Війна без сценаріїв: в Ужгороді відбувся показ кінострічки «Довга доба» з особистими історіями українців

Війна без сценаріїв: в Ужгороді відбувся показ кінострічки «Довга доба» з особистими історіями українців
У стрічці перші місяці повномасштабної війни відтворено через особисті історії українців, повідомив департамент культури Закарпатської ОДА.

 

Фільм створений BADOEVTEAM і «1+1 Media» за підтримки Офісу Президента України та Державного агентства України з питань кіно спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

За визначенням режисера Алана Бадоєва, метою кінопроєкту було «показати війну в Україні без сценаріїв та других дублів». Так, до фільму увійшли зняті на телефон кадри від 12 тисяч українців – як тих, кому вдалося вижити під час воєнних дій, так і людей, котрі загинули в окупації.

Прем'єра кінострічки «Довга доба» відбулася цьогоріч у лютому до других роковин повномасштабного вторгнення. Фільм став переможцем І-го Національного кінофестивалю документальних фільмів воєнного часу «Cinema of Victory».

Переглянути кінострічку в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Т.Легоцького відвідувачі могли безкоштовно.

Зі вступним словом перед початком показу до глядачів звернулися заступник директора Департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Віктор Кравчук і директорка музею Ольга Шумовська. Вони відзначили важливість проведення подібних заходів, адже голоси правди про війну, яка триває, не повинні стихати, натомість – мають повсякчас нагадувати та мотивувати, щоби кожен із нас на своєму місці робив усе можливе для наближення перемоги.

Цього ж дня працівники музею провели символічну акцію «В єдності наша сила». Старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи та промоції музею Михайло Лесів запросив охочих оглянути тематичну експозицію «За Україну, за її волю», яка постійно поповнюється новими артефактами. Ці промовисті свідчення російсько-української війни на зберігання до музею передають військові та волонтери.

Хвилиною мовчання і запаленням свічок ушанували пам'ять про загиблих Захисників та Захисниць, мирних мешканців і, зокрема, працівників культури.

Присутнім нагадали, що за 1000 днів повномасштабної війни через злочинні дії росії загинули 132 українських діячів культури. Також ворогом зруйновано або пошкоджено 1179 об'єктів культурної спадщини.

На завершення акції учасники переглянули відео, яке сьогодні опублікував Президент України Володимир Зеленський – «1000 днів разом. 1000 днів України».

 

20 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів