Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові

Здобувачі освіти відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. Бізнес-ідеї закарпатських здобувачів освіти зацікавили відвідувачів та отримали схвальні відгуки:
- «HandCrafts» (Мукачівський професійний політехнічний коледж) займається виготовленням кружок та екобрелків (пробковий матеріал) з індивідуальним фото.
- «crystal.glow» (Мукачівський центр професійно-технічної освіти) пропонують аксесуари: келихи та чашки, інкрустовані стразами, а також авторські сумки з бісеру. - «SweetFitBite» (Мукачівський професійний політехнічний коледж) виготовляють корисне печиво. - «Good food. Корисні смаколики» (Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування) виробляють різноманітні кондитерські вироби та солодощі. - «ДІМ» (Міжгірський професійний коледж) пропонують оригінальні, якісні та екологічно чисті дерев’яні вироби для оздоблення дому та закладів гостинності. - «Stick-Friend» (Свалявський професійний коледж) представили розумну палицю з кнопкою SOS та GPS трекером. - «GreenBag» (Ужгородське вище комерційне училище ДТЕУ) шиють шопери для щоденних покупок. - «SweetDream» (Перечинський професійний ліцей) пропонують постільну білизну. - «Welded Comfort» (Ужгородський центр професійно-технічної освіти) пропонують декоративні зварювальні вироби ручної роботи. - «Майстерня чудес» (Хустський професійний ліцей) створюють сувенірну продукцію: писанки, іграшки та букети з атласної стрічки.Також учасники ярмарку Junior EXPO 2025 організували для львів’ян та гостей міста дві зони авторських майстер-класів.
Ярмарок молодіжного підприємництва є одним із важливих складників курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом із однолітками з інших областей.
«Ярмарок молодіжного підприємництва JUNIOR EXPO втретє проходить у Львові, об'єднавши цього разу близько 200 учасників із Львівської, Закарпатської та Волинської областей. Усі вони беруть участь у навчальній програмі «Компанія» від Junior Achievement, що реалізується у сотні країн світу і сприяє молоді у набутті практичного досвіду підприємництва, відкритті нових кар'єрних можливостей та розвитку актуальних навичок», - пояснила Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.
Протягом 2024-2025 навчального року здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти цих областей та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.
У квітні відбудеться регіональний відбір найкращих мінікомпаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2025» за перше місце та право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E у Греції.
Завершальний у цьому році ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO незабаром відбудеться у Києві. Попередні ярмарки були у Хмельницькому та Івано-Франківську.
Нагадаємо, міжнародний курс з підприємництва «Компанія» рекомендований Міністерством освіти і науки та вперше запроваджений як предмет у Закарпатській області у 2024-2025 навчальному році.
Довідка. Junior Achievement Ukraine - це провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньою мережі Junior Achievement. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.
Сьогодні програми Junior Achievement успішно розвивають у 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу. Минулого навчального року мережа організації в Європі охоплювала понад 6 мільйонів молодих людей за підтримки понад 140 тисяч викладачів та 100 тисяч волонтерів з бізнес-середовища. В Україні організація працює з середніми школами, закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, залучаючи щороку
до навчання понад 10 тисяч молодих людей.
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів