На Закарпатті реалізовуватимуть проєкт, спрямований на запобігання стихійних лих у басейні Тиси

На Закарпатті реалізовуватимуть проєкт, спрямований на запобігання стихійних лих у басейні Тиси
На Закарпатті вітали представників міжнародної громадської організації «Прімавера», яка отримала контракт на реалізацію важливого проєкту, - повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.

 

- Мова про «Попереднє техніко-економічне обґрунтування та дорожню карту для інтегрованого територіального планування в суббасейні річки Тиса в Карпатському регіоні».

Ініціативу реалізовуватимуть за участю експертів з управління водними та земельними ресурсами з України та Нідерландів. Під час робочої зустрічі ми обговорили основні напрями її впровадження й узгодили кроки для ефективної співпраці.

Аналіз багаторічних даних показує, що найбільші виклики у басейні річки Тиса пов’язані з осінньо-зимовими паводками. Окрім цього, дедалі частіше фіксуються локальні паводки на малих річках і потічках через інтенсивні зливи, які спричиняють негативні наслідки для територій.

Запобігання підтопленням і ефективне використання водних ресурсів є стратегічно важливими для області. Ми прагнемо забезпечити безпеку територій, зменшити ризики стихійних лих і водночас розвивати аграрне виробництво, зелену енергетику та інші напрямки економічної діяльності.

Для початку втілення проєкту обрали Виноградівську тергромаді, яка має значний потенціал для розвитку в цьому напрямку. Закарпатська область готова до співпраці у питаннях моніторингу паводків, управління водними ресурсами та їх раціонального використання.

Дякуємо нашим партнерам із «Прімавера» та залученим експертам за ініціативу та підтримку у впровадженні цього важливого проєкту. Разом ми закладаємо фундамент для безпечного й сталого розвитку нашого регіону.

Василь Іванчо наголосив, що наша область готова до співпраці у питаннях моніторингу паводків, управління водними ресурсами та їх раціонального використання, а також подякував партнерам і залученим експертам за ініціативу та підтримку у впровадженні проєкту.

 

 

18 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів