Закарпатець Андрій Любка у трійці фіналістів літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського

Закарпатець Андрій Любка у трійці фіналістів літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського
Закарпатський письменник та волонтер Андрій Любка став фіналістом літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського-2024.

 

Про це повідомили на Facebook-сторінці Польського Інституту у Києві.

Окрім Андрія Любки, у трійці фіналістів письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів Олександр Михед та поетеса, волонтерка й військовослужбовиця ЗСУ Ярина Чорногуз.

"Андрій Любка — це не лише один із найвизначніших українських письменників свого покоління, а й культурний посол України на світовій арені. Він послідовно досліджує сучасну українську ідентичність, відкриваючи нові горизонти для діалогу між Україною та світом", — йдеться в аплікаційній формі номінанта.

"Церемонія вручення Премії відбудеться 16 грудня 2024 року. Лауреат Премії Конрада 2024 отримає 5000 євро (від Польського Інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії — Національного центру культури)", — йдеться у повідомленні.

В Польському Інституті зазначили, що фіналістів цьогорічної премії обрало зі списку претендентів (запропонованих 49 інституціями та приватними особами) польсько-українське журі у складі:

  • Ярослав Ґодун — голова журі, директор Польського Інституту у Києві.
  • Богуміла Бердиховська — публіцистка, керівниця стипендіальних програм Національного центру культури у Варшаві.
  • Артем Чех — письменник, лауреат Премії Конрада 2019 року.
  • Ірина Славінська — письменниця, журналістка, виконавча продюсерка Радіо "Культура".
  • Анна Коженьовська-Бігун — перекладачка з української, доктор гуманітарних наук.

Що відомо про літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського

Премія Конрада заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року, вручається раз на два роки.

Премія присуджується українському письменникові/письменниці віком до 40 років за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Журі, зокрема, звертало увагу на україномовну творчість претендентів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури.

Лауреати премії: Вікторія Амеліна (2021), Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007), пише Суспільне Ужгород.

 

21 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів