Присвятив себе служінню пораненим: історія військового капелана Павла Сосницького
29-річний отець Павло Сосницький став військовим капеланом для того, щоб підтримувати поранених захисників, пише Суспільне із посиланням на Андрія Балогу. Народився священник у селі Онок Берегівського району. Вже понад рік він працює військовим капеланом у шпиталі.
"Я відчув покликання стати священником. Сім років я навчався в Ужгородській семінарії, після того став священником і був направлений на служіння у місто Мукачево. Після двох років служіння отримав від єпископа благословення бути капеланом у Мукачівській лікарні", — каже капелан.Після вторгнення отець Павло присвятив себе служінню пораненим. Вже понад рік він працює військовим капеланом у шпиталі. Він завжди у військовому однострої, бо вважає, що цей одяг об'єднує його із захисниками. Для бійців священник не тільки духовний наставник, але й друг та помічник, який турбується про їхні фізичні потреби.
"Я відразу сказав, що хочу бути там. Таким чином я хочу виразити своє служіння для поранених людей і послужити для своєї держави. Все почалось з того, що я хотів стати для них другом, щоб ми могли просто спілкуватися, щоб я міг десь послужити для них фізично, наприклад, якось їм допомогти, щось їм відвезти або банально зробити їм якісь ксерокопії", — розповів отець Павло.
На війні капелани допомагають воїнам зберегти бойовий дух, у госпіталях — повернутися до життя. Священник каже: на лікарняних ліжках боротьба не закінчується.
"На цих медичних ліжках захисники борються за своє здоров'я для того, щоб повноцінно повернутися у наше суспільство. Вони звикли покладатися на свої сили та старання, а тепер, коли мають якісь каліцтва чи поранення, то потребують руки допомоги, яка б їх витягала. Їм не треба нашу жалість чи наші сльози. Їм потрібна наша підтримка", — ділиться священник.
Отець Павло підтримує захисників, залучаючи благодійні організації та волонтерів, об'єднуючи навколо себе людей, які прагнуть допомогти. Також додає: не менш важливою є допомога з боку церкви, де завжди відгукуються на його прохання."Одне із завдань капелана — соціально-благочинна діяльність, тобто ми налагоджуємо зв'язки з різними благодійними організаціями, щоби привезти безпосередньо цю допомогу військовим. Також я відчуваю себе частиною великої спільноти священників. Багато вірян та наших церковних парафій дуже допомагають захисникам", — каже капелан.
Чоловік радіє, що став частинкою військово-медичної родини, пишається командою, яка робить усе можливе, аби повернути воїнів до повноцінного життя.
"Наш командир чудово розуміє, що духовна складова є не менш важливою. Лікарі не покладаючи рук працюють над фізичним зціленням, а ми намагаємося духовно зцілювати наших військових. Наше гасло — "Бути поруч". Це означає, бути на сторожі душ наших воїнів і лікарів", — розповів отець Павло.
Джерелом натхнення капелана є родина — двоє синів та дружина, а також воїни, які стали для нього прикладом боротьби й незламності."Коли позаду мене є люди, які мене розуміють та підтримують, котрі можуть розуміти, чому я інколи мовчу чи плачу, то це дає мені сили. Але водночас мені завжди надають енергію й силу якраз самі хлопці. Вони не опускають руки, продовжують працювати над собою, долати перешкоди. Найголовніше, що ми можемо зараз зробити — служити один одному та любити один одного. Довкола любові ми можемо формувати ціле наше суспільство. Цим ми завжди й відрізняємось від росіян, бо ми хочемо зберегти життя, хочемо один одному послужити й допомагати", — підсумував священник.
До теми
- В Ужгороді та Мукачеві відкриють резиденції Святого Миколая
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- Угорські лікарі провели медичне обстеження родин ВПО, які живуть на Закарпатті
- У Держдепі США знизили рівень ризику для подорожей у кількох областях України. Закарпаття – теж у списку
- «Наш основний ризик сьогодні – втрата єдності й підтримки всередині країни», – офіцер ЗСУ під час Re:Open Zakarpattia
- На Закарпатті вперше вживили кохлеарний імплант
- Мурал художника та засновника школи «Ром-арт» Тиберія Йонаша відкрили у Мукачеві
- Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер: "На Закарпатті встановлять складений із уламків прикордонний стовп із острова Зміїний"
- "+ 1 Volkswagen T4 для Збройних сил України!" - ужгородці продовжують підтримувати ЗСУ
- Мукачівська школярка отримала стипендію Президента України
- У Мукачеві відбувся перший на Закарпатті летунський вишкіл для юнацтва
- Радіодиктант національної єдності цього року українці писатимуть 25 жовтня. Суспільне оголосило авторку тексту й читця
- Як віднайти силу духу під час руху: Фонд «Повернись живим» та JYSK збирають 10 млн гривень на спорядження для адаптивного спорту
- Виставка, присвячена подіям російсько-української війни 2014 -2024 рр., експонується у Закарпатському краєзнавчому музеї
- Гарячка Західного Нілу та інша “екзотика”: які хвороби підстерігають українців?
- Організація «Вічно молодий»: місія допомоги молодим та літнім людям
- Як була створена та працюватиме перша угорсько-українська двомовна школа. Деталі
- Як залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету під час вимушених відключень електроенергії
- Вони нам — захист, ми їм — зброю: «Повернись живим» збирає 100 мільйонів для двох бригад із Закарпаття
- Як українці в Угорщині допомагають українським біженцям та школярам
До цієї новини немає коментарів