Екобудиночок в горах, де на картинах розквітають маки
Туристична оселя Брензовичів - шале М.А.К home розташована у мальовничому закарпатському селі Вишка. Вишка відоме серед туристів насамперед своїм гірськолижним курортом на горі Красія, крім готельних комплексів тут за роки з’явилися чимало хатинок зеленого туризму. Невисокі підйоми в гори та чисте повітря приваблюють відпочивальників і влітку, за роки зелений туризм у селі розвинувся, але останні роки були дуже нелегкими.
Будиночок назвали на честь трьох доньок
Кам’яниста сільська вуличка веде вгору. Збоку потічок, подалі видніється на горі Михайлівська церква 1700 року. Кілька метрів вище – шале М.А.К home, його основа- фундамент хатини, де жила родина чоловіка Оксани. «Старій хаті було точно більше 100 років, поки там жив дідусь, чоловік їздив допомагав. Дідусь, до речі, бринзу робив. І прізвище у нас Брензович,- розповідає художниця. – Згодом, як тут нікого не стало, будиночок занепадав, ніхто ним не займався. І вже треба було щось з ним робити. Чоловік запропонував:
«Давайте таку маленьку хатку реконструюємо, щоб ми сюди приїжджали. Йому захотілось зберегти оці традиції, у місці де відчувається зв'язок з предками. До речі, коли ми одружилися 26 років тому, то три дні медового місяця у нас були саме там. Хатина була ще не перебудована, реконструкцію ми розпочали, коли народилася наймолодша донька Марія, у 2016 році. У нас три доньки: Марія, Анна, Катерина. Тому і наш будинок у Вишці носить назву за першими літерами імен доньок – М.А.К. До речі, медовий місяць можна тут провести чи робити весілля, чудово складеться сімейне життя. У нас все почалося з Вишки, рекомендую».
Але на реконструкції садиби для власних потреб сім’я не зупинилася.
«Завжди, коли ти бачиш, що ідея гарна, то ти її допрацьовуєш і десь в процесі ми вічно щось допрацьовуємо, доробляємо, - ділиться Оксана.- Стара хата була зроблена із соломи, оновлена теж з соломи (готових тюків), ми всюди використовували екоматеріали. В одній з кімнат, до речі, ми залишили під склом фрагмент стіни, там кожен може побачити «нутрощі» будівлі».
У 2018 році будинок був одноповерховим з двома номерами. Першими туристами стали білоруси, приїхали на Новий рік.
«Потім потихеньку ми добудовували будинок. Зараз тут 7 номерів, дещо змінили концепцію, планували купольний будинок для ретритів. Але зупинилися на критій терасі з чудовим видом на гори, - продовжує Оксана. – Також я подумала, що можу прикрасити будинок своїми роботами і власне тоді я і почала робити більшу серію робіт робити, з того все і почалося. Зараз у будиночку близько 15-ти моїх картин. Мені подобається, що кожен номер зовсім різний, загальна концепція- мінімалізм та натуральній матеріали. Невеликий досвід у мене в туризмі був, бо на той момент я займалася туристичним комплексом «Поляна Квасова». Але можна сказати, що все робилося інтуїтивно. Десь ти подорожуєш і придивляєшся ідеї, десь уявляєш собі, що треба, щоб було зручно і комфортно. Я завжди всіх запитую: чого не вистачає, щоб ви порекомендували, бо хочеться покращити сервіс. Ми дбаємо про своїх клієнтів, стараємося щоб максимально було все і зручно і затишно і дівчата в нас гарні працюють. Можна замовити домашній сир, і молоко, і яйця. Зелений туризм справді працює. Діти теж допомагають у роботі: у фотосесіях, старша веде сторінки у соцмережах. Друзі їхні до нас приїздять. Будинок подобається усім, незалежно від віку».
Займатися туризмом під час війни, це насамперед сміливо
Після того, як будинок добудували і приготувалися приймати більшу кількість туристів, почався ковід. Тож замість приїжджих у шале сім’я Брензовичів дихала свіжим повітрям та насолоджувалась родинним затишком сама. Їздили між Ужгородoм та Вишкою. Тільки епідемія стихла – розпочалася повномасштабна війна.
«Якраз на той час у нас відпочивала співачка Аня Добриднєва і 24 лютого 2022 року у неї був квиток на потяг до Києва. Вранці прокинулась, куди їхати в такій ситуації. Тому вона жила в нас з мамою місяць. Потім приїхало багато харківчан, ми розкладали розкладушки, так всі ночували, хто як міг. Везли і домашніх улюбленців, так всі і жили»,- пригадує Оксана Брензович.
М.А.К home для сімейного відпочинку, кажуть його власники, часто заїжджають також групи. Адже тут є все необхідне для відпочинку, роботи, спільних заходів. У кухні професійне обладнання, є все і навіть більше. За потреби запрошують повара, у селі можна придбати домашні продукти, а в сезон назбирати грибів та ягід власноруч. Шанувальникам активного туризму сподобається похід на Красію. Для лінивих - стежка за хатою виведе не невеликий пагорб із фантастичною панорамою.
«Це єдине місце, де я можу спати до дев'ятої години і там я повністю відновлююсь. Чоловік навпаки прокидається о шостій, повністю відпочилий, йому достатньо цих пару годин сну саме там. Тому це дійсно місце сили, - каже Оксана і додає оптимістичних ноток у розмову про туризму під час війни. - Віримо у нашу перемогу, сподіваюся, що все закінчиться і ми знову будемо продовжувати відроджувати наш край. Бо Закарпаття просто чудесне! Є що показати, що розказати і навіть стільки, чого ми самі не знаємо. Іноді туристи приїздять і розповідають».
Одна з картин Оксани Брензович «Маки» написана саме у будиночку у Вишці. Цей мотив перенесений на хустки, які вже стали популярними. Ще одна з ідей власниці- посадити макове поле. І тоді всі історії переплетуться ще міцніше. Хочеться, щоб це було дійсно такий сімейний, навіть не бізнес, а родинний затишний будинок, каже жінка, адже все працює завдяки тому, що ти вкладаєш туди стільки сили, душі та енергії.
До теми
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
- Закарпатський рибоохоронний патруль нагадує про заборону вилову струмкової форелі
- Виробництво препаратів крові: Biopharma будує завод в Ужгороді й планує ще один в Румунії
- ГРВІ та грип: лікарі назвали час зростання кількості хворих
- Закарпатська обласна станція переливання крові: хворі та поранені потребують вашої допомоги - долучайтеся до донорства
- 70% врожаю хурми - втрачено: як посуха пошкодила врожай на Закарпатті
- "Добрі справи Закарпаття" придбали ще одну автівку для ЗСУ
- Андрій Русин: "Захворюваність та смертність від раку молочної залози в Закарпатській області продовжують зростати"
- Бренд екопаперу закарпатця Валентина Фречки почав співпрацю з Uber Eats у Парижі
- В обласну лікарню імені Андрія Новака вчетверте приїхали провідні мікрохірурги зі США
- Високогір’я Карпат уже вкрило снігом
- Уже п’ята група дітей із Донеччини відправилася на відпочинок у Закарпатську область
- Срібна призерка Паралімпіади Надія Дьолог вчить йти до мети: в Ужгороді проводять тренінги-практикуми для людей з інвалідністю
- Вони нам — захист, ми їм — зброю: «Повернись живим» збирає 100 мільйонів для двох бригад із Закарпаття
- Військовим і цивільним пацієнтам в Ужгороді бракує донорської крові всіх груп
- Батько шістьох дітей пішов на фронт: історія рома із Закарпаття, який залишився без ноги, захищаючи Україну
- На Закарпатті проводять літній табір для дітей з прифронтових територій
- Гори, творчість та рухливе дозвілля: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти"
- Грудне годування і догляд за дитиною: в Ужгороді влаштовують захід для матусь
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
До цієї новини немає коментарів