Відтепер у Національний природний парк "Зачарований край" можна мандрувати на велосипедах

26 учасників і учасниць велопробігу стартували із міського парку в Іршаві. Серед них жителі з різних міст, різних організацій, як от: директор ГО "Агенція трансформацій "М. КЛАС" Петро Лазарчук, Леся Лойко й Наталія Волошина із Агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», Василь Мочан із Франкфуртського зоологічного товариства, заступник директора Іршавського міського центру позашкільної освіти, організатор проєкту «Активні парки» у громаді Іван Терпай та інші. Супроводжував колону заступник директора НПП «Зачарований край» Євген Гіга.
Веломандрівка простяглася на 12 км мальовничими локаціями парку за маршрутом "Іршава — Ільниця — Осій — урочище Кам’янка", яке добре знайоме туристам. Це дозволило учасникам ближче познайомитися з природним багатством території та отримати незабутні враження від активного дозвілля на свіжому повітрі.
Тут в урочищі на облаштованій території у рекреаційній зоні презентували нову туристичну послугу – прокат велосипедів та причепа з двоколісним транспортом, який може довозити бажаючих покататися у зручну точку старту. Ця турпослуга, яку вдалося зреалізувати за підтримки Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine, спрямована на підвищення доступності активного відпочинку та популяризацію природоохоронних цінностей парку серед місцевих жителів і відвідувачів регіону. Взяти на прокат велосипеди можуть, як туристи, які полюбляють солоподорожі, а можна мандрувати всією родиною (в наявності є 15 велосипедів).
На фінішерів велоподорожі чекав плов, який приготував партнер акції – керівник Спортивний клуб Кротон Дмитро Кікайлешвілі.
Іршавська міська рада має добру співпрацю із НПП «Зачарований край». Зокрема, 1 квітня, в сесійній залі презентували й обговорили інтерактивну туристичну інформаційну карту території парку та громад навколо нього «Боржавська долина» та QR-коду доступу для підвищення туристичної привабливості. На карті позначено локації, де можна зупинитися, що побачити, що поїсти, а також туристичні маршрути.
Іршавський район лише зрідка фігурував у списку районів, куди масово їде турист, як от на Рахівщину, Берегівщину чи Міжгірщину. Нині району нема, але маємо можливість виправити ситуацію в громаді. Є всі шанси, аби в області заговорили про туристичну Іршавську МТГ, й щоб сюди їхав турист. Принаймні разом з НПП «Зачарований край» активні кроки в цьому напрямку видно неозброєним оком.
До теми
- На Рахівщині пройшла перша на Закарпатті «Школа хайкінгу»
- Два закарпатські села представлятимуть Україну на світовому туристичному конкурсі
- НПП «Зачарований край» відкриває туристичний сезон велопоходом мальовничими локаціями Іршавщини
- За три місяці 2025 року національні природні парки Закарпаття відвідали понад 14 тисяч туристів
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- На Закарпатті створили туристичну мапу Боржавської долини
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- Гойдалка серед модрин: нова туристична атракція буде у Ясінях
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
- На Закарпатті - сніголавинна небезпека: туристів просять утриматися від походів у гори
- Туристичні відзнаки 2024 року – рейтинг Турінформ Закарпаття
- Найбільші музеї Закарпаття у 2024 році відвідали майже 580 тисяч туристів
- Розпочалися зйомки фільму про зимовий туризм на Закарпатті
- Минулого року природні парки Закарпаття відвідали понад 173 тисячі туристів
До цієї новини немає коментарів