Менше біовідходів - більше добрива: 7 українських громад отримали компостери для біовідходів
Серед них - Виноградівська, Гощанська, Доброславська, Ємільчинська, Іршанська, Корецька, Сенчанська територіальні громади, які отримали по два комплекти компостерів об’ємом 1200 літрів.
Під час навчання у Школі муніципального менеджменту учасники готували дорожні карти для Місцевих планів управління відходами. Ментори Школи оцінили ці документи та визначили авторів 7 найкращих дорожніх карт. Саме ці громади отримали компостери для потреб своїх громад.
Олеся Палій, провідний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та комунальної власності Виконавчого комітету Сенчанської сільської ради (Полтавська область):
“Компостерів на території громади у нас ще не було. Ми встановили їх на території навчальних закладів, щоб компостувати зелені відходи. Особливо в осінній період у нас є велика необхідність у цих компостерах, тому що комунальному підприємству в цей час важко впоратися з великими об'ємами таких відходів. До того ж встановлення компостерів у навчальних закладах дасть змогу привчити дітей до правильного поводження з біовідходами і принести цей досвід, знання та навички компостування у свої домівки”.
До біовідходів належать залишки овочів та фруктів, опале листя, зів’ялі квіти. Якщо вони потрапляють до загального контейнера разом з іншими відходами та накопичуються на звалищі, при їх розкладанні виділяються десятки шкідливих речовин, зокрема метан, через який виникають пожежі. Вирішити цю проблему здатне компостування. За допомогою нього відходи можна переробляти на добриво для живлення грунтів.
Нагадаємо, проєкт “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні” реалізовується ГО “Еколтава” за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” і має на меті підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Участь у ньому беруть представники органів місцевого самоврядування з Полтавської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Одеської областей.
Ця публікація створена в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
До теми
- Італійська компанія готова збудувати на Закарпатті два потужні сміттєпереробні заводи
- Понад 120 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття
- В Україні сьогодні, 19 серпня, повертаються відключення світла. "Закарпаттяобленерго" оприлюднило графік
- Для помешкань, які обігріваються електрикою, уряд запровадив 50% знижку в опалювальний період
- Завершилися будівельні роботи на сміттєпереробному заводі в с. Яноші на Берегівщині
- Як газифікувати житло — офіційне роз’яснення від газовиків
- З початку року землевласники сплатили до бюджету Закарпаття понад 320 млн гривень
- Попри складні умови, закарпатські громади проводять відновлення автошляхів місцевого значення
- Закарпатцям наголошують на дотриманні екологічної та пожежної безпеки на сміттєзвалищах побутових відходів
- «Скоро буде тотальний блекаут»: чому подібні написи є фейком чи російським ІПСО
- Директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія НІМЕЦЬ - про вартість електроенергії, нічний тариф, відключення боржників
- "Укрзалізниця" скасовує потяг "Ужгород-Чернівці"
- ПрАТ «Закарпаттяобленерго» оновило чат-бот в Telegram та Viber для зручності споживачів
- На четвер, 16 травня на Закарпатті спрогнозовані години включення/відключення електроенергії
- Купили житло, але отримуєте рахунок за спожиту електроенергію не на своє прізвище. Tolk пояснює, що робити
- Закарпаттяенергозбут: з технічних причин цього місяця надсилання смс із інформацією про стан рахунку затримується
- Що відбувається, якщо не передати показники електролічильника вчасно?
- На Закарпатті у наступні 3 роки заплановано провести техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання на 2450 об’єктах
- 9 способів, як передати показники лічильника «Закарпаттяобленерго»
- Що робити, якщо вам не приходять рахунки за спожиту електроенергію?
До цієї новини немає коментарів