Підтримка людей з порушеннями зору: уряд розширив доступ до допоміжних засобів реабілітації

Зокрема, втричі підвищено граничну ціну на тактильні палиці (білі тростини) — до майже 800 грн, також встановлено граничну ціну на ротаційні наконечники для палиць тактильних у розмірі 410 грн.
Такі зміни дозволять людям з інвалідністю I групи з порушеннями зору, дітям з порушеннями зору віком від шести років отримувати компенсацію за придбання більш сучасних та якісних допоміжних засобів реабілітації. У 2024-му році держава компенсувала витрати на самостійно придбані засоби орієнтування, спілкування та обміну інформацією для понад 1600 людей з порушеннями зору.
«Підтримка людей з інвалідністю, зокрема, осіб з порушеннями зору - постійно у фокусі наших зусиль, спрямованих на формування інклюзивного суспільства. Розширюючи доступ до засобів реабілітації та інших реабілітаційних послуг, ми допомагаємо цим людям опановувати потрібні навички, адаптуватися до нових умов та мати рівні можливості в усіх сферах життя. Це вкрай важливо, особливо в умовах війни, яка змінила життя українців», — зазначив заступник Міністра соціальної політики України Володимир Василенко.
Зазначимо, що Мінсоцполітики разом із партнерами, зокрема, Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН), системно працює над реалізацією сучасних програм реабілітації для людей з інвалідністю з порушеннями зору.
Минулого року в Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» у Вінниці побудували майданчик для навчання орієнтуванню і мобільності людей з порушенням зору. А згодом відкрили унікальний майданчик для навчань і тренувань з управлінням кріслом колісним та впровадили реабілітаційний курс «Майстерність руху».
Також з березня цього року за ініціативи Мінсоцполітики на базі «Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю» в Лютежі, що на Київщині працюють облаштовані спеціалізовані реабілітаційні простори з тренувальним майданчиком та цифровим навчальним простором. У центрі впровадили «Модель комплексної реабілітації для людей з порушенням зору», яка охоплює навчання побутовим навичкам та самообслуговуванню, орієнтуванню в просторі та безпечного пересування, цифровим навичкам, психологічну підтримку та комплексну фізичну реабілітацію.
Доступ до сучасних засобів реабілітації та допомога на всіх етапах реабілітації дозволяє людям з інвалідністю з порушеннями зору здобути нові навички та повернутися до самостійного життя.
Довідково
Проект «Збільшення мережі надавачів реабілітаційної допомоги людям із порушеннями зору» реалізує ГО «Простір і кордони» та Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» за ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у межах проекту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії.
До теми
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Близько 1000 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Додаткові виплати від ВПП ООН для пенсіонерів, осіб без права на пенсію та людей з інвалідністю продовжено до кінця липня
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Уряд запроваджує новий вид виплати для сімей із низькими доходами
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- Закарпатський обласний центр зайнятості має зараз 822 вакансії
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- За клопотаннями прокуратури на Великоберезнянщині звернуто до бюджету понад 820 тис грн застави
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
До цієї новини немає коментарів