Фест файно: на Закарпатті пройшов пластовий лижний табір Фест
![Фест файно: на Закарпатті пройшов пластовий лижний табір Фест](/images/news/2024/2/max/53531105086_fdeb2da805_c.jpg)
Закарпатська Округа Пласту зібрала у Верхньому Студеному три сотні пластунів з усієї країни
Традиційний пластовий лещатарик “Фест” (лещата — лижі, діал.) на Закарпатті має понад двадцятирічну історію, уперше його провели у 1999 році.
Цьогоріч лещатарик (лижний табір), на який мріють потрапити пластуни з усієї країни, відбувся на гірсько-лижному курорті Бескид із 7 по 18 лютого. Організатори розділили табір на вікові зміни, відтак, для кожного із вікових категорій Пласту була своя. Почався “Фест” із новацької зміни (новаки — пластуни 6-11 років), далі продожили табір юнацтво (підлітки 11-16 років) та згодом завершили старшопластуни та пластуни-сеніори. Відтак, участь в таборі взяли понад три сотні дітей та дорослих з Національної скаутської організації України “Пласт” із Закарпаття, Львівщини, Франківщини, Рівненщини та Київщини. “Нам складно далося рішення щодо “Фесту” під час війни (минулоріч, під час першого року війни, ми його не проводили) — було важко, насамперед, морально зібратися самим, щоб його організувати для дітей. Але з іншого боку, ми хочемо, аби у наших дітей було дитинство, що складається не тільки із повітряних тривог, бомбосховищ, укриттів та поганих новин. Тому бажання дати дітям чотири дні без тривог та нагоду перемкнутися підштовхувало. Та й самим нам треба триматися купи. Ми хотіли наповнити дітей емоціями та наповнитися самим, бо це “Фест” — це пластовий табір, на якому нам всім добре, на якому нам усім фест файно!”, - каже голова Закарпатської Округи Пласту Людмила Лівак. З її слів, “Фест” — це табір в першу чергу для початківців, нагода для дітей, які раніше не вміли кататися на лижах, навчитися цьому. Саме тому табір організований таким чином, що цілий день діти проводять на схилі з інструкторами, а ввечері грають в пластові ігри та мають вечірки в етно- та рок-стилі. “Фест в першу чергу є для початківців, це такий перший крок до лиж. Він для того, аби діти в максимально безпечних умовах навчилися кататися на лижах. Ми це робимо так, щоб дітям було весело, щоб зруйнувати поширений стереотип, що лижі — це травматичний вид спорту. Бо насправді, це класний вид відпочинку, спільного проведення часу з друзями на свіжому повітрі”, - каже Людмила Лівак. Цьогоріч через аномальну теплу зиму сніг на гірсько-лижному курорті “Бескид” застала тільки перша новацька зміна. Інші зміни їздили кататися на штучний сніг курорту “Полянські” на Свалявщині, а в інші дні табору мали мандрівки лісом у пошуках снігу, підіймалися на Боржавські полонини на крісельному витягу в Пилипці та слухали шум повноводного Шипоту. Один з організаторів “Фесту” пластун сеніор Василь Карабін зазначив, що попри відсутність снігу табір вирішили не скасовувати. “Таке в історії “Фесту” вже бувало у 2006 му році — щоправда, тоді табір таки скасували через погодні умови, а зараз вирішили відкоригувати програму. Утім, погода не дала нам провести змагання на Кубок Пласту. У них можуть брати участь не тільки учасники табору, а й пластуни, які не є учасниками “Фесту” та реєструються тільки на змагання. За підсумками переможцю вручається Кубок Пласту — учаснику змагань, який показав найкращий результат. Він володіє ним цілий наступний рік до наступних змагань”, - розповів Василь Карабін.“Для того, аби така можливість у цих дітей з’явилася, інші учасники роблять благодійні внески та таким чином дають можливість взяти участь у таборі іншим дітям, а самі роблять добре діло. Мова йде про багатодітні родини, або дітей напів сиріт, чиї батьки мають обмежені фінансові можливості”, - додав організатор “Фесту”.
Крім усього, закарпатський лещатарик “Фест” має і свою унікальну віздначку. На ній — кіт в лижних окулярах та з лещатами. Як відомо, українські пластуни, як і загалом, скаути світу, колекціонують відзначки, а найдорожчі серцю носять на своєму однострої.-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
- Закарпатські лікарі продовжують оперувати захисників
- Хірурги Закарпатської обласної дитячої лікарні ділилися досвідом корекції кінцівок
- У ПАДІЮНі проводять літні майстер-класи для усіх охочих
- Випий каву – подаруй військовим «Мавік». ГО «Волонтери Закарпаття» проводять аукціон
- «Щасливі діти» запрошують дітей із соціально вразливих родин в «УжТур»
- Закарпатка у кареті швидкої допомоги народила двійню
- На основну сесію НМТ на Закарпатті зареєструвалося понад 8 тисяч випускників: як готуються до тесту
- «Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %
- Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії
- Щиро вітаємо із Великоднем!
- Страсна Субота. Традиції і заборони перед Великоднем
- Сьогодні - Вербна неділя за новоюліанським календарем
- В Ужгороді презентували видання «Августин Волошин: шлях у безсмертя»
- Альпіністка із Закарпаття Ірина Галай підкорила одну з найнебезпечніших гір у світі Аннапурну
- Медики обласної клінічної лікарні консультуватимуть військових разом із американськими колегами
До цієї новини немає коментарів