Ужгород долучився до міжнародного проєкту WeCaRe: місто впроваджує екотехнології та системи збору дощової води

«WeCaRe – Збираємо та утримуємо: збір дощової води, протипаводкові заходи та озеленення у прикордонних муніципалітетах регіону Угорщина–Словаччина–Україна» офіційно розпочався 1 квітня 2025 року.
Мета ініціативи – адаптація до змін клімату, зменшення ризиків повеней, збереження водних ресурсів і впровадження сучасних зелених технологій задля екологічної безпеки прикордонних регіонів.
Проєкт об’єднує зусилля трьох міст: Міхаловце (Словаччина), Ужгорода (Україна) та Шаторальяуйгей (Угорщина).
Основна мета – створення безпечних і комфортних умов для місцевих жителів завдяки впровадженню сучасних зелених технологій, протипаводкових заходів та ефективних систем водозбереження.
У пресконференції взяли участь міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Іван Завидняк, директорка департаменту міської інфраструктури Даніелла Геворкян, заступниця мера міста Міхаловце Тімеа Сотакова, спеціалістка відділу впровадження проєктів відділу інвестицій та сталого міського розвитку міста Міхаловце Марія Голянова, начальниця відділу інвестицій та сталого розвитку міста Міхаловце Яна Махова.
«Для нас надзвичайно важливо, що Ужгород може долучитися до реалізації такого масштабного і важливого міжнародного екологічного проєкту. У нинішніх умовах, коли Україна щодня бореться за свою незалежність та європейське майбутнє – підтримка сусідів є надзвичайно цінною.
Хочу подякувати місту Міхаловце, особисто меру Мирославу Дуфінцю та всій громаді за солідарність і допомогу. Із перших днів повномасштабного вторгнення Міхаловце прийняло багатьох українців – надало прихисток, роботу, можливість навчання для дітей, і продовжує це робити дотепер. Ми високо цінуємо, що навіть у таких непростих умовах маємо змогу реалізовувати ініціативи, спрямовані на покращення життя наших громад», – сказав у вітальному слові Богдан Андріїв.
Під час пресконференції спікери розповіли про реалізацію проєкту в країнах.
Зокрема, в Ужгороді проведуть реконструкцію покрівель у трьох комунальних закладах освіти: початкових школах «Ялинка» та «Веселка», дитячому садку «Джерельце». Після оновлення дахів на них встановлять системи збору дощової води, яку надалі використовуватимуть для поливу зелених насаджень і технічних потреб. Це не лише сприятиме ощадливому використанню води, а й стане важливим кроком до екологічної модернізації шкіл і садків. Також зроблять утеплення фасадів закладів освіти.
У Міхаловце створять зелені зони, які сприятимуть природному утриманню та фільтрації дощової води. Зелені дахи та дощові сади не лише прикрашатимуть місто, але й допомагатимуть регулювати міський мікроклімат, знижуючи температурні коливання та ризик підтоплень.
У Шаторальяуйгей передбачено реалізацію спеціальних протипаводкових заходів, зокрема регулювання русла потоку Майушкут та облаштування інфраструктури для утримання опадів. Це дозволить зменшити ризик повеней і створити безпечні умови для мешканців міста.
WeCaRe активно залучатиме до екологічних ініціатив громаду, особливо дітей і молодь. Заплановано тренінги, воркшопи, екофорум, щоб сформувати нову екологічну свідомість, поширювати знання про важливість водозбереження.
Проєкт також передбачає міжнародний обмін досвідом між муніципалітетами і фахівцями, впровадження кращих практик у сфері екологічної безпеки.
Партнери проєкту:
Головний партнер: місто Міхаловце (Словаччина);
Департамент міської інфраструктури Ужгородської міської ради;
Муніципалітет Шаторальяуйгей (Угорщина).
Тривалість проєкту: квітень 2025 – березень 2027
Загальний бюджет: 2 508 462,46 євро. Партнери отримають практично пропорційні суми коштів. Бюджет для Ужгорода – 853 689 тис. євро, з яких понад 768 тис. євро – кошти гранту, інша частка – співфінансування із міського бюджету.
Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках програми Interreg VI-A NEXT Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine Programme.
До теми
- Ужгородська міська рада виготовила паспорт Чорного озера, земля матиме рекреаційне призначення
- Понад 100 послуг для ВПО, які проживають в Ужгороді, надали працівники ЦНАПу за допомогою «Мобільного кейсу»
- Відбулася сесія Ужгородської міської ради - які рішення прийнято?
- В Ужгороді з 1 липня запрацювала автоматизована систему обліку оплати проїзду: на що варто звернути увагу?
- В Ужгороді з 1 липня впроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті
- Міський голова Ужгорода зустрівся з представником підрозділу «ПРАЙМ»: у фокусі - допомога військовим
- Ужгород готовий до запуску електронного квитка – встановлено валідатори на всіх міських автобусах
- 442 тисячі гривень матеріальної допомоги виділять ужгородцям на лікування
- 22 закарпатки та 29 вимушених переселенок стали учасницями проєкту «ПОВІР» – освітньо-грантової ініціативи з підтримки жіночого підприємництва
- Ще 1,9 млн гривень із бюджету Ужгорода виділять рідним полеглих Захисників України
- Ужгородська міська рада та Фундація розвитку бізнесу підписали меморандум про співпрацю задля розвитку підприємництва
- Ужгород та Обуда-Бекашмедьєр підписали Протокол про наміри щодо співпраці
- Денні табори відпочинку для дітей та підлітків працюють у 7 закладах освіти в Ужгороді
- Державна служба зайнятості: як молоді отримати грант на власну справу?
- В ужгородському НВК «Гармонія» відкрили сучасну ресурсну кімнату для учнів із особливими освітніми потребами
- В Ужгороді розробляють перший в Україні План шкільної мобільності
- Міська рада Ужгорода погодила розробку проєкту землеустрою для ветеранського простору
- В Ужгороді відкриють новий автобусний маршрут із Горян до УжНУ
- Під час літніх канікул в Ужгороді працюватимуть денні табори відпочинку для дітей та підлітків
- В Ужгородській міськраді обговорили заходи для збереження дорожньої інфраструктури: акцент – на дотриманні габаритно-вагових норм
До цієї новини немає коментарів