Спілкування в інтернеті: як захиститися від кіберсталкінгу
Кіберсталкінг – переслідування онлайн, зокрема в соціальних мережах. Він може сильно вплинути на ваш психологічний стан і навіть становити реальну загрозу.
Як зрозуміти, що вас «сталкерять»?
Все може починатися досить просто: наприклад з декількох неприємних повідомлень чи коментарів. Це ще не кіберсталкінг, однак, якщо такі речі стають систематичними, це вже привід насторожитися. Імовірно, це кіберсталкінг, якщо: ? За вами хтось нав’язливо стежить. Постійно моніторить ваші дії в мережі, залишає небажані для вас коментарі до кожного допису у соціальних мережах, реакції на сторіз тощо. ? Постійно намагається зв’язатися з вами, хоч ви дали зрозуміти, що не бажаєте продовжувати спілкування. У тому числі через ваших близьких — пише чи телефонує їм. ? Намагається вас залякати, погрожує. Це можуть бути як прямі, так і завуальовані погрози особисто вам чи вашим близьким. ? Поширює вашу персональну інформацію. Це може бути номер телефона, адреса проживання, роботи чи навчання, інформація про рідних та друзів, щоб завдати дискомфорту чи шкоди.Як захиститися?
Дотримання певних заходів може значно знизити ризики і зробити ваше перебування в інтернеті більш комфортним і безпечним. Ось кілька порад, які допоможуть вам убезпечити себе: 1.Подбайте про захист персональних даних у профілі. Обмежте видимість ваших профілів у соціальних мережах, налаштуйте приватність так, щоб тільки ваші друзі могли бачити ваші дописи та фотографії. Уникайте розкриття своєї чутливої інформації, зокрема вашого точного місцеперебування. Використовуйте складні паролі та двофакторну аутентифікацію для облікових записів. 2. Заблокуйте користувачів, які вас переслідують. Не відповідайте переслідувачу – це може тільки погіршити ситуацію. Також варто повідомити про кіберсталкінг адміністраторам платформи, де це відбувається, або службі підтримки. 3. Зберігайте докази. Це можуть бути скріншоти повідомлень, електронні листи тощо.Куди звернутися по допомогу?
Якщо переслідувач оприлюднює про вас образливі матеріали в інтернеті, скористайтеся чат-ботом «Кіберпес» у Telegram, який може допомогти видалити образливі матеріали з соціальних мереж.
Якщо ви відчуваєте реальну загрозу життю чи здоров’ю – негайно зверніться до найближчого відділку поліції, зателефонуйте «102» або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua, надавши всі зібрані докази. Якщо ви маєте сумніви чи ваші права порушені або потребуєте допомоги у зверненні до поліції – зверніться до юристів системи безоплатної правничої допомоги.Як звернутися до системи БПД
https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/Довідково. Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».
До теми
- Персональні подарунки отримали поранені захисники від ужгородських школярів
- Українці з шістьох прикордонних областей ознайомляться із життям національних спільнот в Угорщині
- Волонтерський фронт: незламні та віддані
- Закарпатський мед зареєстрований як географічне зазначення
- «Бограч-index» – грудень 2024: за місяць продукти подорожчали на 5,2%
- У Чопський прикордонний загін запрошують на контрактну службу
- "Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя". Історії закарпатських волонтерів
- День відкритих дверей провели в інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» в Ужгороді
- Коли тепер приходить Святий Миколай? Вшанування, пісні та вірші для улюбленого українцями святого
- Тисяча від держави – ваша можливість підтримати ЗСУ
- Домашнє насильство: на Закарпатті з початку року поліцейські задокументували 3641 випадок
- 127 експертів із Закарпаття оцінювали роботу вчителів зі всієї України
- Історія в шевронах: мукачівець Володимир Гоменюк колекціонує шеврони 128-ї бригади
- У 128-ій Закарпатській бригаді показали, як бійці проходили психологічне відновлення
- «Вікі любить Землю»: світлина із Закарпаття - серед 10 найкращих фото української природи у 2024 році
- ГО "Добрі справи Закарпаття" збирають кошти на лафету та зарядні станції для 128-ї бригади. Долучайтесь!
- Спортсменка та авторка блогів станцювала на льоду найвисокогірнішого закарпатського озера
- Краєвиди Свидовця увійшли в список із 10 найкращих світлин української природи у 2024 році
- На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло від Фундації Олени Зеленської
- 23 листопада о 16:00 запаліть свічку пам’яті жертв Голодоморів
До цієї новини немає коментарів