Мінсоцполітики розробило новий інструмент підтримки ВПО – субсидію на оренду житла
Для багатьох українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами, найболючішим залишається питання пошуку житла. Частина ВПО проживають в спеціально облаштованих місцях компактного проживання (модульні містечка, гуртожитки тощо), хтось знайшов прихисток в друзів чи родичів. Проте, з різних причин, хтось не може або не хоче там проживати, комусь – приймаюча громада не може забезпечити таке тимчасове житло. Для вирішення цієї проблеми Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла. Плануємо реалізувати його в рамках експериментального проекту протягом двох років.
Особливість субсидії - це те, що її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Адже ціна на оренду у Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.
Так, за даними дослідження, проведеного аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Мінсоцполітики, ціни на житло в Києві на 22% (до 8,4 тис. грн за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35% (не перевищують 4,5 тис. грн), а на Закарпатті – вищі у 2,5 рази порівняно з середніми по країні (досягаючи 17 тис. грн за однокімнатну квартиру). Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні і становлять в діапазоні від 2,8 тис. грн до 4,4 тис. грн за однокімнатну квартиру, в обласних центрах в зазначених регіонах показник буде трохи вищим, від 3,2 тис.грн до 5 тис. грн за однокімнатну квартиру.
Відтак, субсидія на оренду буде враховувати різницю у вартості житла.
Крім того, розмір субсидії залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло; а також доходи домогосподарства і іі спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.
На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. У подальшому цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави.
Наразі даний проєкт рішення погоджується в середині Уряду та із зацікавленими органами влади. Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення Уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки для них.
-->
До теми
- В Ужгороді будуть діяти пільгові картки для проїзду в громадському транспорті
- Наступний навчальний рік у школах триватиме із 2 вересня до 30 червня
- Триває вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів!
- Уряд запускає гарячу лінію з консультаціями про програми децентралізації енергосистеми
- 16–17 липня в Ужгороді відбудеться навчальний тренінг «Основні кроки з написання бізнес-плану»
- Оформити статус учасника бойових дій можна буде на порталі Дія: уряд ухвалив постанову
- Працює Єдина ветеранська лінія: для консультацій та підтримки ветеранської спільноти, членів їхніх сімей та родин загиблих захисників
- Уряд запустив доступні кредити для ОСББ та ЖБК на купівлю та встановлення енергообладнання
- UNITED24 та monobank запускають збір на підтримку Охматдиту
- Мобілізація студентів – хто втратить відстрочку у липні
- Закарпатцям до уваги: про грошові виплати до Дня Незалежності
- З 1 липня настає кримінальна відповідальність за контрабанду товарів
- На Закарпаття прибула чергова група евакуйованих із Харківщини
- На Закарпатті затримали переправницю з 5-ма "клієнтами"
- Виставку творів Михайла Ходанича презентували в Ужгороді
- Закарпатський реабілітаційний центр для військових «4.5.0 Recovery Center» офіційно отримав свою поштову марку
- В Ужгороді традиційно урочисто нагородили цьогорічних випускників-медалістів
- СБУ повідомила про підозру адміністратору Viber-каналу, який допомагав ухилянтам уникати мобілізації на Закарпатті
- Цього року найвищий результат у 200 балів показали 19 випускників Ужгорода
- Сьогодні відзначаємо День Конституції України. Вітаємо краян!
До цієї новини немає коментарів