Уродженець Закарпаття, який захищав Маріуполь, отримав квартиру
![Уродженець Закарпаття, який захищав Маріуполь, отримав квартиру](/images/news/2024/4/max/Znimok-ekrana-2024-04-20-140030.png)
Микола Лукач отримав власну оселю на Київщині від громадської організації «Серце Азовсталі», яка опікується оборонціями Міста Марії
Микола родом із Закарпаття та повномасштабне вторгнення зустрів в Маріуполі у складі морської піхоти. Тримав оборону на комбінаті ім. Ілліча. У березні 2022 в одному з боїв отримав мінно-вибухову травму. Захисник самостійно надав собі першу медичну допомогу, наклавши турнікет. Побратими евакуювали його в бункер, де лікарі змушені були ампутувати йому ногу без анестезії.
Невдовзі оборонець потрапив у полон, де пробув майже 80 днів. На рідну землю Микола повернувся 29 червня 2022 як важко поранений.
Далі була складна реабілітація. Після полону в захисника з’явилася мрія – відвідати Карпатські гори разом зі своїми друзями та подолати будь-які перешкоди на рівні з ними. Микола вже отримав спортивний протез від Серця Азовсталі, що наблизило його до здійснення мрії. А тепер захисник має і власну оселю, яка допомагає йому бути впевненим у своєму майбутньому.
Мені розповіли про «Серце Азовсталі». Я одразу зателефонував. Сказав про свої плани на майбутнє. Що хочу бігати, хочу ще в армії послужити. Дуже хочу знову підкорити Говерлу. Вони мені допомогли з біговим протезом. Рінат Ахметов відгукнувся, почав нам допомагати. І це дуже приємно. А тепер ще й квартира - це початок нового життя, - розповів Микола Лукач.
Провести оборонців Маріуполя шляхом від реабілітації до самореалізації - одне із завдань Серця Азовсталі, каже директорка проєкту Ксенія Сухова.
Ми завжди раді чути від наших оборонців про їхні мрії, їхні амбіції. І ми всіляко намагаємося втілювати ці мрії в життя. Микола є активним учасником програм Серця Азовсталі. І він є прикладом та натхненням для таких самих хлопців, які також втратили кінцівки і на сьогодні вчаться жити наново, приймати себе, - зазначила Ксенія Сухова.
Першою гостею Миколи у новій квартирі стала співачка, народна артистка України Наталія Могилевська. Для оборонця візит зірки став справжньою несподіванкою. Артистка привітала захисника з новосіллям та поспілкувалася з ним про плани на майбутнє за чашкою чаю.
Дуже зворушливо і дуже приємно підтримувати наших хлопців. Мені здається, що такі історії - це казка, яких повинно бути якомога більше. Особливо сьогодні для наших захисників. І важливо, щоб люди не забували про наших героїв. Тому що війна стає статистикою. І ми повинні пам'ятати, що мова йде про долі конкретних людей. Втрачається зв'язок із власним серцем. І розуміння про те, що це доля людей. Конкретні хлопці і дівчата зараз стоять і віддають життя за нас, нашу свободу, - заявила співачка.
Детальніше про програму “Вдома” читайте за посиланням. httpssteelfront.scm.com.uapro-serce-azovstaliserce-azovstali-vdoma
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- 21678 закарпатців порушили швидкісний режим на дорозі
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
До цієї новини немає коментарів