Re:Open Zakarpattia: про власні джерела відновлювальної електроенергії., податки та можливості для громади

Re:Open Zakarpattia: про власні джерела відновлювальної електроенергії., податки та можливості для громади
Вітряк не дає можливість громаді бути енергонезалежною, але є нюанси

 

Ті громади, які мають власні джерела відновлювальної електроенергії, мають більше можливостей для того, щоб їх не відключали. Технічно це непросто, але якщо громада готова інвестувати певну частину коштів за рахунок прибутків із цієї ж генерації, це можливо реалізувати і громаду не будуть відключати від відповідних енергоресурсів.  Про це у ході дискусії на форумі Re:Open Zakarpattia розповів Роман Сарай, голова Закарпатської обласної ради.

Натомість, те, що на територіях громад розміщені вітрові електростанції, не гарантує громадам постійну наявність електрики при відсутності її в інших громадах. На цьому наголосив Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОВА.

«Технічно забезпечити ті громади, де встановлений вітряк, складно але ми маємо рухатися до енергетичної  незалежності. Чи дає це можливість громаді бути незалежною- складно сказати, але податки будуть йти у цю громаді  і вона виграє», - зауважив керівник області.

«Велика кількість приватних домогосподарств отримують кредити і 2 тис. грн на щомісячній основі, інфляція вище, ніж 7 відсотків річних. І під 7 відсотків річних – вигідно отримати такий кредит. Тому держава робить усе, би домогосподарства могли забезпечити себе відновлювальною енергією», - зазначив Роман Сарай.

Якщо говорити про громади, то ВЕС, яка є в Нижніх Воротах – є ідея зробити його пілотним, щоби він використовувався громадою. За словами Романа Сарая, громада шукає фінансування, від 6 до 7 років. Маючи ресурси, громада зможе себе забезпечувати електроенергією.

За словами Романа Сарая, за допомогою програми USAID Говерла громади розробляють просторове планування, враховуючи використання відновлювальної енергії. «Вітряк – це дороге задоволення, він коштує чимало. Розглядається модель випуску сертифікатів, де кожен із нас, кожен бізнесмен може стати співінвестором того, чи іншого джерела відновлювальної  енергії. Наприклад, номіналом 100 тисяч доларів. Це своєрідна форма біржі, випуску акцій, облігацій», - пояснив голова облради.

Re:Open Zakarpattia ініціи?овании? та проводиться ГО «Інститут Центральноєвропеи?ськоі? Стратегіі?» у партнерстві з представниками громадянського суспільства, органами державноі? влади та місцевого самоврядування, бізнесом та міжнародними партнерами.

 

 

10 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів