На Закарпатті відбувся форум «Міжрегіональний діалог: щаслива дитина в турботливій родині»

На Закарпатті відбувся форум «Міжрегіональний діалог: щаслива дитина в турботливій родині»
Про це повідомили на сторінці облдержадміністрації.

 

Напередодні з нагоди Всесвітнього дня дитини Закарпаття приймало форум «Міжрегіональний діалог: щаслива дитина в турботливій родині». Його організували Державна служба України у справах дітей і Товариство Червоного Хреста України.

 Представники влади, профільних служб, міжнародних і місцевих громадських організацій, експерти та інші учасники обговорили актуальні питання захисту прав дітей в умовах воєнного стану, обмінюються успішним досвідом та практиками.

Заступник голови Закарпатської ОВА Олександр Пацкан під час відкриття форуму наголосив, що діти зараз, як ніколи, потребують особливої турботи і підтримки, необхідно знати й оперативно закривати їхні потреби. Над цим разом працюють держава, влада на місцях та партнерські організації.

 «Такий форум є важливим майданчиком для посилення комунікації та взаємодії всіх відповідальних осіб заради дітей, їх виховання та розвитку, а найкращим середовищем для цього є турботлива родина», – зазначив Олександр Пацкан.

У регіоні продовжують розвивати сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, популяризують послугу патронату над дитиною, підтримують прийомні родини, ДБСТ та тих, хто лише на етапі їх створення.

 Начальниця Служби у справах дітей ОВА Світлана Якімеліна повідомила, що зараз в області на обліку служб перебуває 2 108 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За десять місяців цього року на Закарпатті 342 дітей влаштували в сімейні форми виховання, зокрема 63 всиновили.

За її словами, чимало уваги в регіоні приділяють і евакуйованим дитячим будинкам сімейного типу. Їх, зокрема за підтримки першої леді Олени Зеленської та партнерів, вдається забезпечувати житлом, побутовою технікою та іншими необхідними речами.

 У програмі форуму – панельні дискусії щодо стану та перспектив розвитку сімейних форм виховання, впровадження послуги патронату над дитиною, ролі держави та неурядових організацій у цьому процесі, захисту від насильства й інших актуальних викликів.

 Власними історіями й рекомендаціями ділилися батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, патронатні родини та інші. Про свій досвід, успішні проєкти у сфері захисту прав та інтересів дітей розповіли представники з інших регіонів країни і громадського сектору.

 

 

21 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів