В Ужгороді презентували результати моніторингів щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі

У Закарпатській ОВА презентували результати загальнонаціонального та регіонального моніторингів щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти у 2023–2024 навчальних роках. Ці дослідження проводили навесні цього року шляхом онлайн-анкетування педагогів, учнів і їхніх батьків.
Аналіз тенденцій та чинників, що впливають на спілкування учасників навчального процесу, надзвичайно важливий для нашого мультинаціонального регіону. Це дає можливість вдосконалювати й розширювати місцеві мовні програми, розробляти та ефективно втілювати заходи з реалізації державної політики у цій сфері, підкреслив під час відкриття заходу «Функціонування державної мови в освітньому процесі» Юрій Гузинець - заступник голови Закарпатської ОВА.
З кінця 2022 року реалізовується регіональна Програма розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Закарпатській області на 2023-2027 роки. Крім того, аналогічні програми розроблені та затверджені в усіх громадах краю.
«Результати цьогорічного моніторингу свідчать, що попит на українську мову в усіх областях є значно високим. У порівнянні з минулими роками рівень володіння і застосування української в усіх сферах суспільного життя зріс до 80%. На 18% збільшилася частка вчителів, які зауважили, що діти спілкуються лише державною мовою. Зріс також рівень вільного володіння українською мовою», – відзначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Офіс омбудсмана та Державна служба якості освіти України такі дослідження проводять у країні вже протягом шести років. Детальний аналіз тенденцій дає можливість корегувати й вдосконалювати мовну політику на всіх рівнях.
Результати ІІ циклу регіонального моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти у 2023–2024 навчальному році близькі до висновків всеукраїнського опитування. У нашій області його пройшло понад 4 000 вчителів, учнів та їхніх батьків, розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марія Сігетій.
Своєю чергою директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яна Марусинець зауважила, що в межах реалізації регіональної мовної Програми на Закарпатті активно функціонує низка ініціатив. Зокрема, працює освітній канал для підготовки до НМТ, проходять тематичні тренінги для вчителів та керівників закладів освіти, літні школи з української мови та літератури, мовні клуби для всіх охочих, надається підтримка для участі дітей у загальнодержавних заходах у сфері національно-патріотичного виховання, престижних всеукраїнських і міжнародних конкурсах, грошове заохочення переможцям тощо.
У межах заходу керівники місцевих органів управління освітою, закладів профтехів і вищої освіти також обговорили ключові аспекти втілення відповідних регіональної та місцевих програм, розглянули практико-орієнтовані акценти в діяльності управлінці в умовах реформування освітньої галузі та інше.
До теми
- В Ужгороді з 1 липня запрацювала автоматизована систему обліку оплати проїзду: на що варто звернути увагу?
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- В Ужгороді з 1 липня впроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті
- Близько 1000 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Музична освіта оновлюється: українські мистецькі школи отримають понад 30 тисяч нових навчальних видань
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
До цієї новини немає коментарів