На біологічному факультеті УжНУ запроваджують нову магістерську освітньо-професійну програму "Біоінформатика"
![На біологічному факультеті УжНУ запроваджують нову магістерську освітньо-професійну програму "Біоінформатика"](/images/news/2024/5/max/442386689_25571832172463020_2546998568854690383_n.jpg)
"На біологічному факультеті УжНУ запроваджуємо нову магістерську освітньо-професійну програму "Біоінформатика", яка бурхливо розвивається і сформована на стику двох фундаментальних наук – біології та інформатики.
Біоінформатика вивчає застосування сучасних інформаційних та обчислюваних технологій у молекулярній біології, геномній біології, інших дисциплінах, де застосовується зберігання, систематизація і аналіз великих масивів біологічних даних, моделювання процесів, що відбуваються на молекулярному, клітинному та організменному рівнях. Серед завдань біоінформатики є формування згенерованих баз даних та розшифровка і аналіз на їхній основі геномів, геномної екзон-інтронної структури, передбачення функцій генів і експресованих ними продуктів, виявлення генів – потенційних мішеней дії нових ліків, оцінка ролі окремих складових амінокислотної послідовності у функціонуванні білків, дослідження механізму функціонування макромолекул тощо. Одним із практичних аспектів застосування біоінформатики є комп’ютерне конструювання ліків, засноване на раціональному виборі генів-мішеней і молекулярних моделей їхніх білкових продуктів, що дозволяє формувати індивідуальний підхід до профілактики та лікування різноманітних захворювань та є відправною точкою до розвитку сучасної персоналізованої медицини.
Тому вже сьогодні фахівці-біоінформатики затребувані в наукових інститутах, медичних клініках, фармакологічних та біотехнологічних компаніях, генетичних та біомедичних центрах. Результати їхньої роботи мають величезний потенціал як для фундаментальної науки, так і для покращення якості життя людей за допомогою діагностики та лікування захворювань.
Біологічний факультет УжНУ запрошує абітурієнтів на навчання за новою, трендовою освітньою-професійною програмою за напрямком, час якого лише починається", - написала Ярослава Гасинець у ФБ.
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Монографія ужгородських науковців вийшла у видавництві Cambridge Scholars Publishing
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого захисника Володимира Сатмарі
- Спецпогашення поштової марки «Україно, вперед!» відбулося в Ужгороді
- На Ужгородщині сьогодні, 11 червня, буде чутно звуки вибухів. Прохання зберігати спокій!
- Ще із одним загиблим захисником – Юрієм Кучериком – попрощаються в Ужгороді завтра, 5 червня
- Закарпатську обласну клінічну лікарню відвідали представники III окремої штурмової бригади
- В Ужгороді завтра, 4 червня, попрощаються із загиблим Героєм – 22-річним Романом Гапаком
- В Ужгороді організували дозвілля для дітей з родин військових, ветеранів, загиблих захисників, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
- В Ужгороді провели масштабне свято до Міжнародного дня захисту дітей. На підтримку ЗСУ зібрали 11 459 гривень
До цієї новини немає коментарів