Чи може Партія регіонів без коаліції обрати керівництво парламенту?

Керівник Головної служби правової політики Секретаріату Президента України Микола Полудьонний зазначає, що заяви представників фракції Партії регіонів про можливість обрання керівництва Верховної Ради без коаліції не суперечать нормам Конституції.

 

"Конституція не встановлює, що саме коаліція вирішує питання про керівництво Верховної Ради й органів Верховної Ради. Коаліція створюється для формування уряду і проведення відповідної політики. Таким чином, можна сказати, що такі заяви Партії регіонів не суперечать Конституції", - сказав Полудьонний.

Він допустив, що ситуативно створена більшість парламентів зможе обрати керівні органи і розподілити комітети.

"Допустимо, якщо сформується якась ситуативна більшість, що може прийняти рішення про обрання глави Верховної Ради і його заступників глав комітетів розподілити комітети, вирішити питання про їхню кількість і персональний склад, імовірно, що це відбудеться", - сказав Полудьонний.

Він також процитував частину 3 статті 90 Конституції, у якій передбачає можливість розпуску парламенту Президентом зі спікером і лідерами фракції Ради у випадку, якщо коаліція не створена.

Полудьонний вважає, що ця норма опосредковано вказує на те, що теоретично спікер може бути обраний не коаліцією, а всім парламентом.

Разом з тим керівник Головної служби правової політики Секретаріату Президента вважає, що такі дії загострять конфлікт у парламенті і коли коаліція все-таки буде створена, після обрання глави парламенту, їй ніщо не перешкодить відкликати спікера.

У зв’язку з цим Полудьонний оцінив заяви про наміри обрати керівництво Ради до того як буде створена коаліція безвідповідальними і спрямованими на ускладнення ситуації.

Нагадаємо, 20 червня Партія регіонів мала намір ініціювати обрання керівництва Верховної Ради у випадку якщо 21 червня не буде створена коаліція.

У середу (21 червня) Верховна Рада закрила своє пленарне засідання.

Наступне пленарне засідання парламенту розпочнеться в четвер (22 червня) о 10:00.

Право Ющенка на розпуск парламенту

"За 62 статтею (регламенту Верховної Ради) момент, від якого можна вважати за факт нестворення коаліції, настає о 00:00 годині 24 червня", - сказав Полудьонний.

За його словами, підстави для розпуску парламенту передбачає 90 стаття Конституції, у якій виписаний перелік підстав для застосування Президентом такого права і деталізовано в регламенті Верховної Ради в частині обчислення термінів, коли це право набирає сили.

Полудьонний також сказав, що іншою підставою для розпуску Ради є несформованість Кабінету Міністрів протягом 2 місяців від моменту складання повноважень колишнім урядом.

Разом з тим, він ще раз підкреслив, що розпуск парламенту - це право Президента, а не його обов’язок, і він може ним не скористатися.

"Президент не зацікавлений у тому, щоб парламенту не існувало, тому що в іншому разі реалізація пріоритетів (окреслених у посланнях Президента до Верховної Ради) ускладниться", - зазначив керівник Головної служби правової політики Секретаріату.

Уповноважний Кабмін

Секретаріат Президента вважає, що виконуючий свої обов’язки Кабінет Міністрів, що склав повноваження перед новообраною Верховною Радою, уповноважений вносити Президенту представлення на призначення голів державних адміністрацій районів і областей.

Полудьонний сказав, що згідно роз’яснень Міністерства юстиції уряд, що відправлений у відставку все одно є повноважним, у тому числі й у частині внесення кандидатур губернаторів глав району.

"Він уповноважений вносити Президентові представлення на призначення глав обласних державних адміністрацій і районних адміністрацій. Ніякого юридичного протиріччя в цьому немає", - зазначив Полудьонний.

Нагадаємо, 19 червня Соціалістична партія наполягала на тому, що коаліція у Верховній Раді має розподілити за квотою посади керівників силових структур, обласних і районних державних адміністрацій.

Тоді ж СПУ заявила, що вважає порушенням Конституції зроблені Президентом призначення голів державних адміністрацій Київських, Донецької, Полтавської областей без врахування результатів виборів.

За матеріалами УНІАН, Українські новини

 

21 червня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів