В Ужгороді відбувся національний тренінг з біобезпеки та біозахисту

У межах реалізації спільного з ЄС проєкту «Р100», за ініціативи Державної прикордонної служби України, у період з 25 по 28 серпня цього року в Ужгороді було проведено національний тренінг на тему: «Посилення заходів з біобезпеки та біозахисту в пунктах пропуску через державний кордон, удосконалення міжвідомчої взаємодії». До участі у ньому запросили співробітників Держприкордонслужби та Держмитслужби України, представників Міністерства охорони здоров’я і Держпродспоживслужби.
Впродовж чотирьох днів учасники тренінгу ознайомлювалися з міжнародними та національними нормами у сфері біобезпеки, обговорювали алгоритми спільних дій у випадку виявлення на кордоні особи з ознаками серйозного інфекційного захворювання, працювали з історичними прикладами надзвичайних ситуацій, дискутували щодо колізій у чинному законодавстві щодо порядку дій співробітників зацікавлених відомств.
У рамках тренінгу, з його учасниками було проведено практичні заняття безпосередньо у пункті пропуску «Ужгород». Зокрема, було змодельовано ситуацію, коли у громадянина України, що прямує автобусом на в’їзд до нашої держави, виявили симптоми небезпечного захворювання.
Представники прикордонної та митної служб, співробітники підрозділів екстреної медичної допомоги, Держпродспоживслужби відпрацьовували порядок спільних дій задля локалізації ситуації, забезпечення безпеки пасажирів, співробітників контрольних служб у пункті пропуску та недопущення розповсюдження потенційної загрози. При цьому обговорили проблемні питання та узгодили порядок їх вирішення.
Державна прикордонна служба України підвищує комфорт, безпеку та швидкість перетинання державного кордону через впровадження інновацій, а також через міжнародну співпрацю.
Коментує: Віктор Колесніков, офіцер відділу організації прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби.
Довідково: проєкт «Р100» реалізується в 11 країнах країнах Східної та Південно-Східної Європи під егідою Європейської комісії. В Україні координується Українським науково-технологічним центром за участі Державної прикордонної служби України.








До теми
- «Ціна свободи»: в Ужгородському замку відкрили інсталяцію-реквієм
- Дві небезпечні знахідки за день: на Ужгородщині виявили гранати часів Другої світової
- Уже двоє загиблих у ДТП на Хустщині: прокуратура в суді клопотатиме про тримання водія під вартою
- Гранату часів Другої світової війни знайшли просто на туристичному маршруті на Рахівщині
- На Хустщині зіткнулися Skoda, вантажівка та автобус: загинула 17-річна дівчина, семеро людей у лікарні
- СБУ затримала на Закарпатті ділка, який організував канал незаконного переправлення ухилянтів за кордон
- У річки басейну Тиси вселили майже 70 тисяч мальків струмкової форелі
- У серпні на Закарпатті 21 водія притягнули до відповідальності за нетверезе керування
- Екологічна інспекція зафіксувала порушення на території Солотвинського солерудника
- Посвідчення УБД для конспірації та 6000 доларів за «трансфер» до Румунії: на Закарпатті викрито дві схеми незаконного переправлення
- 44 рятувальники та лісівники, 4 одиниці техніки: на Хустщині понад добу гасили лісову пожежу
- Майже тисяча гектарів вигоріла: на Закарпатті з початку року сталося 1767 пожеж в екосистемах
- «Ціна свободи»: в Ужгородському замку відкриють інсталяцію на честь полеглих Захисників України
- До 7 років ув’язнення засуджено жителя Чинадійова, який пограбував пенсіонерку
- За клопотанням поліції Сваляви суд взяв під варту підозрюваного у шахрайстві із заставою у розмірі 28,6 мільйона гривень
- Місцеві допомогли мотоциклом, рятувальники — евакуювали: на Свидовці туристу стало зле
- Загибель дитини на на Ужгородщині: 19-річного водія взяли під варту без права на заставу
- П’ятеро туристів заблукали в горах біля Синевиру: рятувальники допомогли спуститися
- У мікроавтобусі закарпатця прикордонники виявили речовину, схожу на канабіс
- Непристебнутий ремінь може коштувати життя: закарпатські патрульні у серпні винесли 22 постанови
До цієї новини немає коментарів