"На війні важливо все: і країну захистити, і побратимів нагодувати". Історія 21-річного закарпатського прикордонника
За свій 21 рік життя прикордонник Ілля уже двічі дивився в очі війні.
Підписуючи контракт з ДПСУ, 18-річний юнак сподівався охороняти кордони на рідному Закарпатті, однак за останні два роки йому довелося об’їздити пів України та захищати рідну землю від російських окупантів.
Ілля розпочав службу у відділенні «Саловка» Чопського прикордонного загону. З огляду на те, що до військової служби він опанував спеціальність кухаря-кондитера, хлопцеві запропонували відповідну посаду у підрозділі. Той радо погодився, оскільки змалечку полюбляв готувати страви. Втім, за півтора роки роботи на кухні став проситися на кордон, оскільки вирішив, що там його служба принесе більше користі. Разом з колегами Ілля охороняв українсько-угорський кордон.
З початком повномасштабного вторгнення Іллю призначили кухарем у бойовий підрозділ, у складі якого він вибув спочатку на Житомирщину, а потім на Донеччину. Довелося відкореговувати звиклі технології та рецепти під польові умови. Через окуляри, які носив Ілля, йому дали псевдо «Лінза».
«Лінза» намагався вкладати душу у повсякденні страви, аби вони смакували побратимам. Він готував їжу для підрозділу разом з іще одним кухарем і щойно переконався, що той зможе впоратися сам, почав просити керівництво ставити його на позиції разом з побратимами. Разом з ними він вів оборонні бої в районі Вугледара.
Другий виїзд на схід видався набагато важчим. Підрозділ, де воював «Лінза», брав участь у відбитті Андріївки та обороні Бахмута. Під масованими обстрілами противника прикордонники просувалися вперед. Як і раніше, призначений на посаду кухаря Ілля згодом попросився до побратимів, які обороняли тактично важливу для обох сторін позицію «Басейн».
В одному з таких боїв ворожі міни влучили біля бліндажу прикордонників. Почали детонувати боєприпаси. Ілля та його побратими рятували усе майно, що могли, і надавали допомогу один одному. Найважче було після пожежі залишатися без води, яку практично всю використали для гасіння вогню. «Лінзі» пощастило знайти пляшку води, з якою трималися разом з побратимами добу. Також як трофей він приніс російський автомат.
У ході бою прикордонник отримав поранення у руку і в плече, однак залишався з хлопцями, доки обстановка не стабілізувалася. Після лікування юнак повернувся у стрій і разом з побратимами обороняв Бахмут. За мужність та стійкість нагороджений відомчими відзнаками.
Ілля зізнається, що його матір довго не знала, що її син на «нулі». Він вважав, що їй краще знати, що її син керує на кухні. «Лінза» каже: «Я радий готувати для побратимів усілякі страви. Навіть з простої крупи та тушонки, за бажанням, можна зробити смачну та схожу на домашню страву. Та справа в тому, що доки у нас іде війна, я маю не лише куховарити, але й відвойовувати у ворога свою землю. Тут важливо все: і побратимів нагодувати, і країну захистити», - каже Лінза.
Наразі Ілля перебуває на ротації в одному з підрозділів Чопського прикордонного загону. Тут також працює за спеціальністю і щозміни намагається створити для побратимів невеличке кулінарне диво.
До теми
- Краєвиди Свидовця увійшли в список із 10 найкращих світлин української природи у 2024 році
- На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло від Фундації Олени Зеленської
- Здійсни мрію дитини — приєднуйся до благодійної акції «2000 подарунків до Нового року»!
- Синоптики попереджають про суттєве погіршення погоди на Закарпатті
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- "Мені більше їхати було нікуди". Історія переселенки, яка в Ужгороді знайшла роботу і почала все спочатку
- Угорські лікарі провели медичне обстеження родин ВПО, які живуть на Закарпатті
- Зима дісталася і кордону зі Словаччиною
- Різдвяний піст-2024 за новим календарем розпочинається вже завтра
- «Наш основний ризик сьогодні – втрата єдності й підтримки всередині країни», – офіцер ЗСУ під час Re:Open Zakarpattia
- На Закарпатті вперше вживили кохлеарний імплант
- Мурал художника та засновника школи «Ром-арт» Тиберія Йонаша відкрили у Мукачеві
- На Закарпатті сьогодні відзначають День пам'яті померлих
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
- Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер: "На Закарпатті встановлять складений із уламків прикордонний стовп із острова Зміїний"
- «Канікули в горах»: табір для сімей загиблих військових працює на Закарпатті
- "+ 1 Volkswagen T4 для Збройних сил України!" - ужгородці продовжують підтримувати ЗСУ
- Майже 20 маленьких закарпатців із з вродженими та набутими вадами отримали шанс на повноцінне життя
- З початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ на Закарпаті занедужало понад 10,5 тисяч людей
- «Живі книги» в Ужгороді розповіли, як вберегти дітей від інтернату та подарувати сімейне тепло
До цієї новини немає коментарів