Які деталі знадобляться, щоб зібрати дрон FPV
Тема виготовлення безпілотних літальних апаратів типу FPV зараз є дуже актуальною, але не всі достеменно знають, з яких деталей він складається. Ясна річ, крім комплектуючих, потрібно ще і мати відповідний досвід для збірки подібних дронів, і якщо ви хочете опанувати цю справу, для початку потрібно знати, що для цього знадобиться.
Забігаючи наперед, хочемо зауважити, що для збірки FPV варто використовувати тільки якісні деталі. До прикладу, якщо мова йде про камеру, Caddx Ratel 2 може стати непоганим варіантом, оскільки вирізняється прекрасними технічними характеристиками та дає чудову картинку як вдень, так і вночі.
А тепер повертаємося до нашої теми: що ж знадобиться, щоб виготовити якісний і надійний дрон FPV.
Найперше – рама
Рама, так би мовити, є основою для всіх деталей і компонентів. Такі конструкції можуть бути в різних розмірах, і виготовляють їх з різних матеріалів (як правило, це карбон, бо він міцний і легкий, що дуже важливо).
Зазвичай вибір рами залежить від того, у яких цілях використовуватиметься безпілотник.
Контролер польоту
Польотний контролер (FC) є, так би мовити, «мізками» FPV. Цей пристрій, власне, обробляє всі команди, які він отримує з пульта, керує ESC задля регулювання швидкості двигунів.
Популярні контролери польоту оснащені чипами F4 або F7, які є сумісними з різними варіантами прошивки.
Двигунці
Двигунці, або мотори – важливі деталі в FPV, дозволяють не просто дрону літати, а й визначають його потужність і швидкість польоту.
Для FPV-дронів, як правило, використовують безколекторні двигунці з різними параметрами, підбирати які потрібно з урахуванням розмірів безпілотника та його ваги.
Наприклад, для 7-дюймових пропелерів популярними є мотори з потужністю 1300 KV (KV - це показник кількості оберів на 1 V напруги).
Пропелери
Ці аксесуари, власне, і піднімають дрон у небо. Як правило, це трилопастні пропелери які забезпечують оптимальну маневреність. Перша пара обертається за годинниковою стрілкою, друга – проти.
Електронний регулятор швидкості
ESC керує моторами дрона. А вибирати його слід орієнтуючись на потужністю мотора, щоб не допустити перегрів, а відтак забезпечити стабільну та надійну роботу.
До речі, в деяких випадках електронний регулятор швидкості йде у комплекті з польотним контролером.
Камера
Одна з основних деталей, яка передає зображення в режимі реального часу. Як вже згадувалося, вибирати варто тільки якісні рішення, ба більше, віддаючи перевагу навіть топовим варіантам, на кшталт Caddx Ratel Pro – яка дає прекрасну картинку, навіть в умовах поганого освітлення.
Відеопередавач
Відеопередавач (тобто VTX (Video Transmitter)) відповідає за передачу відео від FPV-камери до приймача на окулярах або екрані гаджета. Його потужність слід обирати залежно від дальності польотів.
До речі, чим більша потужність (мінімум 25 мВт), тим більша дальність, але, що варто врахувати, зростатиме і рівень енергоспоживання.
Антена та АКБ
Від радіоприймач залежить як якість, так і дальність передачі сигналу. Завдяки антені безпілотник отримує команди з пульта.
Що ж стосується акумуляторної батареї, використовують зазвичай літій-полімерні АКБ, позаяк вони витримують великі навантаження.
Вибір акумулятора залежить від потужності дрона та потреб у тривалості польоту. Як правило, це АКБ з ємністю від 1000 до 1800 мА/г.
Крім того, для складання ФПВ-дрона важливо використовувати і додаткові аксесуари, наприклад:
- Спеціальні кріплення для антени, камери тощо;
- Захисні елементи на корпус (якщо потрібно захистити дрон, якщо будуть жорсткі посадки);
- Екрани, окуляри, пульти тощо.
Наступним етапом буде, власне, саме складання безпілотника. І щоб зробити все правильно і якісно, обов’язково пройдіть відповідне навчання.
До цієї новини немає коментарів