В очікуванні снігу: що українцям готує цьогорічний гірськолижний сезон в Карпатах
УНІАН з'ясовував, чи достатньо вже в Карпатах снігу, щоб поганяти по трасах, та що гостям готують на випадок потепління.
Протягом останніх кількох років зими в Україні були нетипово теплими та безсніжними, відповідно, і вітчизняний гірськолижний відпочинок видавався не дуже вдалим. Втім, цього року морози та сніг до нашої країни прийшли значно раніше, тож перед очима любителів активного зимового відпочинку зажевріла надія.
Традиційно покататися на лижах та сноубордах українці можуть в чотирьох областях – Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій. УНІАН дізнавався, чи готові вже місцеві курорти зустрічати туристів та що вони пропонують гостям цього року.
Закарпаття: прийнятні ціни та цікавинки
Чи не найбільшою популярністю серед масових українських зимових туристів традиційно користуються гірськолижні курорти Закарпаття (єдина область України без комендантської години, до речі). Як розповіла УНІАН начальниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра, попри війну попит на туристичні послуги в регіоні є, і свідченням цього є бодай той факт, що за 11 місяців року в області зібрано понад 22,5 мільйонів гривень туристичного збору.
За словами посадовиці, як такий зимовий туристичний сезон ще не стартував, адже його головна умова – сніг. Так, у високогірних районах, таких як Драгобрат, уже майже два тижні панує справжня зима, а товщина снігового покриву вже достатня для катання, тож готелі поступово заповнюються, а відвідувачі вже випробовують траси. Проте менш високогірні гірськолижні зони – такі, як Пилипець, Подобовець та Красія – поки ще чекають на сніг та, відповідно, на туристів.
У Драгобраті можна орендувати двомісний номер у готелі за 1200-1400 гривень за добу. Однак мінімальне замовлення – дві доби. Власниця приватної садиби "Калина" пані Оксана каже, що туристів вже вистачає, бо в горах почав падати сніг.
Драгобрат – найбільш високогірний гірськолижний курорт України / фото Василь Молдавчук
"В нас вже метр снігу, мороз тримається, підйомники запустили. Сезон розпочався повним ходом. Вільні місця ще є, але мало, бо люди починають дзвонити і бронювати буквально щодня", – розповідає вона.
За словами Готри, дуже добре останнім часом розвивається курортна зона Поляни (колишній Свалявський район), де почали активно використовувати снігові пушки і вже готуються до сезону. Завдяки цьому кататися в Поляні на лижах і тюбінгу можна навіть до кінця березня.
Водночас чиновниця поки не береться прогнозувати, чи буде цей гірськолижний сезон в регіоні вдалий, зважаючи на ситуацію в державі. Не спонукає до раннього бронювання і відсутність снігу, а також безсніжні попередні зими.
"Певні бронювання були на початку жовтня, але вже спостерігаємо випадки, коли окремі гості скасовували резервування, – уточнює Маріанна Готра. – У той же час ми сподіваємося, що родини з дітьми все ж приїдуть на зимові канікули, щоб набратися сил, відпочити".
Тим часом власник однієї з туристичних баз у Пилипці Василь Коваль, що має міні-готель на вісім номерів та чотири окремі котеджі, каже, що на новорічно-різдвяні свята весь його номерний фонд уже заброньований, причому котеджі – ще з початку листопада. Вартість – 21 тисяча гривень за три доби за будинок для 8-9 людей.
"Фактично по 5 січня заброньовані всі місця, по 15 січня – 60%, а далі все залежатиме від погоди, – каже Василь. – Якщо сніг буде, то буде і турист, якщо ж ні, то буде складно… Ми й так останні роки, починаючи від ковіду, не те, що не маємо заробітку, а ледве зводимо кінці з кінцями, про якийсь розвиток взагалі не йдеться…"
Пилипець наразі пропонує нижчі ціни на житло – від 600-700 гривень з людини за добу, а турбази та готелі поблизу гори Красія – від 1000 гривень за двох. Тим часом, будиночок з двома спальнями, вітальнею, ванною, кухнею поблизу гірськолижного курорту обійдеться в 9 тисяч гривень.
Пилипець підкорює туристів доступністю / фото УНІАН
Для того, щоб залучати туристів, власники готелів та турбаз вигадують нові й нові атракції, особливо в межах своїх курортів. Приміром, якщо раніше турист їхав покататися на лижах, то фактично йому пропонували тільки готель, то зараз більшим попитом користуються ті бази відпочинку, де, крім нічлігу, можуть запропонувати ще й баню чи чан, виноробню чи цікаву гастрономію.
