Закарпатські податківці презентували бухгалтерам та аудиторам проєкт «Територія високого рівня податкової довіри»

Як розповіла начальник відділу інформаційної взаємодії Алла Дацюк, проєкт спрямований на створення нового рівня партнерства між податковою службою та платниками податків.
– Основна мета проєкту – впровадження ризик-орієнтованого підходу податкового контролю та створення рівних і справедливих умов оподаткування для платників, – зазначила Алла Дацюк.
Проєкт передбачає запровадження інституту комплаєнс-менеджерів. Це працівники податкової, які надаватимуть консультації та роз’яснення замість проведення перевірок. Вони відповідатимуть на запити щодо ризиків, допомагатимуть виправляти помилки у звітності та інформуватимуть про терміни сплати податків.
Учасники проєкту отримають суттєві переваги. Зокрема, для них діятиме мораторій на документальні та фактичні перевірки. Також скоротяться терміни перевірок для бюджетного відшкодування: з 20-40 календарних до 5-10 робочих днів для камеральних і документальних перевірок. Індивідуальні податкові консультації надаватимуться за 15 календарних днів замість 25.
Долучитися до проєкту зможуть юридичні особи та ФОПи, які відповідають визначеним критеріям. Серед основних вимог: відсутність податкового боргу понад 51 тис. грн, відсутність заборгованості з ЄСВ, своєчасне подання звітності, стабільна діяльність протягом року.
У межах проєкту також запрацюють нові онлайн-сервіси. На порталі tax.gov.ua, клікнувши на банер «Територія високого рівня податкової довіри» платники зможуть перевірити відповідність критеріям участі, отримати галузеву аналітику та комунікувати з комплаєнс-менеджером через відеозв’язок.
Проєкт впроваджується на виконання Закону України № 3813-IX щодо платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
ДПС у Закарпатській області
До теми
- На Закарпатті вносять зміни до містобудівної схеми через новий адміністративний поділ
- Три тижні залишилось для проходження ВЛК військовозобов'язаним з обмеженою придатністю
- 28 із 658 не пройшли перевірку. Закарпатським підприємствам нагадали про ризики втрати статусу «критично важливих»
- Із початку року на Закарпатті 48 ветеранів отримали гранти на відкриття та розвиток бізнесу у межах програми «Власна справа»
- Підтримка людей з порушеннями зору: уряд розширив доступ до допоміжних засобів реабілітації
- Міжнародний день сім’ї: в Закарпатській ОВА розповіли про допомогу родинам
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 4,9 тисячі шукачів роботи
- Чоловіки 25–60 років з обмеженою придатністю мають з’явитися на повторну ВЛК
- У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запрацював рентгенотелевізійний інтроскоп
- Закупівлі на 436,5 мільйонів гривень охопили контролем і на майже 358 мільйонів знайшли порушення – результати перевірок за 4 місяці
- МОЗ: Люди з інвалідністю - хто має пройти повторний огляд з квітня 2025 року
- Між УжНУ та Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні запрацювала програма подвійних дипломів
- Закарпаття бере участь у грантовому конкурсі від ПРООН «Партнерство задля відновлення»
- 20 МВт додаткової потужності на Закарпатті згенерували сонячні, вітрові електростанції та когенераційні установки за перші чотири місяці цього року
- У Центрі легеневих хвороб в Ужгороді запрацювало оновлене відділення анестезіології та реанімації
- Реформа старшої школи: що чекає на закарпатських учнів із 1 вересня?
- Підприємці Закарпаття можуть оцінювати якість держпослуг на платформі «Пульс»
- Понад 800 переселенців отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Повернути кожного: працює Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених і незаконно позбавлених волі
- Нові правила оплати лікарняних: що змінилося з 4 квітня 2025 року?
До цієї новини немає коментарів