Закарпатцям наголошують: у січні тариф на розподіл газу для населення не змінюється
Тариф на послугу з розподілу (доставки) газу для закарпатців не змінюється. Він, як і до цього часу, становить 2,388 грн за куб.м.
З огляду на ажіотаж у соцмережах, Закарпатська філія ТОВ «Газмережі України» повідомляє, що новини щодо підвищення цін на транспортування газу не стосуються послуги з розподілу (доставки) "блакитного палива" до осель закарпатців.
Тим часом у філії звертають увагу, що у січні споживачам прийдуть квитанції з іншими сумами: у когось з більшими, у когось — з меншими. Але це жодним чином не пов’язано із підвищенням цін на транспортування газу.
«Суми в платіжках змінюються завжди на початку кожного календарного року, оскільки змінюється споживання газу впродовж так званого газового року. Це — період з 1 жовтня одного року по 30 вересня наступного. Щомісячний платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і не залежить від опалювальної площі чи кількості мешканців, а тільки від спожитих кубів», — пояснила начальник відділу обліку та розрахунків за розподіл газу населенням Світлана Гайченя.
Тобто для обрахування щомісячного платежу за розподіл газу на 2025 рік беруть кількість спожитих кубів газу з 1 жовтня 2023 року по 30 вересня 2024 року.
До прикладу, власники будинку у 100 м кв за згаданий період використали 3600 м куб газу. У такому разі вони платитимуть щомісяця 716,4 грн. А власники будинку з такою ж площею при споживанні 900 м куб — 179,1 грн на місяць.
Тобто, якщо з споживачі зменшили обсяги споживання, вже у наступному газовому році зменшиться й вартість доставки газу (і навпаки).
Довідка: Формула обрахунку щомісячного платежу за розподіл газу є наступною: кількість спожитих кубів газу у період газового року ділиться на 12 місяців та множиться на актуальний тариф (2,388).
Послуга з розподілу газу — це комплекс робіт: робота аварійно-диспетчерської служби у форматі 24/7; обслуговування та утримання газових мереж та газорозподільного обладнання; повірка, ремонт та заміна лічильників; придбання матеріалів; оплата праці фахівців, які щодня підтримують роботу газорозподільної системи на належному рівні, інвестиції в реконструкцію та модернізацію газових мереж тощо. Усі ці витрати контролюються НКРЕКП.
Пресцентр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України»
До теми
- 9211 разів аварійна служба 104 виїжджала на виклики закарпатців з початку року
- У Мукачеві тариф на воду планують підняти до 72 гривень 36 копійок
- У Мукачівській громаді відсьогодні зросли тарифи на пасажирські перевезення – як міські, так і приміські
- Не зволікати з викликом газовиків, якщо є явні ознаки витоку газу - наголошують у Закарпатській філії ТОВ «Газмережі України»
- Закарпатці газифікують будинки: які документи слід подати для цього?
- Майже 150 тисяч закарпатців вирішили свої «газові питання» за 9 місяців поточного року
- Загроза залишитися не лише без енергопостачання, а й без води - водоканали в усій країні опинилися у скрутному становищі
- Майже 7,5 тисяч витоків газу виявили і ліквідували у багатоповерхівках на Закарпатті за останні пів року
- Як газифікувати житло — офіційне роз’яснення від газовиків
- Сьогодні ввечері у понад десятка вулиць у центральній частині Ужгорода не буде води
- “Третя платіжка” за газ. Чого очікувати українцям?
- Передайте показники лічильника до 5-го серпня включно
- В Україні із 1-го червня зросла вартість електроенергії (ВІДЕО)
- Закарпатці боргують за електрику понад 100 мільйонів гривень (ВІДЕО)
- Що робити, якщо некоректно передали показники лічильника: пояснюють у Закарпатгазі
- Тарифи на електроенергію підвищувати поки не будуть, – Міненерго
- Для коректного обліку спожитого газу Закарпатгаз просить передати показники
- У Мукачеві з 1 березня зростуть тарифи на воду
- Закарпатців просять вчасно сплачувати за газ (ВІДЕО)
- Відмова постачальників надавати газ за нижчою ціною. Яка ситуація з у громадах Закарпаття
До цієї новини немає коментарів