"Усе більше й більше атракцій створюють на Закарпатті для туристів, щоб наші гості могли не тільки покататися на лижах, а й познайомитися із багатою культурою і традиціями нашого краю, – розповідає Маріанна Готра. – Приміром, на рівні управління ми розробили аудіогіди по кількох популярних туристичних маршрутах, наприклад, замками Закарпаття, Ужанською долиною. Туристи залюбки відвідують такі маршрути, і ми, навіть закарпатці, котрі ніби знають свій рідний край, цікавимося ними. Наприклад, мало хто знає про той же Виноградівський замок, є старовинні церкви, багато чого такого, що ви можете для себе переглянути".
Паралельно із гірськолижними курортами надзвичайно популярними на Закарпатті є термальні басейни, і їхня кількість постійно зростає, а діючі – розширюються. Це пов'язано й з переміщенням українців до західних областей, і зростанням попиту на рекреаційні послуги. Серед них – "Золота гора", "Косино", "Жайворонок".
Крім цього, розуміючи, що сніг – розкіш, на яку впродовж останніх років не завжди можна розраховувати, власники туристичних садиб вигадують різні цікавинки, аби тільки привабити туристів. Так, приміром, один із готелів на Драгобраті заманює тим, що в ньому офіційно є найвисокогірніший басейн України, що працює цілорічно, а середня температура води в ньому – 34°C.
Інші готелі та турбази теж наввипередки пропонують такі пропозиції, як, приміром, "Фрірайд тури", "Зустріч світанку на вершині гори (виїзд на ратраці)" тощо.
"Ми пропонуємо нашим туристам поринути в справжню казку та побачити диво – схід сонця над засніженими вершинами Карпат, спіймати найперший промінь нового дня, – розповідає адміністратор однієї з туристичних баз Марія. – Звичайно, така ранкова екскурсія передбачає, що треба дуже тепло одягнутися, бо зранку в горах може бути значний мінус, сильні вітри. Але ми відвозимо гостей ратраком із кабіною, і завдяки цьому не так важко переносити низькі температури. Ця атракція користується популярністю".
Гірськолижний сезон на Закарпатті ще тільки стартує, але вже практично на всіх турбазах та готелях оприлюднені ціни на проживання. Так, найдешевший нічліг, який наразі можна знайти на Booking, стартує від 900 гривень за одне ліжкомісце, є й чимало пропозицій за ціною в межах 3000 гривень за двомісний номер. Водночас великий будинок для компанії на п'ять спалень, з вітальнею та трьома ванними кімнатами, обійдеться в 11 тисяч гривень за добу.
Ціни на прокат спорядження цьогоріч теж відомі: лижі – від 140 гривень, лижні комплекти – від 250 гривень за добу, але якщо брати на кілька діб, то вийде дешевше. Орендувати можна все, починаючи від лижних костюмів і закінчуючи "подушками під попу" чи захистом на коліна, багато чого з лижного спорядження можна навіть придбати.
Ціни на скіпаси цьогоріч залежать від різновиду витягу: одноразовий підйом на мультиліфті для дорослих та дітей на гірськолижному курорті "Драгоборат" обійдеться у 40-50 гривень, а на крісельниках – від 50 до 200 гривень.
Повна версія статті: УНІАН
До теми
- У селі Щасливе зустріли Вифлеємський вогонь
- «Гордився, казав: "Йду захищати Батьківщину і повернуся"» — спогади про Івана Рошинця
- Простір для дітей відкрили в Закарпатському обласному центрі зайнятості
- Із 1 січня у бригадах швидкої працюватимуть парамедики і медичні техніки
- Персональні подарунки отримали поранені захисники від ужгородських школярів
- Волонтерський фронт: незламні та віддані
- Закарпатський мед зареєстрований як географічне зазначення
- "Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя". Історії закарпатських волонтерів
- «Вікі любить Землю»: світлина із Закарпаття - серед 10 найкращих фото української природи у 2024 році
- Спортсменка та авторка блогів станцювала на льоду найвисокогірнішого закарпатського озера
- На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло від Фундації Олени Зеленської
- Синоптики попереджають про суттєве погіршення погоди на Закарпатті
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- Різдвяний піст-2024 за новим календарем розпочинається вже завтра
- На Закарпатті сьогодні відзначають День пам'яті померлих
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
- «Канікули в горах»: табір для сімей загиблих військових працює на Закарпатті
- Майже 20 маленьких закарпатців із з вродженими та набутими вадами отримали шанс на повноцінне життя
- З початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ на Закарпаті занедужало понад 10,5 тисяч людей
- «Живі книги» в Ужгороді розповіли, як вберегти дітей від інтернату та подарувати сімейне тепло
До цієї новини немає коментарів