Юлія Тимошенко прокоментувала прийняття бюджету та важливих законів і висловилася щодо виборів

Юлія Тимошенко прокоментувала прийняття бюджету та важливих законів і висловилася щодо виборів
В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція Юлії Тимошенко, української державної та політичної діячки, народної депутатки та голови політичної партії «ВО «Батьківщина», яка перебувала на Закарпатті з робочим візитом та зустрічалася з активом партії, зустрічалися з медиками.

 

Юлія Тимошенко прокоментувала останні прийняті у ВР закони, детальніше зупинилася на перевагах та недоліках бюджету на наступний рік, а також висловила свою позицію щодо проведення виборів. За словами Юлії Тимошенко, її команда сьогодні працює над покращенням забезпечення поранених та підвищення якості їхньої реабілітації.

«Я ініціювала у ВР створення тимчасової слідчої комісії з підвищення якості забезпеченості лікування поранених та їх реабілітації. Ми зустрічалися з медиками, намітили 6 великих напрямків, які забезпечать цей лікувальний процес. Ми працюємо тут у повній гармонії з урядом, міністерствами, парламентом. На наступний рік у бюджеті домоглися збільшення видатків на 17 млрд грн, щоб наші поранені були забезпечені всім необхідним, - сказала Юлія Тимошенко. -- Також є проблема, щоб наші військові вчасно отримували статус бойових дій. На цьому тижні прийнято закон, згідно з яким такий статус надаватиметься автоматично, якщо військовий є військовослужбовців. Також у парламенті прийнято кілька рішень, які посилюють соціальний захист людей, які вже отримали інвалідність і не можуть служити, та дітей загиблих.

За словами Юлії Тимошенко, не все що приймається у парламенті, є позитивним. Зокрема, це стосується заборони допуску журналістів до засідань ВР. 

Також вона розкритикувала ухвалений закон закон про податок на доходи фізичних осіб, згідно з яким кошти від військового ПДФО заберуть з місцевих бюджетів до центрального. « У цьому році ці кошти забрали заднім числом з 1 жовтня, ще 97 млрд. заплановано на наступний рік. У бюджеті є достатньо ресурсів, щоб закупити безпілотники,  не забираючи гроші у тергромад, - каже Юлія Тимошенко. – По-друге, на наступний рік запланували реформу оплати праці всіх бюрократів всіх рівнів, а мінус з бюджету маже 40 млрд. грн., які можна було б спрямувати на армію. Наступне, Нацбанк робить емісію, друкує гроші і віддає бюджету надруковані гроші під 20% річних. ( 350 млрд.грн.), куди ці гроші підуть.  Тому на безпілотники грошей  у бюджеті можна знайти , якщо не займатися такими речами,  як підвищення заробітної плати, відмиванням грошей через внутрішні запозичення. На жаль, сьогодні в державі нікому не потрібні сильні самодостатні громади».

Народна депутатка також акцентувала увагу на законі про продаж землі. «Вступає в силу друга частина про продаж сільськогосподарської землі, де можна віддавати вже по 10 тис га в одні руки іноземним підприємствам. Ми подали законопроект, який зупиняє це, але його відмовляються розглядати. Крім того, всі стратегічні підприємства, Укрзалізниця, Укрнафта, Енегоатом та інші, які до війни  100% належали державі, перетворені на акціонерні товариства».

Також лідерка партії не згідна із стратегією розвитку України як ресурсного центру Європи, про що заявляв раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

«Тут є велике питання. Ми не ресурсний чийсь центр. Всі ресурси країни, природні, матеріальні, людські, фінансові – це все власність українського народу. Ми мусимо бути рівними серед рівних на європейському континенті», - зазначила Юлія Тимошенко. 

Юлія Тимошенко, зазначила, що бюджет на наступний рік дуже складний і вперше  зовнішній та внутрішній борг став більшим ніж ВВП:  «Це наслідки війни, але це і наслідки відсутності серйозної роботи по списанню внутрішніх та зовнішніх боргів. Нам обов’язково потрібно їх або реструктуризовувати, або списувати, бо як мінімум третина бюджету йде на обслуговування боргів. Під час ковіду МВФ списав 25 країнам списав всі борги, а Україні під час війни -  жодної копійки. Навпаки підвищив ставку».

Що позитивного у новому бюджеті, на думку Ю.Тимошенко, то те, що половина бюджету йде на фронт. «Позитивом також є те, що ми спробували не зменшувати соціальні виплати і на 17 млрд грн збільшили видатки на лікування поранених. З мінусів - 97 млрд грн забрали у місцевих бюджетів та збільшили витрати на зарплати чиновників.  Також витрачати гроші на «Єдиний марафон» - це безумство. Дуже на низькому рівні залишаються зарплати освітянам медикам».

Щодо виборів, то позиція «Батьківщини» - «категорично ні». «Проведення виборів під час війни – аморально та послаблює Україну. У виборах під час війни не зможуть взяти учать ключові люди нашої держави – військові. Як можна без військових проводити будь-які політичні процеси? Неможливо», - наголосила Юлія Тимошенко.

За її словами, вибори мають бути організовані не раніше, ніж через пів року після перемоги України.

 

13 листопада 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів