Закарпатська молодь отримає фінансування на реалізацію соціальних ініціатив

Закарпатська молодь отримає фінансування на реалізацію соціальних ініціатив
Молодь Закарпаття, яка пройшла навчальну програму з молодіжного лідерства, зможе отримати фінансування до 19 тисяч гривень. Учасники матимуть два місяці на реалізацію власних ініціатив.

 

На Закарпатті проєкт «YOUTH CONNECT FOR UKRAINE: молодіжне лідерство для стійкого майбутнього» відбувається вперше. Паралельно ініціатива реалізовується в Кропивницькому, а торік проводилася в Луцьку, Львові, Тернополі та Чернігові.

 

 

Проєкт спрямований на розвиток молодіжного лідерства, підвищення компетенцій, навичок, сприяння нетворкінгу, знайомство учасників задля розвитку молодіжного активізму в Україні. Реалізовує ініціативу ГО «Простір молоді» за підтримки Британської ради в Україні.

«У межах проєкту проводили воркшоп упродовж п?яти днів, де 30 молодих людей мали змогу розвивати свої лідерські якості. Програма була розроблена українськими та британськими експертами у сфері молодіжної роботи. Учасники навчалися, як посилити молодіжне лідерство та активізм, а також щовечора брали участь у нетворкінгових заходах», — розповідає Лілія Івасько, координаторка проєкту від ГО «Простір молоді».

 

 

Учасники працювали за методикою навчальної програми над створенням соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток і підтримку молоді. Теми проєктів охоплювали спорт, співпрацю між громадою та місцевою владою, культуру, молодіжне лідерство, екологію, неформальну освіту й інші напрями. Свої поради молоді надавали експерти з бізнесу, влади та громадського сектору — вони неформально спілкувалися з учасниками, ділилися досвідом і давали зворотний зв’язок.

 

 

Серед активностей заходу було чимало напрямів. Зокрема, проводили артмайстерку з нейрографіки на тему стійкості, вечори настільних ігор, а також «вечір факапів» від представників бізнесу — Peterson App, IT-кластеру, будівельних компаній та стартапів. Ділилися історіями про помилки, які допомогли їм ставати сильнішими й вдосконалити власну справу.

 

 

«У нас був Open day. Ми запросили додаткових молодих людей, окрім постійних учасників. Відбулася панельна дискусія з представниками влади, бізнесу та громадськості. Також провели захід, присвячений підтримці ментального здоров’я молодих лідерів, і ще одну артмайстерку. Завершився п’ятий день презентацією проєктів», — додає координаторка.

За словами Лілії Івасько, за результатами навчання молодь зможе отримати фінансування власних проєктних ініціатив до 19 тисяч гривень. Учасники матимуть тиждень (до 7 квітня), щоб заповнити форми та надіслати їх на пошту громадської організації. Вони можуть змінити концепцію заявки, а також долучити до команди нових учасників. Головна умова — хоча би один член команди мав пройти навчальну програму.

 

 

Проєкти проходитимуть оцінку від команди ГО «Простір молоді» й менторів, які працюватимуть із командами. Фасилітували програму два експерти з Кропивницького та Харкова, котрі пройшли відповідну сертифікацію та зараз впроваджують цю програму в Ужгороді.

Вікова категорія учасників — від 16 до 25 років. Цільова аудиторія — молодь Закарпаття. Крім Ужгорода, участь взяли учасники з міст Мукачево, Виноградів та села Річка. Один з учасників, який навчається в Будапешті, спеціально приїхав до Ужгорода, аби долучитися до ініціативи.

 

Карпатський Телеграф

 

02 квітня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів