Безоплатне харчування для учнів 1–4 класів продовжать у 2025 році, – МОН про рішення уряду
Уряд продовжить допомагати організовувати безоплатне гаряче харчування для учнів початкової школи з січня 2025 року місцевим громадам. Для цього в Державному бюджеті на наступний рік закладено 2,9 мільярда гривень.
Кошти будуть пропорційно розподілені між громадами у формі державної субвенції. Субвенція — це суттєва допомога держави місцевим органам влади в забезпеченні збалансованого харчування для учнів початкових класів.
Нині Міністерство освіти і науки України готує новий Порядок використання субвенції з урахуванням зауважень і коментарів, що виникли під час організації харчування та використання субвенції у 2024 році. Очікуємо, що відповідну Постанову буде ухвалено Кабінетом Міністрів України уже в грудні, щоб з січня 2025-го всі громади могли використати субвенцію на харчування учнів початкової школи.
Окрім цього, Президент України ініціював розширення програми безоплатного харчування, охопивши не тільки учнів 1–4 класів, а й школярів 5–11(12) класів. Це важливо в контексті створення рівних можливостей для всіх дітей. Реалізацію заплановано на 2025–2026 навчальний рік. Це стане важливим кроком в забезпеченні здорового харчування для школярів у всій Україні.
У жовтні 2024 року Уряд спрямував 2 мільярди гривень на організацію безоплатного гарячого харчування для початкової школи. Станом на кінець листопада 93% закладів освіти скористалися коштами субвенції та запровадили безоплатне харчування для учнів 1–4 класів.
Довідково про реформу шкільного харчування
Субвенція є одним із кроків реформи шкільного харчування. Цю реформу було ініційовано першою леді Оленою Зеленською для забезпечення дітей якісним повноцінним харчуванням у закладах освіти, а також формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.
Здорова і поживна їжа в школах є важливим елементом турботи про добробут дітей в умовах російської агресії та основою для їхнього здорового майбутнього. Збалансоване шкільне харчування дає рівні можливості учням незалежно від того, де вони живуть — у великому місті чи малій громаді.
До теми
- Будівництво обласного реабілітаційного центру «4.5.0. Recovery Center» в Ужгороді профінансує Світовий банк
- Закарпаття сподівається заручитися підтримкою польських партнерів для реалізації двох спільних транскордонних проєктів
- Як альтернатива: великі підприємства Закарпаття зможуть закуповувати електроенергію за кордоном
- Круглий стіл «Жива книга» з ГО «Мрія в дії» та працівниками Ужгородської міськради - обговорили актуальні питання безбар’єрності
- Цьогоріч на Закарпатті патрульні оштрафували понад 1400 водіїв за їзду без паска безпеки
- Мирослав Білецький: новий міст через Тису з’єднає Україну та Румунію
- В Ужгороді та Мукачеві працюють два центри рекрутингу української армії
- Край Височина та благодійний фонд «VIZA» продовжують допомагати Закарпаттю
- Закарпатський депутат Роланд Цебер: «Сподіваюсь, моя діяльність стане однією з цеглинок побудови європейського майбутнього України»
- Мирослав Білецький привітав представників органів місцевого самоврядування з професійним святом
- Престижною нагородою «Дієвий ЦНАП» Мінцифра відзначила три закарпатські центри надання адмінпослуг
- Що змінилося у медичних оглядах водіїв, - роз’яснення МОЗ
- Закарпатських волонтерів відзначили очільники краю
- 225 учасників бойових дій звернулись до обласної служби зайнятості для пошуку роботи з початку року
- Ще дві закарпатські школи отримають фінансування від ЮНІСЕФ для підготовки до зими.
- Володимир Зеленський нагородив трох закарпатців
- На пункті пропуску «Чоп-Захонь» завершуються роботи з модернізації
- Віктор Єленський: «Нам треба плекати і розвивати ті дружні відносини між українцями та угорцями, які історично склалися на Закарпатті»
- Пункт пропуску Лужанка-Берегшурань реконструюють за майже 10 мільйонів євро
- МОЗ: 12 переваг майбутньої цифровізованої системи, яка замінить МСЕК
До цієї новини немає коментарів