Чи можна вживати алкоголь після вакцинації: пояснює МОЗ

Чи можна вживати алкоголь після вакцинації: пояснює МОЗ
У розпалі – період вакцинації від грипу та коронавірусу. Вакцинуються українці і від інших хвороб. Тож багатьох із них цікавить, чи можна вживати алкоголь після вакцинації. 

 

На це питання дають відповідь у Міністерстві охорони здоров'я. 

Коротка відповідь – так, можна, але в помірній кількості. Келих вина чи кухоль пива після щеплення ніяк не вплинуть на дію вакцини. Водночас пиятика напередодні або у день вакцинації може знизити її ефективність.

Чому так?

Річ у тім, що зловживання алкоголем пригнічує імунітет та знижує опірність організму до інфекцій. Причому це стосується як регулярного вживання, так і вживання час від часу, але у значних кількостях. В обох випадках алкоголь негативно впливає як на імунну відповідь на вакцину, так на стан здоров’я загалом.

Також низка досліджень виявила, що зловживання алкоголем може посилити реакції на вакцини проти COVID-19. При цьому, помірне вживання такого ефекту не має.

«Незалежно від того, чи плануєте ви романтичну вечерю з вином або пиво з друзями у день вакцинації або в будь-який інший день, пам’ятайте, що кількість та частота вживання алкоголю без серйозної шкоди для здоров’я, залежить від багатьох факторів: стану організму, віку, статі, ваги, генетики людини», – пояснюють у МОЗ.

 

 

23 листопада 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів