Уродженець Закарпаття, який захищав Маріуполь, отримав квартиру

Уродженець Закарпаття, який захищав Маріуполь, отримав квартиру
 Уродженець Закарпаття, морпіх Микола Лукач, отримав власну квартиру. Першою гостею стала співачска Наталія Могилевська, її прихід здивував захисника Маріуполя.

 

Микола Лукач отримав власну оселю на Київщині від  громадської організації «Серце Азовсталі», яка опікується оборонціями Міста Марії

Микола родом із Закарпаття та повномасштабне вторгнення зустрів в Маріуполі у складі морської піхоти. Тримав оборону на комбінаті ім. Ілліча. У березні 2022 в одному з боїв отримав мінно-вибухову травму. Захисник самостійно надав собі першу медичну допомогу, наклавши турнікет. Побратими евакуювали його в бункер, де лікарі змушені були ампутувати йому ногу без анестезії.

Невдовзі оборонець потрапив у полон, де пробув майже 80 днів. На рідну землю Микола повернувся 29 червня 2022 як важко поранений.

Далі була складна реабілітація. Після полону в захисника з’явилася мрія – відвідати Карпатські гори разом зі своїми друзями та подолати будь-які перешкоди на рівні з ними. Микола вже отримав спортивний протез від Серця Азовсталі, що наблизило його до здійснення мрії. А тепер захисник має і власну оселю, яка допомагає йому бути впевненим у своєму майбутньому.

Мені розповіли про «Серце Азовсталі». Я одразу зателефонував. Сказав про свої плани на майбутнє. Що хочу бігати, хочу ще в армії послужити. Дуже хочу знову підкорити Говерлу. Вони мені допомогли з біговим протезом. Рінат Ахметов відгукнувся, почав нам допомагати. І це дуже приємно. А тепер ще й квартира - це початок нового життя, - розповів Микола Лукач.

Провести оборонців Маріуполя шляхом від реабілітації до самореалізації - одне із завдань Серця Азовсталі, каже директорка проєкту Ксенія Сухова.

Ми завжди раді чути від наших оборонців про їхні мрії, їхні амбіції. І ми всіляко намагаємося втілювати ці мрії в життя. Микола є активним учасником програм Серця Азовсталі. І він є прикладом та натхненням для таких самих хлопців, які також втратили кінцівки і на сьогодні вчаться жити наново, приймати себе, - зазначила Ксенія Сухова.

Першою гостею Миколи у новій квартирі стала співачка, народна артистка України Наталія Могилевська. Для оборонця візит зірки став справжньою несподіванкою. Артистка привітала захисника з новосіллям та поспілкувалася з ним про плани на майбутнє за чашкою чаю. 

Дуже зворушливо і дуже приємно підтримувати наших хлопців. Мені здається, що такі історії - це казка, яких повинно бути якомога більше. Особливо сьогодні для наших захисників. І важливо, щоб люди не забували про наших героїв. Тому що війна стає статистикою. І ми повинні пам'ятати, що мова йде про долі конкретних людей.  Втрачається зв'язок із власним серцем. І розуміння про те, що це доля людей. Конкретні хлопці і дівчата зараз стоять і віддають життя за нас, нашу свободу, - заявила співачка.

Детальніше про програму “Вдома” читайте за посиланням. httpssteelfront.scm.com.uapro-serce-azovstaliserce-azovstali-vdoma

 

20 квітня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів