січня 2025-го - роз'яснюють фахівці
- На Закарпатті покращуватимуть систему реагування на надзвичайні ситуації
- Понад 411 млн грн у бюджети: внесок міграційної служби Закарпаття у 2024 році
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- Список 10 найпопулярніших вакансій на ринку праці області опублікувала Закарпатська служба зайнятості
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- За матеріалами БЕБ судитимуть головного бухгалтера підприємства за ухилення від сплати 4,4 млн грн податків
- Ще б трохи – та й мільярд: аудитори Закарпаття підсумували порушення в закупівлях, виявлені упродовж 2024 року
- За матеріалами закарпатського управління СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка співпрацювала з ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- Закарпатських вчителів запрошують до участі у премії «Ранкові зорі»
- Як на Закарпатті посилюють зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпатські патрульні у 2024-му винесли понад 1400 постанов за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
До цієї новини немає коментарів